CATACUMBA - Animus Mortis MC

Za sprawą Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. pojawiła się kasetowa edycja "Animus Mortis" brazylijskiego CATACUMBA. Kaseta black / death metalowego komando jest limitowana do 100 ręcznie numerowanych kopii. Produkcją tego materiału zajął się Adriano Scaramussa. Autorem konceptu okładki "Uncreation of Death" jest G.V.N. (muzyck CATACUMBA), natomiast Emerson Maia jest twórcą ilustracji. Na argentyński rynek taśma trafiła dzięki Metal Squad Records. Wydawcą europejskiej wersji będzie  Kampf Records.

 

GRAVE DESECRATOR / AUGRIMMER (Ger) - Bloody Deathcross

Można już nabyć najnowsze wydawnictwo portugalskiej Hellprod. Split brazylijskiego GRAVE DESECRATOR i niemieckiego AUGRIMMER został zatytułowany "Bloody Deathcross". Materiał ten pojawił się na czarnym winylu w limicie 300 kopii.

 

42 DECIBEL - Hard Rock'n'roll

Zespół 42 DECIBEL udokumentował ponad wszelką wątpliwość, że tradycyjny rock'n'roll jest uniwersalny, nie ustępuje aktualnym trendom ani geograficznym granicom. Kwartet pochodzi z Argentyny, gdzie niedawno wstrząsnął klubami w okolicach Buenos Aires. Zespół można porównać do takich kapel jak AC/DC, AIRBOURNE, THE ANSWER czy BUCKCHERRY. 42 DECIBEL wszedł do studia aby nagrać swój debiutancki album. Jak zapowiada zespół "Hard Rock'n'roll" będzie utrzymany w klimatach porywającego Rocka. Album ukaże się 24 czerwca 2013 jako CD i LP. (Niemcy: 21 czerwca 2013, USA / Kanada: 02 lipca 2013).

 

 

ENTRAILS - Raging Death

ENTRAILS powraca z trzecim pełnowymiarowym albumem! Najnowsze dzieło szwedów nosi tytuł "Raging Death". Album pojawi się w sprzedaży 10/13 maja za sprawą Metal Blade Records. Krążek pojawi się jako winyl, limitowany digipack z bonusowym CD i jako jewelcase CD. Tylko wersja winylowa i limitowany digipack będą zawierać cover MARDUK jako bonus.

Komentarz zespołu: "Raging Death to kolejny krok ENTRAILS. Ogromny smród śmieci prosto w twarz. Raging Death - tytuł albumu dopełnia jego całość, ponieważ jest to czysty, bezlitosny Death Metal!".

 

SATAN - Life Sentence

Heavy Metalowcy z SATAN powracają w wielkim stylu! "Life Sentence" to trzeci pełnowymiarowy album w dorobku Brytyjczyków. Krążek pojawił się 29 kwietnia w Europie, natomiast 21 maja ukaże się w USA. Wydawcą najnowszego działa SATAN jest Listenable Records. Autorem okładki jest Eliran Kantor, grafik, który współpracował z takimi kapelami jak TESTAMENT czy SODOM. Miksem i masteringiem zajął się Dario Mollo z Damage Inc.

 

HEAVY METAL PAGES #52

Nowy numer – No. 52 - e-Magazynu Heavy Metal Pages to 42 wywiady i ponad 120 recenzji. 100 stron, które na pewno zadowolą maniaka tradycyjnych odmian heavy metalu. Wiele interesujących informacji i ciekawostek do przeczytania w wywiadach, między innymi z: KREATOR, ATTACKER, OPEN FIRE, SODOM, DESTRUCTION, FLOTSAM AND JETSAM, PARADOX, VOIVOD, GRAVE DIGGER, HELLOWEEN, GIRLSCHOOL i inne. Zachęcamy do czytania!

http://issuu.com/heavy_metal_pages/docs/hmp_52

 

JEFF HANNEMAN nie żyje!

Mając 49 lat zmarł Jeff Hanneman, gitarzysta i założyciel legendy amerykańskiego thrash metalu, SLAYER! O śmierci Jeffa poinformował zespół za pośrednictwem swojego profilu na facebooku. Muzyk zmarł w szpitalu w Kalifornii, bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność wątroby.

W 2011 roku Hanneman zachorował na martwicze zapalenie powięzi, chorobę tkanki łącznej. Choroba ta najczęściej wywoływana jest przez odmianę jednego z paciorkowców - mięsożerną bakterię. Muzyk zaraził się tą bakterią po ugryzieniu w ramię przez pająka.

 

AUTOPSY - The Headless Ritual

Muzycy AUTOPSY prezentują okładkę nowego, szóstego pełnowymiarowego albumu! Płytę zatytułowano "The Headless Ritual" i zarejestrowano w Fantasy Studios w San Francisco. Produkcją krążka zajął się Adam Munoz natomiast autorem okładki jest Joe Petagno. Premierę CD przewidziano na 24 czerwca a wydawcą będzie Peaceville Records.

 

DEADLY FROST - The Triumph Of The Damned Cross

Kolejny news z Fallen Angel & Krew Diabła, tak jak wcześniej poinformowaliśmy Was o nadchodzących reedycjach płyt HOLY DEATH musimy wspomnieć jeszcze o jednej perełce w postaci kolejnej płyty DEADLY FROST "The Triumph Of The Damned Cross", owy materiał to pełnowymiarowy album zarejestrowany jeszcze przed "Voices From Hell". Do tej pory był on dostępny jedynie w formie cdr promo. Wersja CD tradycyjnie będzie posiadać bonusowy stuff w postaci sesji "Blood For Satan".

 

HOLY DEATH - Evil

Już wkrótce nakładem Fallen Angel / Krew Diabła ukarze się reedycja kultowego demo HOLY DEATH "Evil" z roku 1997 tym razem będzie to wydanie CD na którym obok programowych utworów z demo znajdzie się kilka, nigdy dotąd nie publikowanych, smakowitych, muzycznych kąsków ponadto materiał pojawi się z odświeżoną i nieco zmodyfikowaną okładką.

 

baa222