ROB ZOMBIE

ROB ZOMBIE, znany muzyk rockowy, zajął się reżyserią filmową. Jego najnowsze dzieło to filmowa adaptacja "Philadelphia Flyers", opowiadająca historię znanej drużyny Broad Street Bullies z 1970 roku.

Podczas wywiadu z Philly.com Zombie powiedział "To najwspanialsza opowieść ze sportem w roli głównej jaką kiedykolwiek słyszałem. Opowiedziano ją już wiele razy, ale dopiero teraz trafi ona na ekrany. Po prostu musiałem podjąć się realizacji tego projektu. Ta opowieść jest tak niesamowita, że czasami wydaje się być tylko fikcją. Właśnie kończymy pracę nad scenariuszem i mamy zamiar zacząć zdjęcia na jesień. Najważniejsze jest odkrycie wszystkich faktów, dlatego staram się poznać wszystkie szczegóły, nawet te, które zdają się być skrzętnie ukrywane."

Większość zdjęć do filmu odbędzie się w Filadelfii. "Ta historia bardzo przypomina historię Rocky'ego z tą różnicą, że jest prawdziwa. Kiedy oglądasz Rocky'ego myślisz 'Boże, jak chciałbym, żeby to wydarzyło się naprawdę.' Mój projekt można opisać jako połączenie "Boogie Nights" i "Rocky'ego". Mogę zdradzić, że oprócz hokeja, który jest głównym tematem filmu, jest też wiele innych interesujących wątków."

"Główną siłą tego filmu są postaci, które są naprawdę wspaniałe. Zdecydowanie nie jest to film tylko o hokeju przeznaczony wyłącznie dla miłośników tego sportu. Podobnie jak "Rocky", który przyciągnął przed ekrany nie tylko miłośników boksu, tak  i ten film ma taką moc, właśnie dzięki wspaniale skonstruowanym postaciom, które na dodatek są całkowicie prawdziwe."

 

SISTER SIN

Nowy teledysk SISTER SIN zatytułowany "Hearts Of Golds" można obejrzeć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=vnQZPNkPQl4&feature
=player_embedded
. Klip, został wyreżyserowany przez Erica Richter'a w Chicago i Illinois, według komunikatu prasowego "Zawiera w sobie dzikie uderzenie trwające 4 minuty i 16 sekund, które powoduje, że Twoja adrenalina napłynie aż do pięści". W tym utworze możemy odnaleźć pewne nawiązania do filmu "Urodzeni mordercy" z 1994 roku, a szczególnie do postaci Mikey'a i Mallory, których pierwowzorami byli Finowie Juha Veikko Valjakkala i Marita Routalammi, którzy przybyli do Szwecji, gdzie zabili trzyosobową rodzinę.

Piosenkarka SISTER SIN, Liv Jagrell w listopadzie ubiegłego roku przeszła operację, która miała na celu usunięcie guzków z strun głosowych. Z tego powodu zespół został zmuszony do odwołania zaplanowanych wcześniej występów do końca 2013 roku.

 

 

PANDEMONIUM - The Ancient Catatonia

Po dwudziestu latach klasyczne metalowe dźwięki powracają w nowej edycji. Legendarny album zostaje ponownie wydany w pełnej wersji z dziesięcioma utworami, które od lat fascynują kolejne pokolenia maniaków ekstremalnego grania. Re-edycja "The Ancient Cataconia" w pełni oddaje zimny i surowy klimaty wydań początku lat dziewięćdziesiątych. Komplet tekstów, specjalne zdjęcia oraz wywiady z podziemnych Polskich zinów z tego okresu. Muzyka nie została poddana żadnej zbędnej i niepotrzebnej obróbce. Pozwala to by w pełni opętały słuchacza mroczne antyczne dźwięki. Niech kult mrocznego black / death metalu pozostanie w swojej pierwotnej doskonałej formie. Album wydany na CD przez Old Temple. Wszystkie kopie ręcznie numerowane.

 

HURLEMENT - Terreur Et Tourment

Drugi album w dorobku francuskiego HURLEMENT nosi tytuł "Terreur Et Tourment". Krążek dostępny w sprzedaży od 25 lutego za pośrednictwem Emanes Metal Records. "Terreur Et Tourment" ukazał się na CD i LP. Nagraniem, miksem i masteringiem zajął się Axel Wursthorn z Walnut Groove studiu, natomiast autorem okładki jest JP Fournier. Zespół gra heavy metal starej szkoły. Muzycy HURLEMENT inspirują się takimi kapelami jak: MANOWAR, RUNNING WILD czy JUDAS PRIEST.

 

ROTTING CHRIST - Kata Ton Demona Eaftou

"Kata Ton Demona Eaftou" to jedenasty pełnometrażowy album w dorobku greckiego ROTTING CHRIST. Płyta ukaże się 5 marca (cztery dni wcześniej w Europie) dzięki Season Of Mist. Zespół spędził ponad cztery miesiące w Deva Soundz studio w Atenach, gdzie jak twierdzą muzycy nagrywali najciemniejsze, najbardziej mistyczne i okultystyczne dźwięki w historii. Mixem  płyty zajął się Jens Borgen (AMON AMARTH, PARADISE LOST, KATATONIA, OPETH) w Fascination Street Studios w Örebro, Szwecja.

Podczas tworzenia tego albumu zespół czerpał inspiracje z starożytnych kultur na całym świecie, muzycy sięgnęli również do poezji Sumerów i Inków, jak również do rumuńskiej pieśni ludowej.


Album będzie dostępny jako CD Jewel Case, podwójny LP gatefold i limitowany digibox, w tym CD digipak z bonusowym utworem "Welcome To Hel", wisiorek w torbie z aksamitu i flaga.

 

KREATOR

Niemieccy weterani thrash metalowego grania z KREATOR wydali bezpłatną aplikację na smartphone'a. Aplikacja przeznaczona jest dla fanów, którzy dzięki niej będą mogli śledzić na bieżąco poczynania zespołu.

W tej chwili aplikacja ta jest dostępna tylko dla iPhone'a i iPad'a, natomiast obecnie opracowywane są wersje dla Android'a i Windows 8, które pojawią się wkrótce.

Frontman KREATOR, Mille Petrozza komentuje tą sprawę tak: "Jesteśmy szczęśliwi, gdyż możemy ogłosić nową aplikację KREATOR. Dzięki niej fani będą mogli śledzić newsy i daty tras koncertowych bezpośrednio na swoich telefonach komórkowych. Na chwilę obecną aplikacja jest dostępna na iPhone i iPad w każdym sklepie z aplikacjami, za darmo!!"

 

BLACK LABEL SOCIETY - Unblackened

BLACK LABEL SOCIETY anonsuje nowe DVD. Rejestrację "Unblackened" uprzednio zaplanowano pod koniec sierpnia w Mayan, Los Angeles, w Kalifornii, następnie nagranie przesunięto na styczeń, ostatecznie jednak odbędzie się ono w środę, 6 marca w klubie Nokia, Los Angeles o 20:00. DVD będzie zawierać najbardziej popularne utwory BLACK LABEL SOCIETY, kompozycje Zakka Wylde z solowego albumu "Book of Shadows" oraz zespołu PRIDE & GLORY. Na scenie będzie można zobaczyć Zakka na gitarze i fortepianie, cztery sekcje smyczkowe oraz specjalnych gości. Koncert będzie transmitowany na żywo wyłącznie w telewizji AXS. CD / DVD ukaże się jeszcze w tym roku.

 

SODOM - Epitome of Torture

29 kwietnia tego roku nakładem Niemieckiej Steamhammer Rec. ukarze się kolejny album przedstawicieli Teutońskiej sceny thrash metalowej. Nowe dzieło SODOM nosić będzie tytuł "Epitome of Torture", na którym znalazło się 12cie premierowych kompozycji + na dobicie cover ekipy Lemmiego tak, że ZNISZCZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

VOMITORY

Szwedzcy death metalowcy wydali następujące oświadczenie:
"Po 24 latach, ośmiu albumach i setkach koncertów w 30 krajach, postanowiliśmy zakończyć pracę zespołu. Wspólnie podjęliśmy decyzję, aby zakończyć działalność Vomitory z końcem 2013r. Było super, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy, nadszedł i ten czas dla Vomitory. Do końca roku będziemy grać jak najwięcej koncertów, aby podziękować wszystkim naszym fanom za wsparcie, które otrzymaliśmy od Was w ciągu tych wszystkich lat!"

Ósmy pełnometrażowy album VOMITORY "Opus Mortis VIII", został wydany w 2011 przez Metal Blade Records. Płyta została nagrana w Leon Music Studios przez Rikarda Lofgrena.

 

TOM KEIFER - The Way Life Goes

TOM KEIFER znany jako wokalista, kompozytor i gitarzysta blues-rockowego zespołu CINDERELLA zapowiada nadejście solowego albumu. "The Way Life Goes" ukaże się 30 kwietnia za sprawą Merovee Records. Płyta będzie zawierać 14 utworów utrzymanych w klimatach bluesa, rocka, country. Dla muzyka ciężką chwilą była informacja o tym, że nie będzie mógł śpiewać, gdyż doznał paraliżu strun głosowych. Artysta przeszedł 6 zabiegów, jednak nie poddał się, walczył, efektem jego ciężkiej pracy jest właśnie "The Way Life Goes".

 

baa222