MEGADETH - Super Collider

Muzycy MEGADETH zakończyli sesję nagraniową nowego albumu! "Super Collider", bo taki tytuł będzie nosić płyta, trafi na rynek w czerwcu. Krążek pojawi się dzięki Tradecraft, jest to firma Dave'a Mustaine'a (która od niedawna współpracuje z Universal Music). Dysk nagrano w studiu Vic's Garage, którego właścicielem również jest frontman MEGADETH. Obecnie płyta jest w fazie ostatecznego miksu. Jak twierdzi basista David Ellefson, nowe dokonanie MEGADETH, pod względem mroku, ciężaru i szybkości, będzie podobne do debiutanckiego albumu "Killing Is My Business... And Business Is Good!"

 

NUCLEAR DEATH - 4 LP box

Crypt Records wyda ponownie dwa pierwsze albumy kultowego death metalowego zespołu z Arizony, NUCLEAR DEATH, Bride of Insect i Carrion for Worm. Oba wydawnictwa będą zawierać podwójne zestawy winylowe z nowymi wkładkami, klasycznymi zdjęciami zespołu i oryginalną okładką. Bride of Insect będą wyposażone w "Wake Me When I'm Dead" 1986 demo i "Welcome to the Minds of the Morbid" 1987 demo. Na Carrion for worm znajdą się "A Symphony of Agony" 1987 demo i "Vultures Feeding" 1988 demo.

Wydawnictwo to, będzie ściśle ograniczone jednorazowym tłoczeniem w ilości 666 ręcznie numerowanych egzemplarzy, 222 szt będą w formie klasycznego czarnego winyla. Płyty będą mieścić się w 2 oddzielnych koszulkach z lakierem UV. Ponadto znajdzie się tam 12 stronicowa książeczka z ulotkami, zdjęciami zespołu, wywiadami. Każdy gatefold zawierać będzie ogromny plakat z oryginalną okładką. Obie płyty zapakowane będą w ręcznie numerowany box.

 

RIGOR MORTIS

Jak donosi Kerry Crafton producent/inżynier dźwięku z Dallas, Texas zakończono miksowanie długo oczekiwanego albumu – czwartego i ostatniego legendarnej kapeli thrash z Texasu - RIGOR MORTIS. Album zatytułowany "Slaves To The Grave" został zarejestrowany w 13th Planet Studio w El Paso, Texas w lutym 2012 roku. Sesje nagrywał Mike Scaccia a głównym producentem został frontman MINISTRY - Al Jourgensen. Finalizacja wydania albumu została odłożona gdyż Scaccia najpierw pojechał na tresę koncertową z MINISTRY a następnie na wskutek niespodziewanego incydentu zmarł.

Scaccia przesłał ścieżki nagrania do Dallas do zmiksowania swojemu długoletniemu przyjacielowi Craftonowi. Crafton zajmował się wcześniej produkcją pierwszego albumu RIGOR MORTIS zatytułowanego "Rigor Mortis". Album ten następnie został wydany w 1988 roku przez Capitol Records. Crafton również zajmował się miksem i masteringiem trzeciego albumu RIGOR MORTIS, który pod tytułem "Rigor Mortis vs The Earth" wydało Triple X Records. Tym razem Crafton po raz ostatni usiadł za stołem do miksowania kończąc najnowsze, ostatnie wydawnictwo RIGOR MORTIS.

Miksowanie albumu rozpoczęto w grudniu 2012 roku. Oboje Crafton i Scaccia zdołali poświęcić wspólnie tylko jeden dzień na prace nad w/w albumem. Następnego dnia miało miejsce tragiczne zdarzenie w Rail Club/ Ft. Worth w wyniku, którego Scaccia zmarł na scenie grając w ramach feralnej trasy RIGOR MORTIS.

Ostatni album RIGOR MORTIS obecnie został ukończony, wyprodukowany i rozesłany do kilku zainteresowanych distr a jego oficjalna premiera zaplanowana jest na tegoroczne lato.

 

MASTER

Koncertem na Age Ov The Gods festival rozpoczęła się wspólna trasa koncertowa zespołu MASTER i SACRIFICIAL SLAUGHTER. North American Detonation Tour 2013 rozpoczęła się 1 marca w Los Angeles, natomiast zakończy się 1 kwietnia w Long Beach.

Następnie 7 kwietnia do sklepów trafi reedycja "Faith Is In Season". Ponownym wydaniem albumu zajęła się amerykańska Horror Pain Gore Death Productions. Płytę przyozdobi nowa oprawa graficzna.

Należy również przypomnieć, że nadal można nabyć ostatni album death metalowego MASTER. Wszystkich zainteresowanych nabyciem "The New Elite" odsyłamy do Pulverised Records.

 

IRON MAIDEN - Clive Burr nie żyje

Perkusista IRON MAIDEN Clive Burr, nie żyje. Clive chorował na stwardnienie rozsiane. Zmarł w nocy z 12 na 13 marca. Muzyk miał 56 lat. Burr grał w IRON MAIDEN w latach 1979-1982. Był współautorem trzech pierwszych albumów: "Iron Maiden", "Killers", "The Number of the Beast". "Ze smutkiem informujemy o tym, że Clive Burr odszedł ostatniej nocy. Od wielu lat poważnie chorował - zmarł we śnie w swoim domu" - takie oświadczenie wystosował zespół.

Bruce Dickinson wspomina perkusistę: "Po raz pierwszy spotkałem Clive'a, kiedy odchodził z Samson do Iron Maiden. Był wspaniałym facetem, który żył pełnią życia. Nawet podczas choroby nie tracił poczucia humoru."

 

SLAYER

 

Według rzecznika Soundwave AJ Maddah'a w tegorocznej trasie koncertowej zespołu, która rozpoczęła się 23 lutego w Brisbane w Australii, weźmie udział Jon Dette.

Zapytany na Twitterze przez swoich fanów o to, czy planowana trasa zespołu odbędzie się zgodnie z planem pomimo wycofania się Dave'a Lombarda, Maddoh odpowiedział: "Tak. Znaleźliśmy już zastępstwo w osobie Dett'a, który doskonale zna piosenki zespołu."

Dette dołączył do SLAYER w 1996 roku, kiedy inny członek zespołu Paul Bostaph postanowił zająć się realizacją swojego solowego projektu "THE TRUTH ABOUT SEAFOOD". Wystąpił on wtedy z zespołem na Ozzfest promując ich najnowszy album "Undisputed Attitude". Przed dołączeniem do zespołu w 1995 roku Dette pojawił się na płycie "Live At The Filmore" zespołu TESTAMENT.

Obecnie gra on z zespołem ANTHRAX w zastępstwie za długoletniego perkusistę zespołu Charlie'go Benante, który zmaga się z poważnymi problemami natury osobistej i nie może w chwili obecnej wyjechać ze Stanów.

Ostatnio Lombardo wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że został on zastąpiony podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespołu po tym, jak zażądał dostępu do szczegółowych danych i dokumentów na temat dochodów i wydatków zespołu. Według niego, ponad 90% dochodów zespołu jest księgowanych jako koszta, przez co zespół traci miliony dolarów i do podziału pomiędzy jego członków pozostaje nie więcej niż ok 10%.

Ostatnie dwa lata zespół SLAYER spędził podróżując bez gitarzysty Jeff'a Hanneman'a, który wciąż dochodzi do siebie po martwiczym zapaleniu powięzi, którym najprawdopodobniej zaraził się od ugryzienia pająka. Jest on tymczasowo zastępowany przez gitarzystę EXODUS Gary'ego Holt'a.

 

VULCANO - The Man, The Key, The Beast

Brazylijska scena znowu daje o sobie znać przynosząc w tym roku całą masę doskonałej oldschoolowej muzyki. Jak wieści niosą legendarne VULCANO właśnie zakończyło pracę nad nowym albumem "The Man, The Key, The Beast". Na owe dzieło składa się jedenaście premierowych kompozycji energetycznego black / thrash metalu.

 

DEMONIC SLAUGHTER - Downfall

10 Kwietnia nakładem Pagan Records ukaże się czwarty, duży album DEMONIC SLAUGHTER, zatytułowany "Downfall". Płyta nagrana została zimą 2012 w składzie: Xaos Oblivion (ABUSIVENESS, ex-PERDITION) – gitara, bass, wokale, Nuclear Kriss (ex-BLAZE OF PERDITION) – perkusja i Perversor (grafika, teksty). "Downfall" to 8 utworów, w tym jeden zaśpiewany po polsku. Cytując zespół "To najbardziej profesjonalny album w całym naszym dorobku a zarazem najmocniej osadzony w skandynawskim Black Metalu lat 90, co jednak stanowi jedynie punkt wyjścia dla sonicznego transu śmierci sączącego się z głośników. Jest to swoisty hymn upadku i degradacji rasy ludzkiej pełen odniesień do filozofii Nietzschego czy Schopenhauera".

Premierowego utworu "Lightbringer – The Architekt" można odsłuchać pod następującym adresem: http://youtu.be/GF4GmE6WxEs

 

WHITESNAKE - Made in Japan DVD

Pod patronatem Frontiers Records ukaże się niebawem długo wyczekiwane DVD z koncertem na żywo "Made in Japan". To wyjątkowe, trzy płytowe wydawnictwo będzie także dostępne w wersji na Blu-Ray, a premiera planowana jest na 23 kwietnia.

Podczas swojej trasy koncertowej Forevermore World Tour zespół WHITESNAKE wziął udział w zorganizowaniu festiwalu Loud Park w Saitama Super Arena w Japonii. Występ ten został zarejestrowany przez kamery japońskiej telewizji i wykorzystany do promocji festiwalu. Już po trzech wyświetleniach tego materiału zwrócono się do muzyków z prośbą o jego udostępnienie dla szerszej publiczności.

Większość ubiegłego roku zespół spędził na przygotowywaniu, obrabianiu i miksowaniu nagranego materiału. Nowe wydawnictwo płytowe jest zapowiedzią zbliżającej się trasy koncertowej "Year Of The Snake". Ten wyjątkowy koncert jest jednym z lepszych nagrań na żywo w historii zespołu. Teraz fani mogą się rozkoszować tą pełna magii muzyką na żywo wtedy, kiedy tylko zechcą.

Już same piosenki z albumu "Forevermore" są grzechu warte, nie wspominając nawet o klasycznych hitach zespołu takich jak "Is This Love", "Still Of The Night" czy "Here I go again". One wszystkie udowadniają znakomity kunszt muzyczny bandu. Na tym albumie fani odnajdą wszystko, na co tak czekali. Już podczas promocji tego albumu można było usłyszeć zawrotne dźwięki gitary autorstwa Doug'a Aldricha i Reb'a Beacha, którzy w tym roku będą świętować swoje dziesięciolecie pracy w zespole.

Warto także wspomnieć o wyśmienitej sekcji rytmicznej, a konkretnie o Michael'u Devinie i Brian'ie Tichy, którzy są uważani za fundament zespołu. Muzykom towarzyszą wirujące dźwięki keybordu autorstwa Brian'a Ruedy i oczywiście uwodzicielski, przyśpieszający bicie serca wokal Davida Coverdalea.

Jako bonus na płycie znalazły się nagrania z prób dźwięku zarejestrowane podczas pobytu muzyków Japonii. Jak na to wskazuje nazwa albumu "Made in Japan", możemy na nim odnaleźć głównie materiały z trasy koncertowej zespołu po Japonii z 2011 roku.

 

ROB ZOMBIE

ROB ZOMBIE, znany muzyk rockowy, zajął się reżyserią filmową. Jego najnowsze dzieło to filmowa adaptacja "Philadelphia Flyers", opowiadająca historię znanej drużyny Broad Street Bullies z 1970 roku.

Podczas wywiadu z Philly.com Zombie powiedział "To najwspanialsza opowieść ze sportem w roli głównej jaką kiedykolwiek słyszałem. Opowiedziano ją już wiele razy, ale dopiero teraz trafi ona na ekrany. Po prostu musiałem podjąć się realizacji tego projektu. Ta opowieść jest tak niesamowita, że czasami wydaje się być tylko fikcją. Właśnie kończymy pracę nad scenariuszem i mamy zamiar zacząć zdjęcia na jesień. Najważniejsze jest odkrycie wszystkich faktów, dlatego staram się poznać wszystkie szczegóły, nawet te, które zdają się być skrzętnie ukrywane."

Większość zdjęć do filmu odbędzie się w Filadelfii. "Ta historia bardzo przypomina historię Rocky'ego z tą różnicą, że jest prawdziwa. Kiedy oglądasz Rocky'ego myślisz 'Boże, jak chciałbym, żeby to wydarzyło się naprawdę.' Mój projekt można opisać jako połączenie "Boogie Nights" i "Rocky'ego". Mogę zdradzić, że oprócz hokeja, który jest głównym tematem filmu, jest też wiele innych interesujących wątków."

"Główną siłą tego filmu są postaci, które są naprawdę wspaniałe. Zdecydowanie nie jest to film tylko o hokeju przeznaczony wyłącznie dla miłośników tego sportu. Podobnie jak "Rocky", który przyciągnął przed ekrany nie tylko miłośników boksu, tak  i ten film ma taką moc, właśnie dzięki wspaniale skonstruowanym postaciom, które na dodatek są całkowicie prawdziwe."

 

baa222