HELLIAS szykuje kolejne wydawnictwo!

Najnowsze doniesienia z obozu krakowskich Thrashersów, HELLIAS. Zespół szykuje niebawem kolejne wydawnictwo, tym razem będzie to album retrospekcyjny na którym znajdzie się siedemnaście klasycznych kompozycji nagranych od nowa. Znajdą się tu również bardzo unikatowe numery typu "Vampyr", który znalazł się pierwotnie na demo taśmie "Revenge Of Hellias" '88. Ponadto jak wieść niesie w sesji weźmie udział kilku zaproszonych gości m. in. gitarnik VOO DOO, Ryszard Krupa.

To nie koniec newsów z tego obozu, Goolary zapowiada również w tym roku rejestrację zupełnie nowego premierowego albumu HELLIAS. Widać, że wiosna idzie i chłopaki zabrały się do roboty!

 

IRON MAIDEN - Bruce Dickinson

 

Według Hull Daily Mail wokalista zespołu IRON MAIDEN, Bruce Dickinson 6 czerwca weźmie udział w wyjątkowym spotkaniu, które odbędzie się na stadionie KC w Anglii. Dickinson ma wtedy podzielić się z zebranymi gośćmi swoją filozofią biznesową, opowiedzieć o swoich własnych doświadczeniach, a także wytłumaczyć, jak udaje mu się koordynować przedsięwzięcia biznesowe na różnych kontynentach. Spotkanie to zostanie zorganizowane przez East Yorkshire we współpracy z Humber IoD.

Przewodniczący IoD powiedział, że The Humber Luncheon jest jednym z ich najważniejszych przedsięwzięć, do udziału w którym zapraszani są tylko najlepsi z najlepszych i tak stało się także w tym przypadku.

"Bruce Dickinson jest wokalistą jednego z najlepszych zespołów na świecie, znakomitym reklamodawcą, biznesmenem, przedsiębiorcą i człowiekiem bardzo kreatywnym. Jego styl bycia fascynuje ludzi, a jego znakomite poczucie humoru rozbawia i motywuje innych.''

Bruce był pilotem i dyrektorem do spraw marketingu w Astraeus Airlines, obecnie zajmuje się administracją. Co więcej, otrzymał on wsparcie od rządu na sfinansowanie stworzonej przez niego firmy, której celem będzie walka o utrzymanie linii lotniczych w Walii. Jest on także zaangażowany w inne, ryzykowne przedsięwzięcie, którego celem jest zaopatrywanie Armii Stanów Zjednoczonych w lekkie, bezzałogowe statki latające. W związku z tym jest on także założycielem specjalnej firmy szkoleniowej, Real World Aviation, która będzie trenować przyszłych pilotów.

Bruce odszedł z zespołu w 1993 roku, ponieważ chciał zająć się swoją solową karierą oraz rozwijać swoją pasję do latania. W 1999 roku ponownie pojawił się w zespole i przyczynił się do powstania jego czterech kolejnych albumów. To wszystko nie powstrzymało go jednak od latania Boeing'iem 757s.

Bardzo ochoczo opowiada o swoich przedsięwzięciach, które pokazują jego żyłkę biznesową, przedsiębiorczość i kreatywność. Co więcej mówi on także o analogiach pomiędzy swoją muzyczną i biznesową karierą, a także o swoich doświadczeniach w pracy zespołowej wynikających z jego lotniczych doświadczeń.

 

 

MEGADETH - Super Collider

Muzycy MEGADETH zakończyli sesję nagraniową nowego albumu! "Super Collider", bo taki tytuł będzie nosić płyta, trafi na rynek w czerwcu. Krążek pojawi się dzięki Tradecraft, jest to firma Dave'a Mustaine'a (która od niedawna współpracuje z Universal Music). Dysk nagrano w studiu Vic's Garage, którego właścicielem również jest frontman MEGADETH. Obecnie płyta jest w fazie ostatecznego miksu. Jak twierdzi basista David Ellefson, nowe dokonanie MEGADETH, pod względem mroku, ciężaru i szybkości, będzie podobne do debiutanckiego albumu "Killing Is My Business... And Business Is Good!"

 

NUCLEAR DEATH - 4 LP box

Crypt Records wyda ponownie dwa pierwsze albumy kultowego death metalowego zespołu z Arizony, NUCLEAR DEATH, Bride of Insect i Carrion for Worm. Oba wydawnictwa będą zawierać podwójne zestawy winylowe z nowymi wkładkami, klasycznymi zdjęciami zespołu i oryginalną okładką. Bride of Insect będą wyposażone w "Wake Me When I'm Dead" 1986 demo i "Welcome to the Minds of the Morbid" 1987 demo. Na Carrion for worm znajdą się "A Symphony of Agony" 1987 demo i "Vultures Feeding" 1988 demo.

Wydawnictwo to, będzie ściśle ograniczone jednorazowym tłoczeniem w ilości 666 ręcznie numerowanych egzemplarzy, 222 szt będą w formie klasycznego czarnego winyla. Płyty będą mieścić się w 2 oddzielnych koszulkach z lakierem UV. Ponadto znajdzie się tam 12 stronicowa książeczka z ulotkami, zdjęciami zespołu, wywiadami. Każdy gatefold zawierać będzie ogromny plakat z oryginalną okładką. Obie płyty zapakowane będą w ręcznie numerowany box.

 

RIGOR MORTIS

Jak donosi Kerry Crafton producent/inżynier dźwięku z Dallas, Texas zakończono miksowanie długo oczekiwanego albumu – czwartego i ostatniego legendarnej kapeli thrash z Texasu - RIGOR MORTIS. Album zatytułowany "Slaves To The Grave" został zarejestrowany w 13th Planet Studio w El Paso, Texas w lutym 2012 roku. Sesje nagrywał Mike Scaccia a głównym producentem został frontman MINISTRY - Al Jourgensen. Finalizacja wydania albumu została odłożona gdyż Scaccia najpierw pojechał na tresę koncertową z MINISTRY a następnie na wskutek niespodziewanego incydentu zmarł.

Scaccia przesłał ścieżki nagrania do Dallas do zmiksowania swojemu długoletniemu przyjacielowi Craftonowi. Crafton zajmował się wcześniej produkcją pierwszego albumu RIGOR MORTIS zatytułowanego "Rigor Mortis". Album ten następnie został wydany w 1988 roku przez Capitol Records. Crafton również zajmował się miksem i masteringiem trzeciego albumu RIGOR MORTIS, który pod tytułem "Rigor Mortis vs The Earth" wydało Triple X Records. Tym razem Crafton po raz ostatni usiadł za stołem do miksowania kończąc najnowsze, ostatnie wydawnictwo RIGOR MORTIS.

Miksowanie albumu rozpoczęto w grudniu 2012 roku. Oboje Crafton i Scaccia zdołali poświęcić wspólnie tylko jeden dzień na prace nad w/w albumem. Następnego dnia miało miejsce tragiczne zdarzenie w Rail Club/ Ft. Worth w wyniku, którego Scaccia zmarł na scenie grając w ramach feralnej trasy RIGOR MORTIS.

Ostatni album RIGOR MORTIS obecnie został ukończony, wyprodukowany i rozesłany do kilku zainteresowanych distr a jego oficjalna premiera zaplanowana jest na tegoroczne lato.

 

MASTER

Koncertem na Age Ov The Gods festival rozpoczęła się wspólna trasa koncertowa zespołu MASTER i SACRIFICIAL SLAUGHTER. North American Detonation Tour 2013 rozpoczęła się 1 marca w Los Angeles, natomiast zakończy się 1 kwietnia w Long Beach.

Następnie 7 kwietnia do sklepów trafi reedycja "Faith Is In Season". Ponownym wydaniem albumu zajęła się amerykańska Horror Pain Gore Death Productions. Płytę przyozdobi nowa oprawa graficzna.

Należy również przypomnieć, że nadal można nabyć ostatni album death metalowego MASTER. Wszystkich zainteresowanych nabyciem "The New Elite" odsyłamy do Pulverised Records.

 

IRON MAIDEN - Clive Burr nie żyje

Perkusista IRON MAIDEN Clive Burr, nie żyje. Clive chorował na stwardnienie rozsiane. Zmarł w nocy z 12 na 13 marca. Muzyk miał 56 lat. Burr grał w IRON MAIDEN w latach 1979-1982. Był współautorem trzech pierwszych albumów: "Iron Maiden", "Killers", "The Number of the Beast". "Ze smutkiem informujemy o tym, że Clive Burr odszedł ostatniej nocy. Od wielu lat poważnie chorował - zmarł we śnie w swoim domu" - takie oświadczenie wystosował zespół.

Bruce Dickinson wspomina perkusistę: "Po raz pierwszy spotkałem Clive'a, kiedy odchodził z Samson do Iron Maiden. Był wspaniałym facetem, który żył pełnią życia. Nawet podczas choroby nie tracił poczucia humoru."

 

SLAYER

 

Według rzecznika Soundwave AJ Maddah'a w tegorocznej trasie koncertowej zespołu, która rozpoczęła się 23 lutego w Brisbane w Australii, weźmie udział Jon Dette.

Zapytany na Twitterze przez swoich fanów o to, czy planowana trasa zespołu odbędzie się zgodnie z planem pomimo wycofania się Dave'a Lombarda, Maddoh odpowiedział: "Tak. Znaleźliśmy już zastępstwo w osobie Dett'a, który doskonale zna piosenki zespołu."

Dette dołączył do SLAYER w 1996 roku, kiedy inny członek zespołu Paul Bostaph postanowił zająć się realizacją swojego solowego projektu "THE TRUTH ABOUT SEAFOOD". Wystąpił on wtedy z zespołem na Ozzfest promując ich najnowszy album "Undisputed Attitude". Przed dołączeniem do zespołu w 1995 roku Dette pojawił się na płycie "Live At The Filmore" zespołu TESTAMENT.

Obecnie gra on z zespołem ANTHRAX w zastępstwie za długoletniego perkusistę zespołu Charlie'go Benante, który zmaga się z poważnymi problemami natury osobistej i nie może w chwili obecnej wyjechać ze Stanów.

Ostatnio Lombardo wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że został on zastąpiony podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespołu po tym, jak zażądał dostępu do szczegółowych danych i dokumentów na temat dochodów i wydatków zespołu. Według niego, ponad 90% dochodów zespołu jest księgowanych jako koszta, przez co zespół traci miliony dolarów i do podziału pomiędzy jego członków pozostaje nie więcej niż ok 10%.

Ostatnie dwa lata zespół SLAYER spędził podróżując bez gitarzysty Jeff'a Hanneman'a, który wciąż dochodzi do siebie po martwiczym zapaleniu powięzi, którym najprawdopodobniej zaraził się od ugryzienia pająka. Jest on tymczasowo zastępowany przez gitarzystę EXODUS Gary'ego Holt'a.

 

VULCANO - The Man, The Key, The Beast

Brazylijska scena znowu daje o sobie znać przynosząc w tym roku całą masę doskonałej oldschoolowej muzyki. Jak wieści niosą legendarne VULCANO właśnie zakończyło pracę nad nowym albumem "The Man, The Key, The Beast". Na owe dzieło składa się jedenaście premierowych kompozycji energetycznego black / thrash metalu.

 

DEMONIC SLAUGHTER - Downfall

10 Kwietnia nakładem Pagan Records ukaże się czwarty, duży album DEMONIC SLAUGHTER, zatytułowany "Downfall". Płyta nagrana została zimą 2012 w składzie: Xaos Oblivion (ABUSIVENESS, ex-PERDITION) – gitara, bass, wokale, Nuclear Kriss (ex-BLAZE OF PERDITION) – perkusja i Perversor (grafika, teksty). "Downfall" to 8 utworów, w tym jeden zaśpiewany po polsku. Cytując zespół "To najbardziej profesjonalny album w całym naszym dorobku a zarazem najmocniej osadzony w skandynawskim Black Metalu lat 90, co jednak stanowi jedynie punkt wyjścia dla sonicznego transu śmierci sączącego się z głośników. Jest to swoisty hymn upadku i degradacji rasy ludzkiej pełen odniesień do filozofii Nietzschego czy Schopenhauera".

Premierowego utworu "Lightbringer – The Architekt" można odsłuchać pod następującym adresem: http://youtu.be/GF4GmE6WxEs

 

baa222