Nowa płyta TYGERS OF PAN TANG

Wpływowy i legendarny brytyjski hard rockowy zespół TYGERS OF PAN TANG ma wydać nową płytę "Ambush" 24 września, świętując przełomowy rok w historii zespołu. "Ambush" zawiera 11 kawałków w klimacie zgrabnie skomponowanego melodyjnego metalu, nagranych i wyprodukowanych przez Chrisa Tsangaridesa (JUDAS PRIEST, THIN LIZZY), który był również producentem historycznych albumów grupy - "Wildcat" i "Spellbound" z, odpowiednio, 1980 i 1981 roku. Tamte wczesne wydawnictwa zostały przychylnie przyjęte przez krytykę i są obiektem czci fanów, podobnie jak ostatni album Tygersów, "Animal Instinct". Został on pochwalony przez uznanego dziennikarza, Geoffa Bartona, który w swojej recenzji dla magazynu Classic Rock, wystawił płycie ocenę 8/10 i napisał: "rasowy album, łączący surowość i pomysłowość ery zespołu z czasów krążka "Wild Cat", kiedy to członkowie grupy brylowali błyskotliwym podejściem i Johnem Sykesem na gitarze (...) gdybym myślał o kupnie "Good To Be Bad" Whitesnake, "Songs From The Sparkle" Def Leppard albo "Animal Instinct", a wystarczyło by mi pieniędzy tylko na jedną płytę, mógłbym skusić się na tą ostatnią". Posiadając naprawdę robiącą wrażenie okładkę autorstwa Rodneya Matthewsa (DIAMOND HEAD, PRAYING MANTIS, MAGNUM), który pracował z zespołem przy klasycznej okładce albumu "Crazy Nights", mając mastering przeprowadzony przez Iana Coopera (albumy "Wild Cat" i "Spellbound"), można powiedzieć, że trzy dekady istnienia Tygersów pozwoliły im na zgromadzenie drużyny, która rozumie ich dziedzictwo i żyje nim.

Płyta nagrana pomiędzy lutym i majem 2012 roku. Wyprodukowana, zarejestrowana i zmiksowana przez Chrisa Tsangaridesa (JUDAS PRIEST, THIN LIZZY) w Ecology Rooms Studio w Deal Kent w Zjednoczonym Królestwie. Mastering - Ian Cooper i Chris Tsangarides w Metropolis Studios w Londynie w Zjednoczonym Królestwie. Okładka - Rodney Matthews (DIAMOND HEAD, PRAYING MANTIS, MAGNUM).

Oficjalna strona zespołu: www.tygersofpantang.com
Rocksector Records: www.rocksector.com

 

AUTOPSY Born Undead DVD

DVD "Born Undead" AUTOPSY ukaże się 27 sierpnia. W przedsprzedaży dostępne jest za 14.99 funtów. Wydawnictwo zawiera 5 godzin materiału poświęconego powstaniu, rozpadowi i odrodzeniu amerykańskich panów gore'u, jak również rozbudowany dokument, ujęcia ze studia i prób, plus koncertowe kawałki z powrotnych występów AUTOPSY w 2010 roku. Z makabrycznego grobu w Bay Area, death metalowi pionierzy, AUTOPSY, dostarczają niedościgniony wgląd w swój świat lejącej się krwi i wszechobecnego horroru w formie nowego DVD. DVD "Born Undead" ukazuje karierę Autopsy podzieloną na powstanie, upadek i wskrzeszenie zespołu, przy pomocy rozbudowanego dokumentu, w którym główną rolę odgrywają członkowie grupy, opisując jak powołali do życia bestię zwaną właśnie AUTOPSY i jaki wpływ ich muzyka miała na metalowy świat w ciągu ponad 20 lat. Film dokumentuje również długo oczekiwany powrót zespołu do studia i na scenę oraz zawiera zapis prób grupy ćwiczącej i nowe, i stare utwory przed powrotną trasą koncertową. Wszystkie trzy powrotne koncerty z 2010 roku są zawarte na omawianym DVD - wszystkie najlepsze klasyczne kawałki z występu na Maryland Deathfest, festiwalu PartySan, jak również Hole In The Sky w Norwegii, gdzie do tria Chris Reifert, Eric Cutler i Danny Coralles dołączył Dan Lilker na basie. Oferując w sumie 5 godzin ujęć, jak również dodatki takie jak teledysk do "All Tomorrow's Funerals", "My Corpse Shall Rise" i innych, "Born Undead" to obowiązkowy zestaw zarówno dla wszystkich maniaków Autopsy, jak i metalu w ogóle. To DVD opatrzone jest również grafiką Kenta Mattieu, który współpracował z zespołem przy tworzeniu wczesnych klasycznych (i często kontrowersyjnych) okładek płyt.

Jeden z najstarszych amerykańskich zespołów death metalowych i równocześnie jeden z najbardziej poważanych w tym gatunku, AUTOPSY, powstał w 1987 roku w San Francisco i wydał cztery albumy dla Peaceville Records - poczynając od klasycznego debiutu "Severed Survival" z 1989 roku. W 1995 roku zespół zakończył działalność, a jego członkowie powołali do życia Abscess. Autopsy triumfalnie i oficjalnie powstali z grobu po 15-letniej przerwie EPką "The Tomb Within" w 2010 roku, wprawiając w zachwyt zarówno krytyków, jak i fanów. Potem zespół wydał swoją piątą płytę, pierwszą od 1995 roku, "Macabre Eternal", w 2011 roku.
ZAWARTOŚC DVD:
- pełnometrażowy dokument "A History Of Horror"
- koncert z Maryland Deathfest z 2010 roku

- bonusowe materiały z: PartySan 2010, Hole In The Sky 2010, Slaughter By The Water 2011- dodatki: dźwięki z Creepy KOFY Movie Time, teledysk do "All Tomorrows Funerals", teledysk do "My Corpse Shall Rise", promocyjny klip internetowy "The Tomb Within".

http://www.peaceville.com

 

MANILLA ROAD - Metal LP High Roller Rec 2012

Jeszcze w tym roku a dokładnie 19 grudnia HIGH ROLLER REC zapowiada reedycje kultowego albumu MANILLA ROAD - "Metal". Materiał ukarze się w limitowanej edycji 1000 sztuk, tym razem z nową okładką. 100 pierwszych krążków wyjdzie na mleczno / przeźroczystym winylu a następne 400 na krwawo czerwonym. Pozostała część nakładu standardowo na czarnym krążku ale uwaga!! - 425gram heavy gatefold + plakat!. Dodam jeszcze, że jest już dostępne kolejne wydawnictwo - winylowa reedycja MANILLA ROAD - Invasion i Spiral Castle :) Wygląda na to, że HIGH ROLLER wznowi wszystkie płyty tego zespołu i chwała im za to :)

 

 

ERAZOR / PROTECTOR - In The Vein Of Blackened Steel 7EP Evil Spell Rec.

Już za kilka dni dokładnie 28 sierpnia EVIL SPELL REC. zapowiada premierę winylowego splitu dwóch Niemieckich hord: black thrashowego ERAZOR, z legendarnym thrash metalowym PROTECTOR! Owa 7 EP ma mieć tytuł "In The Vein Of Blackened Steel" i będzie zawierać po jednym utworze każdej kapeli. Warto również nadmienić, że owe cacko ukarze się w trzech limitowanych wersjach: na czarnym winylu, niebiesko / białym i purpurowym splatter. W katalogu EVIL SPELL REC. znalazła się jeszcze wydana w lutym tego roku inna perełka 7’EP PROTECTOR - ''The Return of Trash Abd Nadbess'' http://www.undercover-records.de

 

ANVIL w Steamhammer i SPV

Za sprawą Steamhammer i SPV pojawią się reedycje 3 najlepszych studyjnych albumów kanadyjskiego Heavy Metalowego zespołu ANVIL. Ponownie wydane krążki będą miały nowe książeczki zawierające nowe noty Lipsa i Robba, jak również nowe zdjęcia. Premiera 21 września w Niemczech i 24 września w pozostałych krajach Europy.
"Back To Basics" (2004) i "Still Going Strong" (2002) będą ponownie dostępne jako wysokiej klasy podwójny digipak z dwiema płytami, natomiast dzieło "This Is Thirteen" z 2007 r. zostanie wznowione jako digipak oraz podwójny winyl - obydwie edycje z ekskluzywnym bonusowym kawałkiem.

 

OVERKILL na liście Billboard

Album "The Electric Age", rozszedł się w ilości 6500 sztuk w Stanach Zjednoczonych podczas pierwszego tygodnia bytności w sklepach i zadebiutował na 77 miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się płyt w USA wg magazynu Billboard.

Poprzednia płyta OVERKILL, "Ironbound", pojawiła się na 192 miejscu w/w listy ze sprzedażą w wysokości 4100 egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia. Ten sam album wylądował na 4 miejscu Listy Albumów Nowych Artystów (lista Heatseekers), na której znajdują się najlepiej sprzedające się płyty nowych i rozwijających się artystów, którzy jeszcze nie pojawili się w pierwszej setce listy Billboard 200.

"The Electric Age" została nagrana i zmiksowana w studiach Gear Recording w New Jersey, należących do basisty OVERKILL, D.D. Verniego.
Obecny skład OVERKILL to: Bobby "Blitz" Ellsworth (wokale), D.D. Verni (bas, chórki), Derek "The Skull" Tailer (gitara rytmiczna, chórki), Dave Linsk (gitara prowadząca, chórki) i Ron Lipnicki (bębny).

 

EM RUINAS

Nowe wieści z obozu EM RUINAS!

Mutilation Records wznowiła debiut album Brazylijczyków zwany "From The Speed Metal Grave". Materiał doczekał się wreszcie winylowego wydania w formie rozkładanego gatefolda, a całość ukazała się w ścisłym limicie 500 kopii. Zainteresowanym radził bym raczej się pośpieszyć, bo niedługo to wydanie może się okazać odległym wspomnieniem. Jak donosi lider zespołu Igor Lopez - w chwili obecnej EM RUINAS jest w fazie realizacji oficjalnego video clipu do utworu "Nuclear Nightmare (Power in Devastation)"! Sprawdźcie to!

 

WITCHING HOUR PROD NEWS

Pod koniec roku ukarze się czwarty pełnowymiarowy album Norweskiego HADES ALMIGHTY - "The Pulse Of Decay" 12″ Garefold LP.

Wydawcą tego materiału będzie Witching Hour Productions. Ten sam label zapowiada również wydanie trzech albumów HELHEIM: "Av Norron Att", "Jormundgard" oraz "Heidindomr Ok Motganr".

A także tyleż samo BLEEDING FIST: "Bestial Crucifixion", "Macabrum Bestia Ex Abyssus", "Devil’s Ferox". Ponadto w zapowiedziach tej wytwórni znalazła się nie lada perełka w postaci winylowego wydania DAMANTION z materiałami demo z lat 1993/94.

 

SARCOFAGO Decade of Decay

Ten News powinien ucieszyć wszystkich maniaków Brazylisjkiego oldschool metalu! Greyhaze Rec. wznawia większość klasycznych materiałów MUTILATOR, CHAKAL, SEXTRASH i co najważniejsze wszystkie albumy SARCOFAGO.

 

 

Apropo tego zespołu, jest już dostępna digipakowa reedycja "Decade of Decay" z całą masą niepublikowanych zdjęć zespołu, posterem oraz z jednym nie publikowanym dotąd numerem SARCOFAGO! Greyhaze Rec. zapowiada jeszcze w tym roku wydanie tego materiału również w wersji winylowej delux - 2 LP. Tym samym ta kompilacja doczeka się, po raz pierwszy wydania na tym szlachetnym nośniku.

http://greyhazerecords.com/

 

AURA NOIR

Peaceville Records zapowiada na ten tok wznowienie dwóch płyt AURA NOIR. Pierwsza z nich to "Hades Rise" z roku 2008, wzbogacona tym razem o bonus w postaci coveru BULLDOZER "Cut-throat" z wiekopomnego debiutu Włochów - "The Day Of Wrath" z roku 1985. Kolejna reedycja AURA NOIR to album z roku 2004 "Merciless", również posiadający bonus w postaci "Sulphur Void", warto również nadmienić, że w tym roku AURA NOIR zagra na Wacken Open Air!

 

baa222