ERAZOR / PROTECTOR - In The Vein Of Blackened Steel 7EP Evil Spell Rec.

Już za kilka dni dokładnie 28 sierpnia EVIL SPELL REC. zapowiada premierę winylowego splitu dwóch Niemieckich hord: black thrashowego ERAZOR, z legendarnym thrash metalowym PROTECTOR! Owa 7 EP ma mieć tytuł "In The Vein Of Blackened Steel" i będzie zawierać po jednym utworze każdej kapeli. Warto również nadmienić, że owe cacko ukarze się w trzech limitowanych wersjach: na czarnym winylu, niebiesko / białym i purpurowym splatter. W katalogu EVIL SPELL REC. znalazła się jeszcze wydana w lutym tego roku inna perełka 7’EP PROTECTOR - ''The Return of Trash Abd Nadbess'' http://www.undercover-records.de

 

ANVIL w Steamhammer i SPV

Za sprawą Steamhammer i SPV pojawią się reedycje 3 najlepszych studyjnych albumów kanadyjskiego Heavy Metalowego zespołu ANVIL. Ponownie wydane krążki będą miały nowe książeczki zawierające nowe noty Lipsa i Robba, jak również nowe zdjęcia. Premiera 21 września w Niemczech i 24 września w pozostałych krajach Europy.
"Back To Basics" (2004) i "Still Going Strong" (2002) będą ponownie dostępne jako wysokiej klasy podwójny digipak z dwiema płytami, natomiast dzieło "This Is Thirteen" z 2007 r. zostanie wznowione jako digipak oraz podwójny winyl - obydwie edycje z ekskluzywnym bonusowym kawałkiem.

 

OVERKILL na liście Billboard

Album "The Electric Age", rozszedł się w ilości 6500 sztuk w Stanach Zjednoczonych podczas pierwszego tygodnia bytności w sklepach i zadebiutował na 77 miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się płyt w USA wg magazynu Billboard.

Poprzednia płyta OVERKILL, "Ironbound", pojawiła się na 192 miejscu w/w listy ze sprzedażą w wysokości 4100 egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia. Ten sam album wylądował na 4 miejscu Listy Albumów Nowych Artystów (lista Heatseekers), na której znajdują się najlepiej sprzedające się płyty nowych i rozwijających się artystów, którzy jeszcze nie pojawili się w pierwszej setce listy Billboard 200.

"The Electric Age" została nagrana i zmiksowana w studiach Gear Recording w New Jersey, należących do basisty OVERKILL, D.D. Verniego.
Obecny skład OVERKILL to: Bobby "Blitz" Ellsworth (wokale), D.D. Verni (bas, chórki), Derek "The Skull" Tailer (gitara rytmiczna, chórki), Dave Linsk (gitara prowadząca, chórki) i Ron Lipnicki (bębny).

 

EM RUINAS

Nowe wieści z obozu EM RUINAS!

Mutilation Records wznowiła debiut album Brazylijczyków zwany "From The Speed Metal Grave". Materiał doczekał się wreszcie winylowego wydania w formie rozkładanego gatefolda, a całość ukazała się w ścisłym limicie 500 kopii. Zainteresowanym radził bym raczej się pośpieszyć, bo niedługo to wydanie może się okazać odległym wspomnieniem. Jak donosi lider zespołu Igor Lopez - w chwili obecnej EM RUINAS jest w fazie realizacji oficjalnego video clipu do utworu "Nuclear Nightmare (Power in Devastation)"! Sprawdźcie to!

 

WITCHING HOUR PROD NEWS

Pod koniec roku ukarze się czwarty pełnowymiarowy album Norweskiego HADES ALMIGHTY - "The Pulse Of Decay" 12″ Garefold LP.

Wydawcą tego materiału będzie Witching Hour Productions. Ten sam label zapowiada również wydanie trzech albumów HELHEIM: "Av Norron Att", "Jormundgard" oraz "Heidindomr Ok Motganr".

A także tyleż samo BLEEDING FIST: "Bestial Crucifixion", "Macabrum Bestia Ex Abyssus", "Devil’s Ferox". Ponadto w zapowiedziach tej wytwórni znalazła się nie lada perełka w postaci winylowego wydania DAMANTION z materiałami demo z lat 1993/94.

 

SARCOFAGO Decade of Decay

Ten News powinien ucieszyć wszystkich maniaków Brazylisjkiego oldschool metalu! Greyhaze Rec. wznawia większość klasycznych materiałów MUTILATOR, CHAKAL, SEXTRASH i co najważniejsze wszystkie albumy SARCOFAGO.

 

 

Apropo tego zespołu, jest już dostępna digipakowa reedycja "Decade of Decay" z całą masą niepublikowanych zdjęć zespołu, posterem oraz z jednym nie publikowanym dotąd numerem SARCOFAGO! Greyhaze Rec. zapowiada jeszcze w tym roku wydanie tego materiału również w wersji winylowej delux - 2 LP. Tym samym ta kompilacja doczeka się, po raz pierwszy wydania na tym szlachetnym nośniku.

http://greyhazerecords.com/

 

AURA NOIR

Peaceville Records zapowiada na ten tok wznowienie dwóch płyt AURA NOIR. Pierwsza z nich to "Hades Rise" z roku 2008, wzbogacona tym razem o bonus w postaci coveru BULLDOZER "Cut-throat" z wiekopomnego debiutu Włochów - "The Day Of Wrath" z roku 1985. Kolejna reedycja AURA NOIR to album z roku 2004 "Merciless", również posiadający bonus w postaci "Sulphur Void", warto również nadmienić, że w tym roku AURA NOIR zagra na Wacken Open Air!

 

TORMENTOR

Ta informacja zelektryzuje wielu maniaków Diabelskiego Metalu! Otóż wytwórnia Attilii Csihar-a, Saturnus Prod zapowiada na ten rok reedycje legendarnego albumu TORMENTOR "Anno Domini". Ponadto ten sam label planuje wydanie dema "The Seventh Day of Doom". Oba wydawnictwa ukażą się w wersjach winylowych. Jest także w przygotowaniu "The Seventh Day of Doom" w wersji CD - wzbogaconej o dodatkowe dvd Live oraz całą masę bonusowych materiałów.

 

YEAR OF THE GOAT

Właśnie dotarły do nas nowe wieści z obozu YEAR OF THE GOAT. W chwili obecnej zespół jest w końcowej fazie nagrywania i miksowania następcy "Lucem Ferre". Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się nowego materiału YEAR OF THE GOAT. Ci, którzy nie znają tego zespołu a lubią GHOST powinni sięgnąć po debiut Szwedów - tworzących fenomenalny Evil Rock mocno inspirowany muzyką lat 60/70.

www.facebook.com/yearofthegoat

 

SEXTRASH

Nowe wieści z obozu SEXTRASH - zespół zapowiada jeszcze w tym roku reedycje legendarnego albumu "Funeral Serenade". Owe wydanie pojawi się w formie digipacka z bonusem DVD na którym znajdzie się koncert Sextrash ze wspólnej trasy po Brazylii z Sarcofago i Morbid Angel (Altars of Madness Tour) z roku 1991, jednocześnie zespół informuje, że cały czas pracuje nad nowym materiałem!!!!

 

baa222