ATTOMICA

Z prawdziwą przyjemnością Thrashing Madness informuje, że podpisał kontrakt z legendarną Thrash Metalową formacją ATTOMICA, owa umowa dotyczy czterech klasycznych dzieł tego zespołu, w pierwszej odsłonie ukarze się debiut album z 87 roku, oraz najnowszy materiał Brazylijczyków zatytułowany "4" z roku 2012. W drugim rzucie przewidziane jest wydanie "Limits Of Insanity" z roku 1989 oraz "Back And Alive" z roku 2005, wszystkie płyty zostaną poszerzone o całą masę bonusowych materiałów, w dalszych planach również winylowe wersje płyt oraz koncert zespołu na Polskiej ziemi!

 

SOUL COLLECTOR - Thrashmageddon

 

Załoga SOUL COLLECTOR ujawniła okładkę swojego pierwszego LP zatytułowanego "Thrashmageddon". Na płycie znajdzie się w sumie 11 utworów. Autorem grafiki jest GuzikArt. Za produkcję albumu odpowiada Zbigniew Bizoń oraz znany ze współpracy m. in. z ALASTOR, Jacek Kurnatowski, który zajmował się masteringiem ich ostatnich płyt. Utwór otwierający album możecie usłyszeć pod adresem: www.myspace.com/soulcollectorthrash oraz www.facebook.com/SoulCollectorThrash.

 

HELLISH WAR w Europie

Muzycy brazylijskiego, heavy metalowego HELLISH WAR poszukują osoby zainteresowane organizacją trasy koncertowej w Europie. Zespół planuje pojawić się na starym kontynencie w Październiku. W związku z czym podajemy dane kontaktowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Tel/Fax +55 15 3211-1621, www.somdodarma.com.br, eliton.tomasi (SKYPE), www.facebook.com/elitontomasi.

 

Wystawa HEAVY METAL AND PUNK FOSSILS

Kiedy naukowiec odkrywa nowe, nieznane skamieliny, nadaje im naukową nazwę. Niektórzy wybierają nazwę, która odzwierciedla kształt zwierzęcia, odnosi się do miejsca znaleziska a inni decydują się nazwać je po swoich ulubionych gwiazdach rocka.

Wystawa zatytułowana "Heavy Metal And Punk Fossils" przedstawia niezwykłe skamieniałości nazwane na cześć gwiazd rocka. Jedną z takich skamielin jest  mający 420 mln lat robak z ogromnymi szczękami, który nosi nazwę Kingnites Diamondi. Prof. Mats Eriksson, z Lud w Szwecji nazwał go tak na cześć duńskiego mistrza KINGA DIAMONDA. Inne skamieliny przedstawione na wystawie noszą nazwy takich wykonawców i zespołów jak: Ian "Lemmy" Kilmister z MOTÖRHEAD, AC/DC, BAD RELIGION, SEX PISTOLS i RAMONES.

Nadzór nad tym projektem został objęty przez prof. Matsa Erikssona z Lund w Szwecji, dr Gregoryego Edgdecombe z Muzeum Histori Naturialnej w Londynie i dr Jingmaia O'Connora z Instytutu Paleontologii Kręgowców i Paleoantropologi w Pekinie.

Wystawa zostanie otwarta 9 czerwca w Geomuseum Faxe w Faxe, Dania.

 

AIRBOURNE - Black Dog Barking

Niedawno niemiecki magazyn Guitar przeprowadził wywiad z Joelem O'Keeffem (wokal, gitara prowadząca), muzykiem  australijskiego hard rockowego AIRBOURNE. Zapis rozmowy można obejrzeć w dwóch częściach pod tymi linkami: http://www.youtube.com/watch?v=t-Pl_g_LSdM&feature=player_embedded i http://www.youtube.com/watch?v=-zQ0xTOB8PI&feature=player_embedded.

Najnowszy, trzeci album AIRBOURNE zatytułowany "Black Dog Barking" trafił do sklepów 21 maja za pośrednictwem Roadrunner Records. Płyta zawiera 10 utworów. Pod tym linkiem, można zobaczyć singiel "Live it up", promujący najnowsze dzieło Australijczyków: http://www.youtube.com/watch?v=2tuDvpCXMLw&feature=player_embedded.

 

 

VOO DOO - 1987

Od 30go kwietnia można nabyć kompaktowa reedycję legendarnego albumu Heavy Metalowej Formacji VOO DOO "1987". Materiał zawiera 16 stronicowy booklet z całą masa niepublikowanych dotąd zdjęć oraz jeden nie publikowany dotąd utwór ''Tylko Żyć". Ponadto znajdziecie tu 3 video klipy. Całość jest ściśle limitowana do 1000 kopii, ekskluzywne wydanie posiada slipkase.

 

VOODOO HEAVY METAL CD

Ta wiadomość na pewno ucieszy wszystkich fanów klasycznego Heavy Metalu, pod koniec lutego 2013  Oldschool Metal Maniac zapowiada wznowienie debiut albumu Krakowskiego VOO DOO, owe dzieło  po 26 latach ukarze się po raz pierwszy w wersji CD.

Obok klasycznych kompozycji znajdziecie na tym ściśle limitowanym CD nigdy nie publikowany studyjny utwór"Chcą Tylko Żyć" owa kompozycja pochodzi z sesji z roku 1987, ponadto na płycie znajdą się 3 videoclipy do takich klasyków jak Czas Voo Doo, Metalmania i Maszyn Wrzask tak, że nie przegapcie tego!!!!

 

PRIMAL FEAR rozpoczął nagrania nowego albumu

Niemieccy metalowcy z PRIMAL FEAR wkroczyli do studia nagrań Magnusa Karlssona, Stuntguitar Studios w Szwecji. Muzycy rozpoczęli nagrania następcy "Unbreakable". Album ukaże się w 2014 roku dzięki Frontiers Records. Po zebraniu pomysłów na ponad 30 utworów, zespół ostatecznie wybrał listę 12 kawałków.

 

Phil Buerstatte, były perkusista WHITE ZOMBIE i LAST CRACK nie żyje

Były perkusista WHITE ZOMBIE i LAST CRACK, Phil Buerstatte został znaleziony martwy w weekend w Madison, w stanie Wisconsin.

Paul Schulter, kolega Buerstatte'a z LAST CRACK wydał następujące oświadczenie w sprawie śmierci perkusisty: "Przykro nam, że musimy ogłosić tak smutną wiadomość. Perkusistą LAST CRACK oraz nasz brat Phil Buerstatte  odszedł z tego świata. Będzie go brakować wielu przyjaciołom, rodzinie i innym członkom zespołu.".

"Wyciągnij ostatnia płytę LAST CRACK, puść ją głośno i zapamiętaj jak świetnym perkusistą był Phil!" dodaje Paul.

Buerstatte był perkusistą WHITE ZOMBIE w latach 1992 - 1994, grał z zespołem na "Sexorcisto La" Tour. Był także muzykiem w kapeli z Wisconsin LAST CRACK w latach 1986 - 1997.

 

MÖTLEY CRÜE

Zespół MÖTLEY CRÜE wziął udział w specjalnym wydarzeniu, które odbyło się przed Klubem Mohegan Sun Box Office w Sobotę, 18 maja 2013. Podczas sobotniego przyjęcia dedykowano MÖTLEY CRÜE specjalną płytę chodnikową z gwiazdą dla najbardziej ulubionych talentów muzycznych, wśród, których znajdują się BON JOVI, KISS, ROD STEWART, TOBY KEITH i TAYLOR SWIFT. Całe to wydarzenie poprzedził koncert  MÖTLEY CRÜE, który odbył się w Mohegan Sun Arena, Uncasville, Connecticut. W ten sposób zespół stał się 25 artystą, który trafił do alei gwiazd Mohegan Sun Arena.

Mohegan Sun Arena pragnie w ten sposób oddać hołd tym artystom, którzy w specjalny sposób przyczynili się do sukcesu Mohegan Sun w północno-wschodniej części USA.

MÖTLEY CRÜE przewodzi galerii sław przez 30 lat, w tym czasie zespół może poszczycić się takimi osiągnięciami jak: całkowita sprzedaż wszystkich albumów przekroczyła 80 milionów płyt, ich albumy 7 razy zdobyły tytuł platynowej i multiplatynowej płyty, 22 rockowe hity oraz 6 singli, które znalazły się w światowym rankingu top 20 singli oraz niezliczona ilość sprzedanych biletów na koncerty i trasy koncertowe na całym świecie gdzie zespół grał dla milionów fanów. Pamiętnik, wspomnienia zespołu MÖTLEY CRÜE zatytułowane "The Dirt" znalazły się na liście bestselerów New York Times, na podstawie, których przygotowywany jest film.

 

 

baa222