GHOST - Infestissumam

Szwedzki GHOST prezentuje okładkę następcy "Opus Eponymous". Album zatytułowany "Infestissumam" trafi na półki sklepowe 9 kwietnia, wydawcą płyty będzie Loma Vista Recordings.

Ostatnio muzycy GHOST zmuszeni byli zmienić nazwę. Z przyczyn prawnych w USA zespół będzie się nazywał GHOST B.C.

Wideoklip do utworu "Secular Haze" został nagrany w Linköping, rodzinnym mieście GHOST, natomiast produkcją zajął się Amir Chamdin.
Teledysk do obejrzenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=vyQZ13jobIY

 

KROKUS - Dirty Dynamite

Szwajcarscy weterani hard rocka z KROKUS zapowiadają nowy album "Dirty Dynamite". Krążek pojawi się 22 lutego w Europie za pośrednictwem Sony Music, natomiast w Ameryce Północnej premiera odbędzie się 5 marca za sprawą End Records, która wyda płytę jako CD, podwójny winyl oraz jako download.

Oficjalne wideo do utworu "Dirty Dynamite" można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=WR04vup0Sjw

Dani Löble (HELLOWEEN), zasiądzie za bębnami podczas nadchodzącej trasy "Dirty Dynamite Tour", której rozpoczęcie zaplanowano na początek maja.

Po 30 latach powraca do KROKUS Mandy Meyer, który nagrał gitary na "Dirty Dynamite".

 

CHAKAL - Destroy, Destroy, Destroy

Najnowszy raport z obozu Brazylijskiego CHAKAL donosi nam, że zespół jest w końcowej fazie rejestracji nowego albumu, który będzie nosić tytuł "Destroy, Destroy, Destroy". Materiał powinien ukazać się w pierwszej połowie 2013 roku. Bądźcie czujni bo bestia nadchodzi!!!!!!!!!!!!
Pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=HlhsS2sr_B0&feature=player_embedded, wideoklip do utworu "Possessed Landscape (The Island Of The Dead)" z nadchodzącej płyty!

 

ANVIL - Hope In Hell

Po dwóch latach od wydania "Juggernaut Of Justice", kanadyjscy heavy metalowcy z ANVIL, wracają z nowym albumem. Krążek "Hope In Hell" został wyposażony w 13 imponujących pieśni. Premierę płyty przewidziano na 27 maja 2013 r. Płyta ukaże się pod szyldem niemieckiej SPV / Steamhammer. Album będzie dostępny w czterech różnych formatach: jako edycja limitowana - digipak z 2 bonusowymi utworami, jako CD jewel Case, podwójne gatefold LP kolorowy winyl i jako download. Ciekawostką jest, iż na "Hope In Hell" po raz pierwszy usłyszymy Sala Italiano, nowego basistę ANVIL, który dołączył do zespołu rok temu.

 

SPIRITUAL BEGGARS - Earth Blues

Szwedzi z heavy metalowego SPIRITUAL BEGGARS informują, że zakończyli pracę nad ósmym albumem. Krążek zatytułowany "Earth Blues" pojawi się 15 kwietnia 2013 w Europie natomiast 16 kwietnia w Ameryce Północnej. Wydawcą płyty jest niemiecka InsideOut Music.

 

YEAR OF THE GOAT

Szwedzi z YEAR OF THE GOAT uderzają ponownie! Tym razem zespół prezentuje najnowszy wideoclip do utworu "Spirits Of Fire" pochodzący z "Angel's Necropolis". Zespół poprzez połączenie swojej muzyki z obrazem przedstawia w psychodeliczny sposób temat okultyzmu i horroru.


Teledysk do obejrzenia pod tym linkiem: http://youtu.be/uXc34X68scM

 

PENTAGRAM

Od jakiegoś czasu na stronie internetowej Gazety Wyborczej można przeczytać artykuł o filmie dokumentalnym pt. "Last Days Here". Dokument opowiada o ostatnich 30 latach z życia Bobbyego Lieblinga, który zdziera gardło w amerykańskim PENTAGRAM. Światowa premiera filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego South by Southwest 14 marca 2011r. Obraz powstawał pod bacznym okiem Dona Argotta i Demiana Fentona.

Więcej informacji na temat filmu pod tym linkiem: http://wyborcza.pl/1,76842,13081727,
Krotki_film_o_zmartwychwstaniu.html
.

 

OPEN FIRE - Lwy Ognia

Dwadzieścia pięć lat oczekiwań i oto jest, kultowy album heavy metalowej grupy OPEN FIRE, zatytułowany "Lwy Ognia". Materiał na płytę nagrano w 1987 roku, jednak do tej pory nikt jej nie wydał. Dziś, za sprawą Klubu Płytowego Razem, album doczekał się profesjonalnego wydania w formie digipacka.

Na krążku znajduje się dziewięć utworów utrzymanych w klimacie heavy/speed metalu, z polskimi tekstami. Album zdecydowanie godny polecenia fanom starych dokonań takich grup jak chociażby HELLOWEEN. Za sprawą tego albumu starsi słuchacze mogą cofnąć się w przeszłość i powspominać jak to na ich oczach powstawała legenda natomiast dla młodego pokolenia jest to doskonała lekcja historii.

Płyta do nabycia w sprzedaży wysyłkowej, prosimy kontaktować się z wydawcą:
Klub Płytowy Razem
Skryt. poczt. 15
00-954 Warszawa 84
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 506 36 36 26

 

MAJESTY - Thunder Rider

Heavy metalowcy z MAJESTY powracają! Już po raz piąty można posłuchać ich dźwięków, tym razem najnowsze dzieło nosi tytuł "Thunder Rider". Album miał premierę 4 stycznia w Niemczech, Austrii i Szwajcarii natomiast 25 stycznia pojawił się w reszcie europejskich państw. Oprócz standardowego CD, "Thunder Rider" jest dostępny jako wydanie specjalne z bonusowym utworem i DVD z "Metal Union". Ponadto album można kupić w wersji winylowej. Wydawcą tego materiału jest austriacka NoiseArt Records.

 

THE BIG TEUTONIC 4

Wraz z #82 numerem niemieckiego Legacy Magazine pojawiła się kompilacja zatytułowana "The Big Teutonic 4". Ten unikalny CD prezentuje legendy Thrash Metalu: KREATOR, TANKARD, DESTRUCTION i SODOM wykonujące covery czterech metalowych klasyków:
01. KREATOR  "The Number Of The Beast" (IRON MAIDEN)
02. SODOM "Iron Fist" (MOTORHEAD)
03. DESTRUCTION "Hammer" (MOTORHEAD)
04. TANKARD "The Prisoner" (IRON MAIDEN)
Magazyn wraz z kompilacją można nabyć w sklepie internetowym Nuclear Blast. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że cała czwórka zagra na tegorocznej edycji Beastival festival, która odbędzie się między 30 maja a 01 czerwca 2013r.

 

baa222