VOIDHANGER w Pagan Records

Pagan Records informuje o podpisaniu papierów z  VOIDHANGER. Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Zyklona (INFERNAL WAR, IPERYT), Warcrimera (INFERNAL WAR, IPERYT) oraz Priesta (MASSEMORD, MEDICO PESTE) w celu tworzenia piekielnej mikstury black, thrash i death metalu. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie zatytułowanym  "Wrathprayers" (2011) oraz mCD "The Antagonist" (2012) zespół połączył swoje siły z Pagan Records i właśnie wchodzi do studia żeby nagrać swój drugi album zatytułowany "Working Class Misanthropy". Tak jak poprzednio, oczekujcie zabójczej dawki diabelskiego metalu - tym razem jeszcze silniej zakorzenionego w latach 80-tych.

 

MASSEMORD - nowa płyta i trasa koncertowa

 

Nowa płyta MASSEMORD, zatytułowana "A Life-giving Power of Devastation" jest do odsłuchania w całości w streamingu na stronie www.musickmagazine.pl. Premiera tego wydawnictwa będzie mieć miejsce 12 kwietnia. Czwarty już album Nihila, Namtara i spółki ukaże się nakładem Pagan Records. Krążek będzie dostępny jako CD w standardowym pudełku z 16-stronicowym bookletem. Zawartość albumu to blisko 50 minut awangardowego, hipnotycznego, choć wciąż skrajnie siarczystego black metalu.

Również w połowie kwietnia, przypomnijmy, pod szyldem "Choroba Ogień Kwiecień" startuje trasa koncertowa, której przewodzić będzie MASSEMORD. W sianiu spustoszenia ekipę wspomoże inny reprezentant rodzimej czerni – krakowski MEDICO PESTE, a także jednoosobowy projekt DEAD FACTORY, przywołujący do życia duchy zapomnianych post-przemysłowych molochów oraz enigmatyczna wokalistka Hekte Zaren.

 

 

PANDEMONIUM nowy videoclip

Muzycy polskiego PANDEMONIUM przedstawiają nowy obraz do utworu "Everlasting Opposition", który pochodzi z ich ostatniego albumu zatytułowanego "Misantrophy". Clip można obejrzeć pod tym linkiem: http://youtu.be/cEvFWDgHeWY.

 

GLEN DROVER

 

Kanadyjski gitarzysta Glen Drover powrócił właśnie z Colorado, gdzie nakręcił swoje pierwsze instruktażowe video dla JamPlay. Jak sam powiedział: "Było to naprawdę wspaniałe doświadczenie. Bawiłem się świetnie!".

Zapytany o to, czy pragnienie poświęcenia większej ilości czasu swojej rodzinie było powodem odejścia z zespołu MEGADETH w 2007 roku powiedział: "Nie, nie całkowicie. W pewnym stopniu można tak powiedzieć, ale były także inne czynniki takie jak zgiełk panujący w zespole, który nie działał na mnie dobrze. Pierwsze lata pracy w zespole MEGADETH upłynęły pod znakiem zabawy. Panowała bardzo fajna atmosfera, jednak z biegiem czasu wszystko się zmieniło. I myślę, że to właśnie ta destruktywna atmosfera była głównym powodem, dla którego nie chciałem już dłużej być częścią tego zespołu. Wolałem być w domu ze swoją rodziną i tam bez pośpiechu powoli przygotowywać się pracy nad kolejnym projektem."

W zespole MEGADETH Drover'a zastąpił Chris Broderick, który występował wcześniej z takimi zespołami jak NEVERMORE czy JAG PANZER.

Solowy album Drover'a "Metalusion" ukazał się w kwietniu 2011 roku i został wydany przez Magna Carta Records.

25 września 2011 roku Drover wziął udział w odbywającej się w Kanadzie serii występów "Live At Metalworks", które były transmitowane na cały świat. Występ ten został zarejestrowany i wydany na DVD przez wydawnictwo Magna Carta.

 

 

SIX FEET UNDER - Unborn

"Unborn", dziesiąty pełnometrażowy album death metalowców z SIX FEET UNDER, ukazał się 19 marca dzięki Metal Blade Records. Płyta została zmiksowana przez Chrisa "Zeuss" Harrisa, który wcześniej pracował z SUICIDE SILENCE, ALL THAT REMAINS, SHADOWS FALL i SOULFLY. "Unborn" to pierwszy longplay, na którym grają Ola Englund i basista Jeff Hughell. Pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=gxeFmLXcXpw, można posłuchać utworu pt. "Zombie Blood Curse" pochodzącego z najnowszej płyty amerykanów.

 

CATHEDRAL - The Last Stripe

Muzycy brytyjskiego CATHEDRAL przedstawiają singiel promujący najnowszy album.

"The Last Stripe" ma być ostatnia płytą w dorobku zespołu. Premiera płyty odbędzie się 30 kwietnia tego roku za sprawą Rise Above Records.  Produkcją zajął się Lee Dorrian, asystował mu Garry Jennings.  Natomiast miks powierzono Jamiemu Gomezowi Arellano.

Pierwszy singiel z "The Last Stripe" nosi tytuł "Tower of Silence", można go odsłuchać po tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ucXybRkZUpw

 

Ronnie James Dio Stand Up And Shout

 

Rada nadzorcza funduszu na rzecz chorych na raka The Ronnie James Dio Stand Up And Shout przekazała fundacji T.J. Marcella 100 000 dolarów. Wydarzenie to miało miejsce 6 lutego podczas organizowanego co roku w Los Angeles uroczystego obiadu. Datek ten jest bardzo ważny dla rozwoju trwających od trzech lat badań nad rakiem żołądka prowadzonych przez Vanderbilt-Ingram Cancer Center.

Organizacja Ronnie James Dio Stand Up And Shout to organizacja charytatywna założona na cześć legendarnego muzyka, który zmarł po ciężkiej walce z rakiem żołądka. Do jej głównych zadań należy prowadzenie badań nad rakiem prostaty, okrężnicy i żołądka, a także zwiększanie świadomości publicznej i prewencja, która ma ogromne znaczenie w walce z tymi chorobami.

Wendy Dio, która jest prezesem i założycielem Cancer Fund wygłosiła krótki odczyt, podczas którego opowiedziała o historii fundacji: "Po tym jak mój mąż, Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka, obiecałam mu, że zajmę się zbieraniem funduszy na walkę z tą chorobą, a także edukacją innych ludzi. Dlatego założyłam Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund. Dwa i pół roku temu zobowiązaliśmy się do przekazania fundacji T.J. Martella 300 000 dolarów. Dzięki obecnej dotacji, udało nam się dotrzymać tego przyrzeczenia. Nie zamierzamy się poddawać i będziemy nadal zbierać fundusze na badania nad rakiem i mamy nadzieję, że pewnego dnia uda nam się znaleźć lekarstwo na tą straszną chorobę."

Laura Hetherly powiedziała: "Nasza współpraca z Wendy Dio i radą zarządzającą the Ronnie James Dio Cancer Fund jest naprawdę wyjątkowa. Wszyscy pracują naprawdę ciężko i robią wszystko co w ich mocy, aby pozyskać fundusze na przeprowadzenie ważnych badań nad rakiem, które w przyszłości mogą uratować czyjeś życie."

Dzięki wsparciu Ronnie James Dio Stand And Stout Cancer Fund udało się prowadzić badania, w które zaangażowani są najlepsi specjaliści na świecie tacy jak Pelayo Correa, M.D. Richard Peek, Jr,. M.D. James Goldenring , M.D. Ph. D. Robert J. Coffey, M.D. Wael El-Rifai czy Stephen Fesik. Dzięki tym badaniom udało się dokonać przełomowych odkryć na temat przyczyn powstawania raka żołądka i można je zastosować w tworzeniu nowych terapii.

 

 

COVER FESTIVAL

Pierwsza edycja Cover Fest, która odbyła się wczoraj 23 marca w Chorzowskiej Hali Kapelusz okazała się niezwykle udaną imprezą raz, że organizacja tego przedsięwzięcia stała na bardzo wysokim poziomie, wszystko odbyło się bardzo sprawnie dopisała spora frekwencja miłośników dobrego klasycznego metalu i co najważniejsze poziom zaproszonych zespołów był naprawdę wysoki.

Jedyny minus nie wynikający bynajmniej z winy organizatora to brak jednego z zaproszonych gości w postaci ACES HIGH co prawda, Niemcy nie pojawili się na tej imprezie, ale Poznański GOMOR wynagrodził publiczności to w 100%. Obok GOMOR doskonale wypadły zresztą jak zwykle 4SZMERY, AC/DC UK, BLACK SABBATH REVIEWAL BAND z Czech oraz grupa pod wezwaniem Piotra Luczyka, zresztą pozostałym grupom nie mam nic do zarzucenia reasumując Cover Fest okazał się dużym sukcesem, a co za tym idzie możemy spodziewać się kolejnych edycji tej imprezy, która według zapowiedzi organizatorów będzie odbywać się cyklicznie raz w miesiącu przez następne 6 miesięcy tak, że bądźcie czujni! Obszerna relacja z tego festiwalu oraz foto galeria już wkrótce na łamach naszego magazynu.

 

RICK ALLEN

 

Perkusista zespołu DEF LEPPARD, Rick Allen będzie miał od 22 marca do 10 kwietnia swoją debiutancką wystawę "Electric Hand: Rytm + Change" w galerii im. Martina Lawrenca w Las Vegas. Dodatkowo, 5 kwietnia o 18:30 odbędzie się także specjalne spotkanie z artystą, podczas którego będzie on odpowiadał na pytania fanów. Wstęp jest bezpłatny, ale osoby zainteresowane są proszone o wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie RickAllenArt.com, aby galeria mogła oszacować liczbę potencjalnych gości.

W swoich pracach Allen dzięki wykorzystaniu brzmień, światła, fotografii oraz elementów graficznych przekształca dźwięk w sztuki wizualne. Rezultatem tego niecodziennego eksperymentu jest abstrakcyjna i przekraczająca granice wyobraźni kolekcja. Allen jako jeden z pionierów w tej dziedzinie przełamuje bariery i otwiera całkowicie nowe perspektywy.

Allen jest jednym z najbardziej docenianych perkusistów w historii. Jego pełne siły, a zarazem oryginalne brzmienia miały ogromy wpływ na muzykę zespołu DEF LEPPARD i uczyniły go jednym z najlepszych zespołów rockowych w historii. Sprzedaż płyt zespołu przekroczyła 100 milionów egzemplarzy.

Dziedzictwo Allena jest ogromne, zarówno to dotyczące jego życia zawodowego jak i to związane z jego karierą zawodową. Nawet strata lewej reki w 1984 roku nie powstrzymała Allena i DEF LEPPARD od dalszego rozwoju ich kariery, wręcz przeciwnie był to okres w którym powstały najznakomitsze utwory zespołu i czas, w którym odniósł on największy sukces komercyjny. Co więcej sam Allen, już jako znana i doceniana postać w świecie muzycznym, stał się także wraz ze swoją żoną, Lauren Monroe jednym z najaktywniejszych działaczy społecznych. Razem założyli oni "Raven Drum Foundation", której celem jest edukacja, pomoc i motywowanie weteranów oraz innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

ANGEL BUTCHER

Manuel "Joker" Henriques  wraz z UGANGA zakończył pracę nad nowym albumem, mimo to muzyk nie siedzi bezczynnie! ANGEL BUTCHER, projekt w którym udziela się Henrigues rozpoczął próby z nowym składem oraz pracę nad nowym materiałem.

 

baa222