HELLHAMMER "Blood Insanity", Coming Soon 19.08. 2016

 

Century Media Records & Prowling Death Records z dumą obwieszczają wydanie niepublikowanego wcześniej singla Helhammer "Blood Insanity", na 7' winylu! Oryginalnie zarejestrowany przez zespół w 1984, ten kawałek muzyki zostanie wypuszczony na świat 19 sierpnia 2016, wraz z przedsprzedażą prowadzoną przez CM Distro od 22-ego Lipca. "Blood Insanity" to jednorazowe wytłoczenie w limicie 3,000 egzemplarzy. Tom Gabriel Warrior komentuje: " We wczesnym 1984. aapo trzecim demie Hellhammer "Satanic Rites", basista/wokalista grupy Steve Warrior, roadie Marco Dinosaur Suremann i ja rozważaliśmy prawidłowe wydanie muzyki, którą Hellhammer nagrał rok wcześniej. Planowaliśmy zrobić to w stylu NWOBHM na 7" winylu, wraz z dwoma numerami z sesji nagraniowej Triumph Of Death z czerwca 1983.


Singiel miał zawierać "Blood Insanity" jako numer tytułowy oraz "Maniac" jako b-side. Okładką było zwykłe zdjęcie zespołu, zrobione przez fotografa imieniem Martin Kyburz wczesną porą 1983 roku. Przygotowaliśmy krótką notatkę, na której zawarliśmy szczegóły propozycji na ten singiel. W tamtych czasach było ciężko i dość drogo dla zespołu, aby dostać kontrakt na produkcję winyli bez zaangażowania w to żadnej wytwórni płytowej, więc ten singiel pozostał tylko pomysłem, podczas gdy Hellhammer podpisał umowę z Noise Records w Zachodnim Berlinie. "Blood Insanity" pozostało w nieruszonym stanie aż do rozpadu grupy, co pogrzebało nadzieję na wydanie tego materiału.Niemniej jednak, niewydany singiel nigdy nie został przeze mnie zapomniany, poprzez wszystkie skojarzenia z pamięcią Hellhammer, które kwitły u mnie w głowie już po rozpadzie w grupy. co więcej, Prowling Death Records, założone w mojej sypialni w 1983 aby wydać dema Hellhammer, w między czasie urosła do całkiem niezłej wytwórni. Gdy przedstawiłem pomysł Century Media Records, długotrwałemu partnerowi licencyjnemu Prowling Death Records, od razu wsparli moją sprawę.


Oryginalnie ten singiel miał być wydany w zwykłej, kartonowej kopercie, ale wybrany obecnie format gatefold daje nam luksus rozszerzenia strony wizualnej.Strona zewnętrzna prezentuje singiel tak, jak miał on wyglądać w 1984, podczas gdy wnętrze zawiera informacje o historii projektu."W wyniku tego został przygotowany singiel, wraz z pełną koordynacją członków Hellhammer, którzy nagrywali te numery, który ma oddać wiernie ideę oryginalnego konceptu, który zrodził się 32 lata temu. Został oznaczony numerem Prowling Death Records, przypisano mu kod: PDR 007

 

 

Poprawiony (niedziela, 10 lipca 2016 19:31)

 

baa222