THOR - Thunderstryke

Król Muskularnego Rocka powrócił! Fani Hard Rocka i Metalu wiedzą dobrze, że THOR to nie tylko super bohater z komiksów Marvela, ale także kanadyjski wokalista, performer i kulturysta. Jon Mikl Thor - jak również występujący pod tą nazwą - ma imponującą dyskografię, która zawiera kilka albumów (w tym legendarny "Only The Strong" LP z 1985, lub jego klasyczny debiut Rock "Keep The Dogs Away" z 1977) , single, różne składanki i specjalne wydawnictwa. THOR powraca z nowym albumem, który zawiera zarówno nowe, jak i stare, ale niewydane, prze aranżowane utwory z lat 70. i 80. Utwory takie jak "Der Thunderstryker", "Ceremony Of The Godz", "Man Megaton", "Metal Warriors" na pewno zostaną dobrze przyjęte przez wszystkich fanów klasycznego i niepowtarzalnego stylu THOR. Płyta ujrzy światło dziennie za sprawą Rock Saviour Records, natomiast dystrybucją zajmie się Iron Pegasus Records.

 

METALUCIFER - Bulldozing It True

Jeżeli poważnie myślisz o heavy metalu, to nie musimy Ci przedstawiać METALUCIFER. Zespół powstał w 1995 jako poboczny projekt Gezol - muzyka legendarnej japońskiej grupy Black Metalowej SABBAT, ale szybko zyskał niezwykłą sławę i szacunek na podziemnej scenie Heavy Metalowej. Ich albumy takie jak: "Heavy Metal Drill", "Heavy Metal Chainsaw" i "Heavy Metal Bulldozer" mają już status kultowych, a ich utwór "Heavy Metal Hunter" stał się nieoficjalnym hymnem wszystkich kolekcjonerów na całym świecie. "Bulldozing It True" został nagrany na żywo podczas Keep It True Festival, METALUCIFER ma w swoim składzie ex członków SABBAT, DESASTER, GORGON, MIDNIGHT RIDER i METAL INQUISITOR. DVD zawiera dodatkowo bonusowe nagrania z prób, klipy z innych występów, itp.

Album będzie dostępny w formatach DVD + LP oraz DVD + CD.

http://www.iron-pegasus.com

 

 

DESTRUCTION - Spiritual Genocide

Niemiecka legenda Thrash Metalu powraca! Nowa płyta DESTRUCTION, zatytułowana "Spiritual Genocide" pojawi się 23 listopada za sprawą Nuclear Blast. Jak donosi zespół: Gdy dźwięki DESTRUCTION znów znajdą się w natarciu, nie będzie możliwości na ucieczkę z piekła. Nie ma znaczenia jak szybko będziesz biegł, Szalony Rzeźnik i tak Cię dorwie! Pod tym linkiem - http://www.nuclearblast.de/destruction, można odsłuchać utwór "Cyanide" z nadchodzącego krążka.

 

SPIRITUAL BEGGARS

Po nagraniu ostatniego, siódmego albumu "Return to Zero" w 2010, szwedzcy heavy metalowcy ze SPIRITUAL BEGGARS wracają do gry. Obecnie pracują nad nowym studyjnym albumem, który ma się ukazać wiosną 2013r. za sprawą IsideOut Music. SPIRITUAL BEGGARS zapraszają na Roadburn Festival Afterburner, który odbędzie się w niedzielę, 21-wszego Kwietnia 2013 w Tilburg, Holandia.

 

EMANES METAL RECORDS

INFINITE TRANSLATION "MASKED REALITY".
INFINITE TRANSLATION
zapoczątkowali swoją Thrash Metalową krucjatę w 2004 roku, zespół założyli Maniac Max i Fish Killer. O ile na początku zespół czerpał zarówno z klasycznego heavy metalu i thrash metalu tak debiutancki album przyniósł dawkę czystego thrash metalowego szaleństwa. Zespół inspiruje się takimi klasykami jak RAZOR i SACRIFICE, EXODUS, lub wczesna SEPULTURA. Teraz Panowie uderzają z powrotem! Ich drugi album nosi tytuł "Masked Reality" i został wydany 29 września 2012 roku, przez Emanes Metal Rec.

OMISSION "PIONEERS OF THE STORM".
"Pioneers Of The Storm" to trzeci studyjny album OMISSION. Zespół ten to jeden z najbardziej aktywnych hiszpańskich podziemnych Thrash / Speed Metalowych aktów. Album ten to pierwsze wydawnictwo, które ujrzy światło dzienne za sprawą francuskiego Emanes Metal Rec. Płyta zawiera 10 utworów utrzymanych w klimatach tradycyjnego, obskurnego, grania inspirowanego latami 80-tymi i takimi zespołami jak: KREATOR, DESTRUCTION, SARCOFAGO czy SLAYER. OMISSION to zespół, który nie kopiuje nikogo i wie co robi. Jeśli pojęcia takie jak: skóra, pas z nabojami, ćwieki czy machanie głową są w twoim codziennym słownictwie, to musisz sprawdzić tych wojowników pentagramu. Piekło nie czeka!

THRUSTOR "ABYSMAL FEAR".
"Abysmal Fear" jest nową masywną produkcją podziemnych legend braci Phli'a i Tony'ego Sardo (SCEPTRE, SARDO), a jej jedynym celem wydaje się być: uwolnienie nowej niezwykle brutalnej ery w Thrash Metalu. Braciom towarzyszy weteran perkusji Tomasz Pilasiewicz. "Abysmal Fear" obejmuje silnie zakorzenione zasady, które były zawsze widoczne z SCEPTRE, SARDO i THRUSTOR. Bracia Phil i Tony kontynuują swój styl pisania, wykonywania i produkcji metalu, który jest bezkompromisowy, ciężki, niewątpliwie brutalny. "Abysmal Fear" to dowód na to, że są oddani metalowi!
 

UGANGA

Jak donosi brazylijska UGANGA zespół cały czas pracuje nad nowym studyjnym krążkiem, który będzie nosił tytuł "Opressor". Rejestracja tego albumu przewidziana jest na styczeń 2013. Wszyscy Ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć do tej pory ekipy Jokera na koncercie mogą to jeszcze zrobić bo zespół planuje 10 listopada jeszcze jeden koncert w tym roku. Zespół wystąpi u boku KRISIUN, VULCANO, CORPSE GRINDER, Ci których nie stać na wycieczkę do słoneczniej Brazylii mogą zadowolić się koncertowym albumem, który ukazał się w tym roku.

 

 

GRAVE DESECRATOR

Rumuńska Sun & Moon Records wyda "Unblessed Bootleg - Live in Bressuire - France". To okrutne nagranie zostało zarejestrowane podczas ostatniej europejskiej trasy zespołu, która miała miejsce na początku 2012 roku we Francji. Cały set zapisany na tym wydawnictwie to surowe dźwięki! Nie jest to materiał dla osób, które są zainteresowane czyściutkim dźwiękiem studyjnym ... po prostu żywe ZŁO! W przyszłym roku za sprawą Demonhood Prod. z Norwegii pojawi się winyl, natomiast portugalska Helldprod Rec. zajmie się limitowaną do 333 sztuk kasetą! Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawi się split 7EP GRAVE DESECRATOR / AURGRIMMER (Niemcy).

www.gravedesecrator.com

 

TERRORDOME/DEKAPITED


Już 1 listopada premiera najnowszego oldschoolowego wydawnictwa zainicjowanego przez polski TERRORDOME oraz chilijski DEKAPITED, a wydanego pod szyldem krakowskiej THRASHING MADNESS RECORDS.

Wydawnictwo to nic innego jak połączenie szybkiego i brutalnego thrash metalu dwóch mocarzy reprezentujących thrash metal na odległych od siebie kontynentach! 22 minuty jakie serwują TERRORDOME oraz DEKAPITED to porcja świeżego, soczystego kawałka mięcha w postaci 9 ultraszybkich, piekielnie bezlitosnych numerów utrzymanej w starej szkole SLAYER, VIO-LENCE, DARK ANGEL! Płyta dostępna na CD w plastikowym jewel case z kolorową wkładką.

 

DECAYED Darkness Over Germany - Live 2000

Jest już dostępne na rynku koncertowe DVD Portugalskiego DECAYED Znajdziecie na tym wydawnictwie 8 Infernalnych hymnów ku chwale mrocznych sił natury.

DVD jest  zapisem koncertu  który odbył się w roku 2000 w Germanii

tracklista:  Darkness Over Germany - Live 2000:

1. Sacrificial Rites, 2. Pagan Winds Return, 3. Darkness Falls, 4. Rise At Dusk, 5. Land Of Eternal Torment, 6. Behold The Wrath, 7. Into The Crypts Of Rays/ Call From The Grave/ Witching Hour, 8. Fuck Your God!

 

 

HERETIC "A time of Crisis"

HERETIC wraca po 24 latach przerwy. Nowy album "A time of Crisis" jest już dostępny! Płyta została dobrze przyjęta przez prasę i fanów. Finalnie muzycy pokazali, że nadal są w formie. Muzyka zawarta na tym albumie jest solidna i klasyczna, bez jakichkolwiek modnych eksperymentów – idealne połączenie Power i Thrash Metalu. Płyta utrzymana w Amerykańskim stylu. Niektórzy mówią, że zespół idealnie odnalazł się po przerwie, która trwała od '88, nawet jeżeli nagranie i brzmienie jest utrzymane w dzisiejszych standardach.

http://metal-on-metal.com

 

baa222