Ronnie James Dio Stand Up And Shout

 

Rada nadzorcza funduszu na rzecz chorych na raka The Ronnie James Dio Stand Up And Shout przekazała fundacji T.J. Marcella 100 000 dolarów. Wydarzenie to miało miejsce 6 lutego podczas organizowanego co roku w Los Angeles uroczystego obiadu. Datek ten jest bardzo ważny dla rozwoju trwających od trzech lat badań nad rakiem żołądka prowadzonych przez Vanderbilt-Ingram Cancer Center.

Organizacja Ronnie James Dio Stand Up And Shout to organizacja charytatywna założona na cześć legendarnego muzyka, który zmarł po ciężkiej walce z rakiem żołądka. Do jej głównych zadań należy prowadzenie badań nad rakiem prostaty, okrężnicy i żołądka, a także zwiększanie świadomości publicznej i prewencja, która ma ogromne znaczenie w walce z tymi chorobami.

Wendy Dio, która jest prezesem i założycielem Cancer Fund wygłosiła krótki odczyt, podczas którego opowiedziała o historii fundacji: "Po tym jak mój mąż, Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka, obiecałam mu, że zajmę się zbieraniem funduszy na walkę z tą chorobą, a także edukacją innych ludzi. Dlatego założyłam Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund. Dwa i pół roku temu zobowiązaliśmy się do przekazania fundacji T.J. Martella 300 000 dolarów. Dzięki obecnej dotacji, udało nam się dotrzymać tego przyrzeczenia. Nie zamierzamy się poddawać i będziemy nadal zbierać fundusze na badania nad rakiem i mamy nadzieję, że pewnego dnia uda nam się znaleźć lekarstwo na tą straszną chorobę."

Laura Hetherly powiedziała: "Nasza współpraca z Wendy Dio i radą zarządzającą the Ronnie James Dio Cancer Fund jest naprawdę wyjątkowa. Wszyscy pracują naprawdę ciężko i robią wszystko co w ich mocy, aby pozyskać fundusze na przeprowadzenie ważnych badań nad rakiem, które w przyszłości mogą uratować czyjeś życie."

Dzięki wsparciu Ronnie James Dio Stand And Stout Cancer Fund udało się prowadzić badania, w które zaangażowani są najlepsi specjaliści na świecie tacy jak Pelayo Correa, M.D. Richard Peek, Jr,. M.D. James Goldenring , M.D. Ph. D. Robert J. Coffey, M.D. Wael El-Rifai czy Stephen Fesik. Dzięki tym badaniom udało się dokonać przełomowych odkryć na temat przyczyn powstawania raka żołądka i można je zastosować w tworzeniu nowych terapii.

 

 

COVER FESTIVAL

Pierwsza edycja Cover Fest, która odbyła się wczoraj 23 marca w Chorzowskiej Hali Kapelusz okazała się niezwykle udaną imprezą raz, że organizacja tego przedsięwzięcia stała na bardzo wysokim poziomie, wszystko odbyło się bardzo sprawnie dopisała spora frekwencja miłośników dobrego klasycznego metalu i co najważniejsze poziom zaproszonych zespołów był naprawdę wysoki.

Jedyny minus nie wynikający bynajmniej z winy organizatora to brak jednego z zaproszonych gości w postaci ACES HIGH co prawda, Niemcy nie pojawili się na tej imprezie, ale Poznański GOMOR wynagrodził publiczności to w 100%. Obok GOMOR doskonale wypadły zresztą jak zwykle 4SZMERY, AC/DC UK, BLACK SABBATH REVIEWAL BAND z Czech oraz grupa pod wezwaniem Piotra Luczyka, zresztą pozostałym grupom nie mam nic do zarzucenia reasumując Cover Fest okazał się dużym sukcesem, a co za tym idzie możemy spodziewać się kolejnych edycji tej imprezy, która według zapowiedzi organizatorów będzie odbywać się cyklicznie raz w miesiącu przez następne 6 miesięcy tak, że bądźcie czujni! Obszerna relacja z tego festiwalu oraz foto galeria już wkrótce na łamach naszego magazynu.

 

RICK ALLEN

 

Perkusista zespołu DEF LEPPARD, Rick Allen będzie miał od 22 marca do 10 kwietnia swoją debiutancką wystawę "Electric Hand: Rytm + Change" w galerii im. Martina Lawrenca w Las Vegas. Dodatkowo, 5 kwietnia o 18:30 odbędzie się także specjalne spotkanie z artystą, podczas którego będzie on odpowiadał na pytania fanów. Wstęp jest bezpłatny, ale osoby zainteresowane są proszone o wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie RickAllenArt.com, aby galeria mogła oszacować liczbę potencjalnych gości.

W swoich pracach Allen dzięki wykorzystaniu brzmień, światła, fotografii oraz elementów graficznych przekształca dźwięk w sztuki wizualne. Rezultatem tego niecodziennego eksperymentu jest abstrakcyjna i przekraczająca granice wyobraźni kolekcja. Allen jako jeden z pionierów w tej dziedzinie przełamuje bariery i otwiera całkowicie nowe perspektywy.

Allen jest jednym z najbardziej docenianych perkusistów w historii. Jego pełne siły, a zarazem oryginalne brzmienia miały ogromy wpływ na muzykę zespołu DEF LEPPARD i uczyniły go jednym z najlepszych zespołów rockowych w historii. Sprzedaż płyt zespołu przekroczyła 100 milionów egzemplarzy.

Dziedzictwo Allena jest ogromne, zarówno to dotyczące jego życia zawodowego jak i to związane z jego karierą zawodową. Nawet strata lewej reki w 1984 roku nie powstrzymała Allena i DEF LEPPARD od dalszego rozwoju ich kariery, wręcz przeciwnie był to okres w którym powstały najznakomitsze utwory zespołu i czas, w którym odniósł on największy sukces komercyjny. Co więcej sam Allen, już jako znana i doceniana postać w świecie muzycznym, stał się także wraz ze swoją żoną, Lauren Monroe jednym z najaktywniejszych działaczy społecznych. Razem założyli oni "Raven Drum Foundation", której celem jest edukacja, pomoc i motywowanie weteranów oraz innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

ANGEL BUTCHER

Manuel "Joker" Henriques  wraz z UGANGA zakończył pracę nad nowym albumem, mimo to muzyk nie siedzi bezczynnie! ANGEL BUTCHER, projekt w którym udziela się Henrigues rozpoczął próby z nowym składem oraz pracę nad nowym materiałem.

 

VOO DOO poszukuje perkusisty

Najnowsze doniesienie z obozu VOO DOO. Zespół poszukuje heavy metalowego perkusisty, który zna się na rzeczy i jest wstanie sprostać dość wysokim wymaganiom zespołu. Panowie z VOO DOO mają już dość amatorów, czas zabrać się do pracy, w maju seria koncertów! Jeżeli uważasz, że jesteś w stanie sprostać temu wyzwaniu, kontaktuj się z zespołem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

UGANGA - Opressor / Live album

Muzycy UGANGA sfinalizują swój koncertowy krążek pod koniec maja. Zespół ma już nagrany jeden duży koncert w Niemczech (Razorblade Festival), dwie ścieżki z coverami (TROOPD OF DOOM i NIGHTMARE) oraz trzeci bonus z kawałkami nagranymi w studio – 2 covery "Nao Desista" (cover starej brazylijskiej kapeli metalowej STRESS), "Desespero" (cover starej punkowej kapeli PASTEL DE MIOLOS) oraz krótki instrumentalny kawałek. CD będzie zawierał Multi-track z dokumentem z EuroTour 2010, dwa klipy oraz książkę zawierającą dziennik z tournee, ponadto wiele grafik, slipcase i 16-stronicowy booklet. Wydawcą tego albumu będzie Metal Soldiers Records.

Poza tym, w tym tygodniu zespół zakończył prace nad kolejnym studyjnym albumem. Jego tytuł to "Opressor", zostanie on wydany w październiku w Brazylii przez Laser Company (wytwórnia z którą współpracuje m.in. z SEPULTURA, KRISIUN, MATANZA, ALMAH). Europejska wersja płyty ukaże się zapewne dzięki Metal Soldiers Records.

 

 

 

VOO DOO - Singiel

Kolejne doniesienie z Grodu Kraka! Powoli odliczamy dni zbliżające nas do prapremiery CD, VOO DOO "Voo Doo" 1987. W między czasie zespół przygotowuje nowy, premierowy singiel z Piotrem "Foremanem" Forysiem (HELLIAS).

 

AC/DC będzie mieć własne piwo!

AC\DC, legenda hard rocka z antypodów, dostarczała nam prawdziwego rocka przez ostatnie 40 lat. Teraz  zespół będzie firmować swoją nazwą prawdziwe Australijskie piwo.

"AC/DC Premium Lager Beer" to 568 ml prawdziwego niemieckiego lagera o mocy 5,0% alk. To piwo rozwala Ci język niczym TNT, ma świetny piwny smak i jest ważone zgodnie z rock'n'rollowym manifestem z 1973 a niemieckim prawem czystości z 1516.

Ponadto przypomnijmy, że AC/DC w ostatnim roku zwiększyło asortyment firmowanych win. Wina AC/DC cieszą się sporym powodzeniem wśród fanów lecz również w/w akcja spotkała się z krytycznymi odniesieniami.

 

 

HELLIAS szykuje kolejne wydawnictwo!

Najnowsze doniesienia z obozu krakowskich Thrashersów, HELLIAS. Zespół szykuje niebawem kolejne wydawnictwo, tym razem będzie to album retrospekcyjny na którym znajdzie się siedemnaście klasycznych kompozycji nagranych od nowa. Znajdą się tu również bardzo unikatowe numery typu "Vampyr", który znalazł się pierwotnie na demo taśmie "Revenge Of Hellias" '88. Ponadto jak wieść niesie w sesji weźmie udział kilku zaproszonych gości m. in. gitarnik VOO DOO, Ryszard Krupa.

To nie koniec newsów z tego obozu, Goolary zapowiada również w tym roku rejestrację zupełnie nowego premierowego albumu HELLIAS. Widać, że wiosna idzie i chłopaki zabrały się do roboty!

 

IRON MAIDEN - Bruce Dickinson

 

Według Hull Daily Mail wokalista zespołu IRON MAIDEN, Bruce Dickinson 6 czerwca weźmie udział w wyjątkowym spotkaniu, które odbędzie się na stadionie KC w Anglii. Dickinson ma wtedy podzielić się z zebranymi gośćmi swoją filozofią biznesową, opowiedzieć o swoich własnych doświadczeniach, a także wytłumaczyć, jak udaje mu się koordynować przedsięwzięcia biznesowe na różnych kontynentach. Spotkanie to zostanie zorganizowane przez East Yorkshire we współpracy z Humber IoD.

Przewodniczący IoD powiedział, że The Humber Luncheon jest jednym z ich najważniejszych przedsięwzięć, do udziału w którym zapraszani są tylko najlepsi z najlepszych i tak stało się także w tym przypadku.

"Bruce Dickinson jest wokalistą jednego z najlepszych zespołów na świecie, znakomitym reklamodawcą, biznesmenem, przedsiębiorcą i człowiekiem bardzo kreatywnym. Jego styl bycia fascynuje ludzi, a jego znakomite poczucie humoru rozbawia i motywuje innych.''

Bruce był pilotem i dyrektorem do spraw marketingu w Astraeus Airlines, obecnie zajmuje się administracją. Co więcej, otrzymał on wsparcie od rządu na sfinansowanie stworzonej przez niego firmy, której celem będzie walka o utrzymanie linii lotniczych w Walii. Jest on także zaangażowany w inne, ryzykowne przedsięwzięcie, którego celem jest zaopatrywanie Armii Stanów Zjednoczonych w lekkie, bezzałogowe statki latające. W związku z tym jest on także założycielem specjalnej firmy szkoleniowej, Real World Aviation, która będzie trenować przyszłych pilotów.

Bruce odszedł z zespołu w 1993 roku, ponieważ chciał zająć się swoją solową karierą oraz rozwijać swoją pasję do latania. W 1999 roku ponownie pojawił się w zespole i przyczynił się do powstania jego czterech kolejnych albumów. To wszystko nie powstrzymało go jednak od latania Boeing'iem 757s.

Bardzo ochoczo opowiada o swoich przedsięwzięciach, które pokazują jego żyłkę biznesową, przedsiębiorczość i kreatywność. Co więcej mówi on także o analogiach pomiędzy swoją muzyczną i biznesową karierą, a także o swoich doświadczeniach w pracy zespołowej wynikających z jego lotniczych doświadczeń.

 

 

baa222