ANVIL w Steamhammer i SPV

Za sprawą Steamhammer i SPV pojawią się reedycje 3 najlepszych studyjnych albumów kanadyjskiego Heavy Metalowego zespołu ANVIL. Ponownie wydane krążki będą miały nowe książeczki zawierające nowe noty Lipsa i Robba, jak również nowe zdjęcia. Premiera 21 września w Niemczech i 24 września w pozostałych krajach Europy.
"Back To Basics" (2004) i "Still Going Strong" (2002) będą ponownie dostępne jako wysokiej klasy podwójny digipak z dwiema płytami, natomiast dzieło "This Is Thirteen" z 2007 r. zostanie wznowione jako digipak oraz podwójny winyl - obydwie edycje z ekskluzywnym bonusowym kawałkiem.

 

OVERKILL na liście Billboard

Album "The Electric Age", rozszedł się w ilości 6500 sztuk w Stanach Zjednoczonych podczas pierwszego tygodnia bytności w sklepach i zadebiutował na 77 miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się płyt w USA wg magazynu Billboard.

Poprzednia płyta OVERKILL, "Ironbound", pojawiła się na 192 miejscu w/w listy ze sprzedażą w wysokości 4100 egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia. Ten sam album wylądował na 4 miejscu Listy Albumów Nowych Artystów (lista Heatseekers), na której znajdują się najlepiej sprzedające się płyty nowych i rozwijających się artystów, którzy jeszcze nie pojawili się w pierwszej setce listy Billboard 200.

"The Electric Age" została nagrana i zmiksowana w studiach Gear Recording w New Jersey, należących do basisty OVERKILL, D.D. Verniego.
Obecny skład OVERKILL to: Bobby "Blitz" Ellsworth (wokale), D.D. Verni (bas, chórki), Derek "The Skull" Tailer (gitara rytmiczna, chórki), Dave Linsk (gitara prowadząca, chórki) i Ron Lipnicki (bębny).

 

EM RUINAS

Nowe wieści z obozu EM RUINAS!

Mutilation Records wznowiła debiut album Brazylijczyków zwany "From The Speed Metal Grave". Materiał doczekał się wreszcie winylowego wydania w formie rozkładanego gatefolda, a całość ukazała się w ścisłym limicie 500 kopii. Zainteresowanym radził bym raczej się pośpieszyć, bo niedługo to wydanie może się okazać odległym wspomnieniem. Jak donosi lider zespołu Igor Lopez - w chwili obecnej EM RUINAS jest w fazie realizacji oficjalnego video clipu do utworu "Nuclear Nightmare (Power in Devastation)"! Sprawdźcie to!

 

WITCHING HOUR PROD NEWS

Pod koniec roku ukarze się czwarty pełnowymiarowy album Norweskiego HADES ALMIGHTY - "The Pulse Of Decay" 12″ Garefold LP.

Wydawcą tego materiału będzie Witching Hour Productions. Ten sam label zapowiada również wydanie trzech albumów HELHEIM: "Av Norron Att", "Jormundgard" oraz "Heidindomr Ok Motganr".

A także tyleż samo BLEEDING FIST: "Bestial Crucifixion", "Macabrum Bestia Ex Abyssus", "Devil’s Ferox". Ponadto w zapowiedziach tej wytwórni znalazła się nie lada perełka w postaci winylowego wydania DAMANTION z materiałami demo z lat 1993/94.

 

SARCOFAGO Decade of Decay

Ten News powinien ucieszyć wszystkich maniaków Brazylisjkiego oldschool metalu! Greyhaze Rec. wznawia większość klasycznych materiałów MUTILATOR, CHAKAL, SEXTRASH i co najważniejsze wszystkie albumy SARCOFAGO.

 

 

Apropo tego zespołu, jest już dostępna digipakowa reedycja "Decade of Decay" z całą masą niepublikowanych zdjęć zespołu, posterem oraz z jednym nie publikowanym dotąd numerem SARCOFAGO! Greyhaze Rec. zapowiada jeszcze w tym roku wydanie tego materiału również w wersji winylowej delux - 2 LP. Tym samym ta kompilacja doczeka się, po raz pierwszy wydania na tym szlachetnym nośniku.

http://greyhazerecords.com/

 

AURA NOIR

Peaceville Records zapowiada na ten tok wznowienie dwóch płyt AURA NOIR. Pierwsza z nich to "Hades Rise" z roku 2008, wzbogacona tym razem o bonus w postaci coveru BULLDOZER "Cut-throat" z wiekopomnego debiutu Włochów - "The Day Of Wrath" z roku 1985. Kolejna reedycja AURA NOIR to album z roku 2004 "Merciless", również posiadający bonus w postaci "Sulphur Void", warto również nadmienić, że w tym roku AURA NOIR zagra na Wacken Open Air!

 

TORMENTOR

Ta informacja zelektryzuje wielu maniaków Diabelskiego Metalu! Otóż wytwórnia Attilii Csihar-a, Saturnus Prod zapowiada na ten rok reedycje legendarnego albumu TORMENTOR "Anno Domini". Ponadto ten sam label planuje wydanie dema "The Seventh Day of Doom". Oba wydawnictwa ukażą się w wersjach winylowych. Jest także w przygotowaniu "The Seventh Day of Doom" w wersji CD - wzbogaconej o dodatkowe dvd Live oraz całą masę bonusowych materiałów.

 

YEAR OF THE GOAT

Właśnie dotarły do nas nowe wieści z obozu YEAR OF THE GOAT. W chwili obecnej zespół jest w końcowej fazie nagrywania i miksowania następcy "Lucem Ferre". Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się nowego materiału YEAR OF THE GOAT. Ci, którzy nie znają tego zespołu a lubią GHOST powinni sięgnąć po debiut Szwedów - tworzących fenomenalny Evil Rock mocno inspirowany muzyką lat 60/70.

www.facebook.com/yearofthegoat

 

SEXTRASH

Nowe wieści z obozu SEXTRASH - zespół zapowiada jeszcze w tym roku reedycje legendarnego albumu "Funeral Serenade". Owe wydanie pojawi się w formie digipacka z bonusem DVD na którym znajdzie się koncert Sextrash ze wspólnej trasy po Brazylii z Sarcofago i Morbid Angel (Altars of Madness Tour) z roku 1991, jednocześnie zespół informuje, że cały czas pracuje nad nowym materiałem!!!!

 

NEWS HIGH ROLLER

 

Podejrzewam, że ta wiadomość ucieszy wielu metal maniaków, którzy bez skutecznie poszukują pierwszych wydań debiut albumów VIKING i SENTINEL BEAST. High Roller Rec. zapowiada wydanie reedycji tych materiałów i tak VIKING "Do or Die", zapowiedziany jest na listopad tego roku a SENTINEL BEAST "Depths of Death" powinien ukazać się miesiąc później tak, że trzymajcie rękę na pulsie.

 

baa222