VICIOUS RUMORS "LIVE You to Death"

Amerykańska legenda, VICIOUS RUMORS powraca z nowym koncertowym CD o nazwie "LIVE You to Death". Koncertowa siła zespołu została uchwycona na CD. W 2011 roku zespół szturmował europejskie sceny wraz z wysoko cenionym "Razorback Killers". Zespół zagrał 92 koncerty w ciągu 12 miesięcy! Album ten został nagrany w grudniu ubiegłego roku podczas europejskiej trasy z HAMMERFALL. Zawiera on 11 utworów, 9 klasyków i 2 wyjątkowe nagrania studyjne "Sign of the Southern Cross"  BLACK SABBATH i "Running Wild" JUDAS PRIEST.

Nagraniem zajął się Pontus Norgren z HAMMERFALL, miksem Juana Urteaga a produkcją Geoff Thorpe. Live zostanie wydany przez SPV / Steamhammer w Niemczech 23 listopada, 26 listopada w Europa natomiast w USA 27 listopada!

 

SARCOFAGO - Decade of Decay na vinylu

"Decade Of Decay" SARCOFAGO w wersji winylowej już w sprzedaży. Jest to oficjalne wydawnictwo zespołu, które po raz pierwszy ukazało się na winylu. Podwójne wydawnictwo zawiera kawałki z następujących płyt SARCOFAGO: "INRI", "Rotting", "The Laws Of Scourge" i "Hate". Zawiera również hymny z następujących dem: "Satanic Lust", "The Black Vomit" i "Christ's Death". Album ten po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1996 roku. Krążek prezentuje się niesamowicie we wspaniałej obwolucie typu gatefold zawierającej dwa panele o wymiarach 12 x 24 z wieloma bardzo starymi zdjęciami SARCOFAGO.
Wydawnictwo to tworzą:
- okładka typu gatefold
- jednostronny plakat "Decade Of Decay" o wymiarach 12 x 24 wykonany techniką kolażu przez Wagnera Antichrista
- dwustronna kolorowa wkładka typu gatefold o wymiarach 12 x 24 zawierająca informacje o albumie oraz stare zdjęcia z różnych okresów działalności zespołu
- ponad godzina bluźnierstwa SARCOFAGO! - dostępne na podwójnym czarnym i limitowanym półprzezroczystym fioletowym winylu.

http://greyhazerecords.com

 

INCUBUS (USA) - God Died On His Knees

Klasyczne Black Death Metalowe dzieło wszech czasów
Jedno z najbrutalniej piratowanych wydawnictw w historii
Jedna z najbrutalniej piratowanych koszulek w historii

znowu OFICJALNIE dostępne

Olbrzymi składany digipak + plakat, jak również oficjalne koszulki!
Tym razem to wydawnictwo zawiera pełen materiał INCUBUS z dema "God Died On His Knees" z 1987 roku, w tym teksty, plus rzadkie zdjęcia i rozbudowane notki legendarnego perkusisty INCUBUS, Mike'a Browninga (AFTER DEATH, NOCTURNUS, MORBID ANGEL, ACHERON, itd.). Materiał ten został zremasterowany w DM6 Studio (Chile) dla osiągnięcia najwyższego bluźnierczego zachwytu.
To wydawnictwo to również pośmiertny hołd dla założyciela INCUBUS (byłego członka MORBID ANGEL) - Sterlinga Von Scarborough (R.I.P.)
Sprzedajcie swoje stare gówniane pirackie egzemplarze komuś innemu i zdobądźcie to oficjalne dzieło.
Koszulki posiadają srebrny nadruk i są to markowe ubrania firmy Yazbek wykonane w 100% z bawełny.
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL

http://proselytism.bandcamp.com

 

Książka pt. "Jaskinia Hałasu"

25 września premiera książki pt. "Jaskinia Hałasu" – autorstwa Wojciecha Lisa i Tomasza Godlewskiego. To pierwsza w Polsce publikacja na temat rodzimej, podziemnej sceny metalowej. Wydawcą "Jaskini hałasu" jest poznańskie Wydawnictwo Kagra. Więcej informacji znajdziecie tutaj: www.kagra.com.pl/?p=productsMore&iProduct=63

 

NECROVOMIT - Intense Mutilation / Black Cross

Nowe wydawnictwo NECROVOMIT już w sprzedaży!!!!!! Kultowy brazylijski zespół lat 80-ych. Materiały z old schoolowego brazylijskiego necro undergroundu. Demówki z 1988 i 1989 roku. 7 hymnów z dwóch demówek/kaset NECROVOMIT! Krążek zawiera również demo/kasetę "Chaos And Wickedness" EVOKED DAMNATION (projekt będący kontynuacją NECROVOMIT!) z 1989 roku! Całkowicie zabójczy materiał w klimatach starego SARCOFAGO, INSULTER, NECROFAGO i NECROBUTCHER! SADYSTYCZNY I SUROWY BLACK/DEATH METAL!! http://www.helvetetrecords.com

 

ATTOMICA - IV Oversonic Rec

Jest już dostępna na rynku czwarta płyta brazylijskiej formacji ATTOMICA, owe dzieło zatytułowane "IV" tym razem ukazało się pod szyldem Oversonic Rec. i zawiera dziewięć premierowych kompozycji będących kwintesencją wszystkiego co najlepsze w oldschool thrash metalu.

 

 

Nowa płyta TYGERS OF PAN TANG

Wpływowy i legendarny brytyjski hard rockowy zespół TYGERS OF PAN TANG ma wydać nową płytę "Ambush" 24 września, świętując przełomowy rok w historii zespołu. "Ambush" zawiera 11 kawałków w klimacie zgrabnie skomponowanego melodyjnego metalu, nagranych i wyprodukowanych przez Chrisa Tsangaridesa (JUDAS PRIEST, THIN LIZZY), który był również producentem historycznych albumów grupy - "Wildcat" i "Spellbound" z, odpowiednio, 1980 i 1981 roku. Tamte wczesne wydawnictwa zostały przychylnie przyjęte przez krytykę i są obiektem czci fanów, podobnie jak ostatni album Tygersów, "Animal Instinct". Został on pochwalony przez uznanego dziennikarza, Geoffa Bartona, który w swojej recenzji dla magazynu Classic Rock, wystawił płycie ocenę 8/10 i napisał: "rasowy album, łączący surowość i pomysłowość ery zespołu z czasów krążka "Wild Cat", kiedy to członkowie grupy brylowali błyskotliwym podejściem i Johnem Sykesem na gitarze (...) gdybym myślał o kupnie "Good To Be Bad" Whitesnake, "Songs From The Sparkle" Def Leppard albo "Animal Instinct", a wystarczyło by mi pieniędzy tylko na jedną płytę, mógłbym skusić się na tą ostatnią". Posiadając naprawdę robiącą wrażenie okładkę autorstwa Rodneya Matthewsa (DIAMOND HEAD, PRAYING MANTIS, MAGNUM), który pracował z zespołem przy klasycznej okładce albumu "Crazy Nights", mając mastering przeprowadzony przez Iana Coopera (albumy "Wild Cat" i "Spellbound"), można powiedzieć, że trzy dekady istnienia Tygersów pozwoliły im na zgromadzenie drużyny, która rozumie ich dziedzictwo i żyje nim.

Płyta nagrana pomiędzy lutym i majem 2012 roku. Wyprodukowana, zarejestrowana i zmiksowana przez Chrisa Tsangaridesa (JUDAS PRIEST, THIN LIZZY) w Ecology Rooms Studio w Deal Kent w Zjednoczonym Królestwie. Mastering - Ian Cooper i Chris Tsangarides w Metropolis Studios w Londynie w Zjednoczonym Królestwie. Okładka - Rodney Matthews (DIAMOND HEAD, PRAYING MANTIS, MAGNUM).

Oficjalna strona zespołu: www.tygersofpantang.com
Rocksector Records: www.rocksector.com

 

AUTOPSY Born Undead DVD

DVD "Born Undead" AUTOPSY ukaże się 27 sierpnia. W przedsprzedaży dostępne jest za 14.99 funtów. Wydawnictwo zawiera 5 godzin materiału poświęconego powstaniu, rozpadowi i odrodzeniu amerykańskich panów gore'u, jak również rozbudowany dokument, ujęcia ze studia i prób, plus koncertowe kawałki z powrotnych występów AUTOPSY w 2010 roku. Z makabrycznego grobu w Bay Area, death metalowi pionierzy, AUTOPSY, dostarczają niedościgniony wgląd w swój świat lejącej się krwi i wszechobecnego horroru w formie nowego DVD. DVD "Born Undead" ukazuje karierę Autopsy podzieloną na powstanie, upadek i wskrzeszenie zespołu, przy pomocy rozbudowanego dokumentu, w którym główną rolę odgrywają członkowie grupy, opisując jak powołali do życia bestię zwaną właśnie AUTOPSY i jaki wpływ ich muzyka miała na metalowy świat w ciągu ponad 20 lat. Film dokumentuje również długo oczekiwany powrót zespołu do studia i na scenę oraz zawiera zapis prób grupy ćwiczącej i nowe, i stare utwory przed powrotną trasą koncertową. Wszystkie trzy powrotne koncerty z 2010 roku są zawarte na omawianym DVD - wszystkie najlepsze klasyczne kawałki z występu na Maryland Deathfest, festiwalu PartySan, jak również Hole In The Sky w Norwegii, gdzie do tria Chris Reifert, Eric Cutler i Danny Coralles dołączył Dan Lilker na basie. Oferując w sumie 5 godzin ujęć, jak również dodatki takie jak teledysk do "All Tomorrow's Funerals", "My Corpse Shall Rise" i innych, "Born Undead" to obowiązkowy zestaw zarówno dla wszystkich maniaków Autopsy, jak i metalu w ogóle. To DVD opatrzone jest również grafiką Kenta Mattieu, który współpracował z zespołem przy tworzeniu wczesnych klasycznych (i często kontrowersyjnych) okładek płyt.

Jeden z najstarszych amerykańskich zespołów death metalowych i równocześnie jeden z najbardziej poważanych w tym gatunku, AUTOPSY, powstał w 1987 roku w San Francisco i wydał cztery albumy dla Peaceville Records - poczynając od klasycznego debiutu "Severed Survival" z 1989 roku. W 1995 roku zespół zakończył działalność, a jego członkowie powołali do życia Abscess. Autopsy triumfalnie i oficjalnie powstali z grobu po 15-letniej przerwie EPką "The Tomb Within" w 2010 roku, wprawiając w zachwyt zarówno krytyków, jak i fanów. Potem zespół wydał swoją piątą płytę, pierwszą od 1995 roku, "Macabre Eternal", w 2011 roku.
ZAWARTOŚC DVD:
- pełnometrażowy dokument "A History Of Horror"
- koncert z Maryland Deathfest z 2010 roku

- bonusowe materiały z: PartySan 2010, Hole In The Sky 2010, Slaughter By The Water 2011- dodatki: dźwięki z Creepy KOFY Movie Time, teledysk do "All Tomorrows Funerals", teledysk do "My Corpse Shall Rise", promocyjny klip internetowy "The Tomb Within".

http://www.peaceville.com

 

MANILLA ROAD - Metal LP High Roller Rec 2012

Jeszcze w tym roku a dokładnie 19 grudnia HIGH ROLLER REC zapowiada reedycje kultowego albumu MANILLA ROAD - "Metal". Materiał ukarze się w limitowanej edycji 1000 sztuk, tym razem z nową okładką. 100 pierwszych krążków wyjdzie na mleczno / przeźroczystym winylu a następne 400 na krwawo czerwonym. Pozostała część nakładu standardowo na czarnym krążku ale uwaga!! - 425gram heavy gatefold + plakat!. Dodam jeszcze, że jest już dostępne kolejne wydawnictwo - winylowa reedycja MANILLA ROAD - Invasion i Spiral Castle :) Wygląda na to, że HIGH ROLLER wznowi wszystkie płyty tego zespołu i chwała im za to :)

 

 

ERAZOR / PROTECTOR - In The Vein Of Blackened Steel 7EP Evil Spell Rec.

Już za kilka dni dokładnie 28 sierpnia EVIL SPELL REC. zapowiada premierę winylowego splitu dwóch Niemieckich hord: black thrashowego ERAZOR, z legendarnym thrash metalowym PROTECTOR! Owa 7 EP ma mieć tytuł "In The Vein Of Blackened Steel" i będzie zawierać po jednym utworze każdej kapeli. Warto również nadmienić, że owe cacko ukarze się w trzech limitowanych wersjach: na czarnym winylu, niebiesko / białym i purpurowym splatter. W katalogu EVIL SPELL REC. znalazła się jeszcze wydana w lutym tego roku inna perełka 7’EP PROTECTOR - ''The Return of Trash Abd Nadbess'' http://www.undercover-records.de

 

baa222