KRUK - zmiany w składzie

Pod koniec zeszłego miesiąca zespół KRUK rozstał się z wokalistą Tomaszem Wiśniewskim. Najbliższe koncerty KRUKA będą kontynuowane z Andrzejem Kwiatkowskim,  wokalistą zespołu EXPRESSIVE, który ma na swoim koncie także współpracę z zespołem EL 4. Równolegle z tym rusza otwarty casting na wokalistę KRUKA. Muzycy zachęcają wszystkich zwolenników rocka do przesyłania swoich wokalnych możliwości pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Obok swoich propozycji, każdy chętny ma także opcję pobrania utworów KRUKA w wersji instrumentalnej wraz z tekstem, tak by jak najlepiej zaprezentować swoje możliwości.

Lider formacji Piotr Brzychcy tak komentuje sytuację w zespole: "Biorąc pod uwagę fakt, że rozstajemy się w absolutnie przyjaznej atmosferze, jestem przekonany, że będziecie mogli jeszcze nie raz zobaczyć Tomka z nami, a być może i usłyszeć na nowej płycie. Z muzyką jest trochę jak z życiem, jak z ludźmi, raz im ze sobą po drodze, a innym razem nie. Ciężka praca bardzo często niesie za sobą ofiary. Niewątpliwie czas pracy nad płytą 'Be3' był okresem maksymalnie wytężonej pracy. Choć po wydaniu albumu w zespole panowała ogromna radość, a każdy sukces albumu był skrupulatnie celebrowany, Tomek postanowił opuścić grupę. Myślę, że o właściwą ocenę tego co się wydarzyło będziemy mogli pokusić się dopiero za jakiś czas."

KRUK, w listopadzie ubiegłego roku wydał swój czwarty album zatytułowany "Be3". Krążek określany był mianem najlepszego w karierze zespołu, pozyskał bardzo dobre recenzje zarówno w kraju jak i za granicą. Kolejny album formacji planowany jest już na przyszły rok. Tymczasem początek wiosny 2013 otwiera nowy rozdział w historii zespołu KRUK. Na zgłoszenia zespół czeka do 25 maja.

 

DAVID SHANKLE GROUP

 

W ostatnim czasie grupa DAVID SHANKLE GROUP podpisała umowę z Pure Steel Records, trzeci album zespołu ukaże się na przełomie lata i jesieni.

"David Shankle od dawna jest jednym z moich ulubieńców." powiedział Andreas Lorenz, przedstawiciel Pure Steel Records. "Dla naszej wytwórni współpraca z takim artystą to bardzo ważny krok w rozwoju. Jego najnowszy album naprawdę wymiata." - zapewnił Lorenz.

Z kolei sam Shankle powiedział "Jestem bardzo podekscytowany z powodu zbliżającej się premiery naszego albumu. Zarówno ja sam, jak i pozostali członkowie zespołu nawiązaliśmy bardzo specjalną, braterską więź z pracownikami Pure Steel Records. Dzięki temu udało się nam stworzyć naprawdę metalowy album."

Najnowszy klip grupy "Ressecution" można obejrzeć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=WxNiRX5t2J4&feature=player_embedded.

Od 1988 do 1994 roku David był członkiem MANOWAR i wystąpił na słanym albumie zespołu "The Triumph Of Steel", a także współtworzył utwory takie jak "Master Of The Wind", "The Burning", "Ride The Dragon" oraz "Demon's Whip". W 1994 roku, po fali licznych sukcesów i wyprzedanych biletach na trasy koncertowe, David odszedł z zespołu i zaczął uczęszczać do Roosevelt Music University w Chicago, żeby polepszyć swoje umiejętności jazzowe i gitarowe. Wokalista zespołu DAVID SHANKLE GROUP, Warren Halvearson pochodzi z Chicago, a swoją karierę muzyczną rozpoczął w połowie lat 90 w zespole CRYSTAL AXE. Obecnie Warren jest uważany za jednego z najbardziej szanowanych i utalentowanych wokalistów muzyki metalowej w Chicago. Skala głosu, dynamiczność i jasność przekazu są znane przez miliony fanów na świecie. Basista zespołu, Mike Dooley, wychował się i mieszkał przez całe swoje życie w zachodnio-południowej części Chicago. Obecnie jest on leaderem w projekcie stworzonym na cześć zespołu SLAYER. Perkusista zespołu DAVID SHANKLE GROUP, Gabriel Anthony jest już uważany za prawdziwą markę w przemyśle muzycznym. Jego talent jest tak duży, że już jako 17- latek zaczął występować w nocnych klubach Chicago.

Debiutancki album zespołu "Ashes To Ashes" został wydany w 2003 roku przez Magic Circle Music. Cztery lata później ukazało się kolejne ważne wydawnictwo zatytułowane "Hellborn".

 

SOUL COLLECTOR - Thrashmageddon

Najnowsze doniesienia z obozu śląskich Thrasherów z SOUL COLLECTOR, zespół w chwili obecnej kończy pracę nad debiutanckim albumem "Thrashmageddon", na owym krążku znajdzie się jedenaście utworów utrzymanych w oldschoolowym klimacie. Wstępnego mix tytułowego utworu możecie posłuchać już teraz pod tymi adresami: www.myspace.com/soulcollectorthrash & www.facebook.com/SoulCollectorThrash.

Tych, którzy po wysłuchaniu nowej kompozycji SOUL COLLECTOR nabiorą apetytów na więcej muzyki tego zespołu informujemy, 19.04.13 w klubie "2DOORS" w Sosnowcu, będzie można zobaczyć ową załogę u boku takich kapel jak ALASTOR oraz HORRORSCOPE.

 

CHRIS HOLMES nowe wideo

"Way To Be", nowe wideo byłego gitarzysty W.A.S.P. Chrisa Holmesa, można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=erm9G-bkb18. Utwór pochodzi z jego solowego albumu, "Nothing To Lose", który został wydany pod koniec ubiegłego roku. CD można nabyć poprzez Artisthead Music. Holmes skomponował, wykonał i wyprodukował muzykę oraz wokale w połączeniu z byłym perkusistą MOTORHEAD Philem "Philthy Animal" Taylorem.

Trzeba przypomnieć, że Holmes tegorocznej wiosny weźmie udział w targach filmowych, które odbędą się w Parsippany, New Jersey. Trzydniowa impreza odbędzie się między 26 a 28 kwietnia. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego wydarzenia zapraszamy na  www.chillertheatre.com.

 

JACK STARR'S BURNING STARR na KEEP IT TRUES FESTIVAL

JACK STARR'S BURNING STARR pojawi się tego roku w Europie, aby zagrać na tegorocznej edycji Keep It True Festival, gdzie zarejestruje swoje pierwsze w historii DVD. Podczas festiwalu muzycy zaprezentują specjalny set, będzie można posłuchać klasyków oraz kawałków poprzednich zespołów Jacka Starra (VIRGIN STEELE, PHANTOM LORD i GUARDIANS OF THE FLAME). Jeszcze w tym roku JACK STARR'S BURNING STARR wchodzi do studio nagrań, aby zająć się pracą nad kolejnym albumem, którego wydanie zostało zaplanowane na 2014 rok. Jako ciekawostkę trzeba, że podczas Keep It True Festival zespół będzie wspierany przez dodatkowego gitarzystę rytmicznego: Marta Gabriel z CRYSTAL VIPER.

 

TORMENTOR na LP

Muzycy węgierskiego TORMENTOR składają pokłon swoim fanom! Za 6 dni zespół wyda reedycję swoich pierwszych demówek. "Anno Domini" i "The Seventh Day of Doom" pojawią się na winylu ściśle limitowanym do 500 szt, każdy z LP posiada plakat, naszywkę oraz DVD z zapisem archiwalnych koncertów z '85 roku, ponadto "Anno Domini" opatrzone jest w pierwszą oryginalną okładkę z kasetowej edycji.

 

VOIDHANGER w Pagan Records

Pagan Records informuje o podpisaniu papierów z  VOIDHANGER. Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Zyklona (INFERNAL WAR, IPERYT), Warcrimera (INFERNAL WAR, IPERYT) oraz Priesta (MASSEMORD, MEDICO PESTE) w celu tworzenia piekielnej mikstury black, thrash i death metalu. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie zatytułowanym  "Wrathprayers" (2011) oraz mCD "The Antagonist" (2012) zespół połączył swoje siły z Pagan Records i właśnie wchodzi do studia żeby nagrać swój drugi album zatytułowany "Working Class Misanthropy". Tak jak poprzednio, oczekujcie zabójczej dawki diabelskiego metalu - tym razem jeszcze silniej zakorzenionego w latach 80-tych.

 

MASSEMORD - nowa płyta i trasa koncertowa

 

Nowa płyta MASSEMORD, zatytułowana "A Life-giving Power of Devastation" jest do odsłuchania w całości w streamingu na stronie www.musickmagazine.pl. Premiera tego wydawnictwa będzie mieć miejsce 12 kwietnia. Czwarty już album Nihila, Namtara i spółki ukaże się nakładem Pagan Records. Krążek będzie dostępny jako CD w standardowym pudełku z 16-stronicowym bookletem. Zawartość albumu to blisko 50 minut awangardowego, hipnotycznego, choć wciąż skrajnie siarczystego black metalu.

Również w połowie kwietnia, przypomnijmy, pod szyldem "Choroba Ogień Kwiecień" startuje trasa koncertowa, której przewodzić będzie MASSEMORD. W sianiu spustoszenia ekipę wspomoże inny reprezentant rodzimej czerni – krakowski MEDICO PESTE, a także jednoosobowy projekt DEAD FACTORY, przywołujący do życia duchy zapomnianych post-przemysłowych molochów oraz enigmatyczna wokalistka Hekte Zaren.

 

 

PANDEMONIUM nowy videoclip

Muzycy polskiego PANDEMONIUM przedstawiają nowy obraz do utworu "Everlasting Opposition", który pochodzi z ich ostatniego albumu zatytułowanego "Misantrophy". Clip można obejrzeć pod tym linkiem: http://youtu.be/cEvFWDgHeWY.

 

GLEN DROVER

 

Kanadyjski gitarzysta Glen Drover powrócił właśnie z Colorado, gdzie nakręcił swoje pierwsze instruktażowe video dla JamPlay. Jak sam powiedział: "Było to naprawdę wspaniałe doświadczenie. Bawiłem się świetnie!".

Zapytany o to, czy pragnienie poświęcenia większej ilości czasu swojej rodzinie było powodem odejścia z zespołu MEGADETH w 2007 roku powiedział: "Nie, nie całkowicie. W pewnym stopniu można tak powiedzieć, ale były także inne czynniki takie jak zgiełk panujący w zespole, który nie działał na mnie dobrze. Pierwsze lata pracy w zespole MEGADETH upłynęły pod znakiem zabawy. Panowała bardzo fajna atmosfera, jednak z biegiem czasu wszystko się zmieniło. I myślę, że to właśnie ta destruktywna atmosfera była głównym powodem, dla którego nie chciałem już dłużej być częścią tego zespołu. Wolałem być w domu ze swoją rodziną i tam bez pośpiechu powoli przygotowywać się pracy nad kolejnym projektem."

W zespole MEGADETH Drover'a zastąpił Chris Broderick, który występował wcześniej z takimi zespołami jak NEVERMORE czy JAG PANZER.

Solowy album Drover'a "Metalusion" ukazał się w kwietniu 2011 roku i został wydany przez Magna Carta Records.

25 września 2011 roku Drover wziął udział w odbywającej się w Kanadzie serii występów "Live At Metalworks", które były transmitowane na cały świat. Występ ten został zarejestrowany i wydany na DVD przez wydawnictwo Magna Carta.

 

 

baa222