DEADLY FROST T-shirt

Już niedługo do sprzedaży trafi nowy wzór koszulek DEADLY FROST. T-shirty powstają przy współpracy Redrum666 i Krew Diabła. Obok przedstawiamy jeden ze wzorów.

 

HUNTRESS

 

Fragment "Zenith" czyli najnowszego teledysku zespołu heavy metalowego, pochodzącego z Los Angeles HUNTRESS możecie obejrzeć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded
&v=u5ERd1qYNOY
. Jego tematyka jest okultystyczna. Piosenka pochodzi z albumu "Starbound Beast", który swoją premierę miał 28 czerwca. Płyta nagrana w Hobby Shop Studios w LA z producentem Chrisem "Zeuss'em" Harris'em. Okładkę płyty stworzył po raz kolejny Vance Kelly, który współpracował także przy ich debiutanckim albumie

Na albumie znajduje się piosenka "I Want to Fuck You to Death", która zastała napisana przez legendarnego frontmana zespołu MOTÖRHEAD, Lemmiego Kilmister'a.

Tak Janus mówi o współpracy: "Poznałem Lemmy'iego przez byłego członka zespołu CHELSEA GIRLS. Graliśmy rockowe i metalowe covery, do których zapraszaliśmy gościnnie różne gwiazdy. Lemmy był już zaprzyjaźniony z dziewczynami, więc zagrał  "Ace of spades" z nami i byłem po ogromny wrażeniem. Pozostaliśmy w kontakcie i spotykaliśmy się w The Rainbow na drinki. Pewnego razu zapytałem go czy napisałby piosenkę dla HUNTRESS i on się zgodził. Kilka tygodni później spotkałem go w studiu podczas sesji nagraniowych MOTÖRHEAD. Lemmy podał mi dwie kartki z notatnika, na których był tekst do "I want to fuck you to death"

"Jestem bardziej niż zaszczycony. Dla mnie to piosenka miłosna. Najbardziej romantyczna piosenka jaką kiedykolwiek słyszałem".

Lemmy powiedział: "Kiedy po raz pierwszy usłyszałem głos Jill z CHELSEA GIRLS, to było fenomenalne''. "Napisałem teksy z jej punktu widzenia, Cała piosenka była zainspirowana przez nią."

Piosenka jest dostępna na Facebooku zespołu HUNTRESS.

HUNTRESS odbędą trasę koncertową w północnej Ameryce tego lata jako część festiwalu Rockstar Energy Drink Mayhem Festival. Trasa rozpoczęła się 29 czerwca a kończy 4 sierpnia.

 

 

Choroba Tony'ego Iommi - BLACK SABBATH

 

Gitarzysta zespołu BLACK SABBATH Tony Iommi udzielił wywiadu dla BBC. Iommi powiedział, że Ozzy Osbourne bardzo pomógł mu w walce z rakiem. Iommi został zdiagnozowany z chłoniakiem w styczniu 2012. "To Ozzy był tym, który nalegał abym poszedł do lekarza, ponieważ martwił się o mnie. Bardzo mnie wspierał odkąd poznałem diagnozę. Wszyscy byli wspaniali. Nawet teraz, kiedy przychodzę do studia wszyscy pytają jak się czuję."

Legendarny gitarzysta powiedział także, że zespół zawsze trzymał się razem, nawet wtedy gdy nie widzieli się długi czas lub gdy dzieliły ich sprawy biznesowe. "Zawsze ze sobą rozmawialiśmy i byliśmy w kontakcie. Nawet wtedy gdy pojawiały się jakieś nieporozumienia czy pozwy sądowe, nawet wtedy rozmawialiśmy tak jakby nic się nie stało"

Iommi potrzebował czasu, aby zacząć walczyć z chorobą. "Dla mnie rak oznaczał śmierć. Spisałem się na straty. W nocy nie spałem i myślałem, żeby to wszystko sprzedać, pozbyć się tego wszystkiego i zacząć się przygotowywać na śmierć: myślałem kto wygłosi mowę na moim pogrzebie i gdzie zostanę pochowany. Ale myślałem także, że nie jestem jeszcze gotowy żeby odejść. Mam jeszcze dużo do zrobienia i podoba mi się życie".

Iommi powiedział, że po każdej chemii czuł się "chory i zmęczony" przez tydzień."Potrzeba co najmniej dziesięciu dni aby powrócić do sił - trzeba to zaakceptować".

Przyznał także, że praca nad nowym albumem BLACK SABBATH z Ozzym i basista Geezerem Butler'em odciągała jego uwagę od choroby: "Album i trasa koncertowa skupiły moją uwagę. Ale nie udało mi się całkowicie zapomnieć o chłoniaku - nadal nachodzi mnie to pytanie - a jeśli on wróci?"

Nowy album BLACK SABBATH zatytułowany "13" ukazał się 11 czerwca i pierwszy raz od 35 lat zagrali na nim Ozzy, Iommi i Bulter.

 

 

CRO-MAGS

 

Lider zespołu CRO – MAGS John Joseph zaprzeczył, że zespół pozywa swojego założyciela Harleya Flanagan'a o domniemany atak na dwóch innych wykonawców, który miał mieć miejsce w lipcu 2012 roku w Nowym Yorku podczas festiwalu CBGB.

Według gazety New York Post, Michael Couls i William Berardo złożyli pozew cywilny przeciwko Harley’owi twierdząc, że Berardo został przez niego najpierw zaatakowany w lewe oko z pomocą pięcio-centymetrowego noża a później ugryziony w ramię.

"Harley Flanagan był nieproszonym gościem, któremu udało się dostać do stery VIP tylko dlatego, że ochrona nie była wystarczająco dobrze wyszkolona" czytamy w oskarżeniu wydanym przez, Manhattan Supreme Court.

Na facebookowej stronie zespołu Joseph napisał: "CRO-MAGS nie pozywają nikogo, więc odwalicie się ... tylko basista pozywa Webster Hall o zwrócenie kosztów za pobyt w szpitalu i leczenie. Nie obchodzi mnie ta sprawa, ale kiedy czytam te bzdury muszę zabrać głos."

Ostatecznie Flanagan został oskarżony o napaść i posiadanie broni, jednak zarzuty te zostały potem wycofane.

New York Natives opublikowało wywiad z Flannigan'em w którym twierdził on, że został zaproszony do Webster Hall i posiadał ważną przepustkę VIP-owską, której użył aby dotrzeć na koncert. Podkreślił, że poszedł tam: "z jak najlepszymi intencjami" uszczęśliwienia swoich fanów i załagodzenia trwających przez lata sprzeczek. Po tym jak został zaproszony za kulisy został zaatakowany przez grupę mężczyzn.

 

 

WARBRINGER w studio!

Muzycy amerykańskiego, thrash metalowego WARBRINGER rozpoczęli pracę nad kolejną płytą! Panowie zamknęli się w kalifornijskim The Omen Room Studio, gdzie będą nagrywać pod okiem Steve'a Evettsa. WARBRINGER przygotował na następcę "Worlds Torn Asunder" 11 utworów. Perkusista WARBRINGER, Carlos Cruz mówiąc o dwóch nowych muzykach: Jeffie Pottsonie (gitara) i Benie Mottsmanie (bas), wspomina o odświeżeniu brzmienia, które pojawi się na nowym krążku. Według muzyka fani nie powinni być rozczarowani. Premierę długograja przewidziano na październik 2013 roku, wyda go Century Media Records. Pod koniec tego miesiąca WARBRINGER rozpoczyna trasę koncertową po Ameryce Północnej u boku OVERKILL i KREATOR.

 

 

THE IRON MAIDENS

Age Of Metal niedawno przeprowadził wywiad z THE IRON MAIDENS, jest to jedyny na świecie żeński cover band, który powstał w hołdzie legendarnej grupie IRON MAIDEN. Zapis rozmowy możecie zobaczyć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=sQwswZFCsAI&feature=player_embedded

Zespół został założony w 2001 roku, dziewczyny zdobyły krajowe i międzynarodowe uznanie wśród fanów IRON MAIDEN po tym, jak podczas koncertów doskonale łączą teatralne show z muzyką Brytyjczyków.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na: www.theironmaidens.com.

 

 

SUICIDAL TENDENCIES

Jack Antonio przeprowadził wywiad z Deanem Pleasantsem, gitarzystą kalifornijskiego thrash metalowego zespołu SUICIDAL TENDENCIES. Rozmowa została opublikowana 28 maja podczas audycji "The Factory Metal" w Insane Realm Radio. Teraz można odsłuchać rozmowy przy użyciu odtwarzacza Mixcloud pod tym linkiem: http://www.mixcloud.com/JackAntonio/may-28th-dean-pleasants-of-suicidal-tendencies-was-a-guest-on-the-metal-factory-radio-show#utm_source=widget&utm_medium=web&utm_campaign=flash_links

Trzeba przypomnieć, że "13" to pierwszy studyjny album zespołu, który pojawił się po 13 latach od wydania "Free Your Soul... and Save My Mind". Zespół sprzedał 3200 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych podczas pierwszego tygodnia sprzedaży.

 

 

DEADLY FROST - The Triumph of the Damned Cross

Jest już dostępna na rynku kolejna płyta DEADLY FROST. "The Triumph of the Damned Cross" to materiał z roku 2010 poszerzony o utwory z kasetowego splitu z RITUAL LAIR "Frost Ritual", wkrótce ma ukazać się również limitowana koszulka do tej płyty tak, że nie przegapcie tego!!!

 

VOLBEAT nie wystąpił na polskiej edycji METALFEST 2013!

Z przykrością informujemy, iż Duńczycy z heavy metalowego VOLBEAT nie wystąpili dziś na tegorocznej edycji METAL FEST POLAND.

Zespół w tej sprawie wystosował następujące oświadczenie: "Chcemy poświęcić chwilę na wyjaśnienie, dlaczego Volbeat nie mógł wystąpić dziś na Metalfest Poland. Kiedy zespół z ekipą przyjechał na miejsce festiwalu wczesnym rankiem, nasz zespół produkcyjny wraz z technicznymi dostrzegli pewne poważne problemy dotyczące bezpieczeństwa związane z budową sceny. W odczuciu naszej ekipy przy takiej ilości tych problemów na raz byłoby zbyt niebezpiecznie dla wszystkich zaangażowanych stron, byśmy odegrali swój występ. Nie ma dla nas nic ważniejszego niż gra dla naszych fanów, więc choć decyzja była trudna, postanowiliśmy skłonić się w kierunku ostrożności. Decyzja podjęta została ze względów bezpieczeństwa nie tylko dla zespołu, ale także dla naszej ekipy, lokalnych władz i naszych fanów."

Natomiast organizatorzy festiwalu zaistniałą sytuację komentują w ten sposób: "Mamy do przekazania niesamowicie słabą informację. Zespół Volbeat nie wystąpi dziś na dużej scenie na MetalFest. Spowodowane jest to decyzją ekipy technicznej zespołu. Jesteśmy bardzo zaskoczeni tą całą sytuacją, ponieważ zespół był już na festiwalu, warunki kontraktu zostały spełnione a pomimo tego ekipa Volbeat odjechała z festiwalu. W tej chwili cały czas wyjaśniamy sytuację co nie zmienia faktu, iż niestety Volbeat nie zobaczymy dziś na scenie Metalfest.

Niewykorzystane bilety oraz niewykorzystane karnety można zwracać w punktach sprzedaży. Wykorzystane bilety jednodniowe można zwracać do godziny 18.00 na terenie festiwalu. W związku z tym następuje zmiana w harmonogramie drugie dnia. Zespół Satyricon zagra jako gwiazda, przed nimi wystąpi zespół Destruction. Reszta zespołów gra zgodnie z planem."

 

Biografia Davida Ellefsona (MEGADETH)

 

Biografia Davida Ellefsona, basisty MEGADETH trafi na półki sklepowe 29 grudnia i będzie nosić tytuł "My Life With Deth", książka opowiada o jego walce z uzależnieniem, o powrocie do zdrowia oraz o odzyskaniu wiary. Ellefson napisał książkę wraz z Joelem McIverem, autorem bestsellerów i 21 książek na temat muzyki rockowej, natomiast wstęp napisał Alice Cooper. Prawa do książki sprzedano do Philis Boultinghouse.

Od 1993 zespół MEGADETH sprzedał ponad 20 milionów płyt, otrzymał 11 nominacji do nagrody Grammy i zyskał miliony fanów. Nie poprzestaje na tym - ostatnio odbył trasę koncertową z METALLICA, ANTHRAX i SLAYER.

W książce Ellefson opisuje historię zespołu od kuchni na pierwszy rzut oka wydaje się, że najważniejszym wątkiem są narkotyki i rozwiązły tryb życia Ellefsona, ale przesłanie jest zupełnie inne. Mówi on o swoim dzieciństwie w Minnesocie, luterańskim wychowaniu, szoku kulturowym jakiego doznał gdy przyjechał do Los Angeles i wstąpił do przemysłu muzycznego. O swoim uzależnieniu, o odzyskaniu czystości i powrocie do wiary chrześcijańskiej. Obecnie studiuje, żeby zostać pastorem luterańskim. Zasiada tez w zarządzie fundacji MEGA Life!, która dociera tygodniowo do setek praktykujących (wierzących) osób.

Ellefson mówi: "Moja biografia to nie jest zwykła opowieść o rock'n rolu, ale coś co ma zainspirować innych. Chciałem podzielić się moją historią, jak mały chłopiec z gitarą zaryzykował wszystko dla swoich marzeń i któremu dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu i odrobinie szczęścia udało się spełnić marzenia. Jestem bardzo otwarty do mówienia na temat przeszkód jakie musiałem pokonać i mówienia o sposobach, dzięki którym udało mi się to zrobić."

W powstaniu książki mają także swój wkład Kerry King (SLAYER), Scott Ian (ANTHRAX), koledzy Ellefson'a z zespołu MEGADETH, Shawn Drover oraz Chris Poland i Marty Friedman.

Ellefson jest także autorem książki "Making Music Your Business" oraz dwóch instruktażowych DVD do nauki gry na gitarze basowej zatytułowanych "Metal Bass Vol.1" i "Vol. 2".

Udziela się również w wielu dyskusjach na temat współczesnego przemysłu muzycznego.

 

 

baa222