VOO DOO - Weterani Polskiej Sceny Heavy Meta (PL)l

VooDoo

... to bez wątpienia weterani Polskiej Sceny Heavy Metal. Początki tej wyjątkowej grupy datuje się na luty 1984 roku, sam zespół pochodzi z Krakowa i powstał z inicjatywy Andrzeja Knappa i muzyków: Adama Śliwy z grupy Misterium Dnia Ostatniego oraz Ryszarda Krupy z zespołu Keys. W 1986 roku Voo Doo wystąpił na pierwszej edycji festiwalu Metalmania w Katowicach. Wyróżnienie jakie wtedy otrzymali muzycy pozwoliło na realizacje debiutanckiego albumu pt. Heavy Metal VooDoo nagranego w Studio Polskiego Radia w Poznaniu 1986 roku. Płyta wydana przez Pronit w 1987 roku, sprzedała się w tamtym okresie w zawrotnej ilości 30,000 egzemplarzy, co świadczyło o ogromnej popularności tego zespołu w tamtym okresie.

Voo Doo bierze udział w licznych festiwalach i koncertach występując między innymi na Metalmani , Jarocinie, Metal Meeting Rybnik, Metal Meeting Kraków, Międzynarodowy Festiwal Top Music. Finał przebojów TVP Dwójki (Wrocław-Hala Ludowa). Realizacja wideo clipów "Dzikie lustra" (TVP Katowice) i "Maszyn wrzask" (TVP Kraków). Trasa koncertowa po Czechosłowacji z zespołem Turbo. Utwory VooDoo z powodzeniem konkurowały z zachodnimi grupami na liście Top Metal 20. Mimo tak doskonałej pozycji na rynku i dużej popularności zespołu w 1990 roku Voo doo rozwiązało swoją działalność, by po 19 latach przypomnieć o sobie kompaktową reedycją debiut albumu, a w późniejszym czasie nowym premierowym materiałem, który zespół planuje zarejestrować w roku 2010.

Rok 2009 przyniósł współpracę z producentem Bartem Gabrielem. Efektem wstępnym jest mastering płyty "Heavy Metal VooDoo". Owy album niestety mimo wcześniejszych ustaleń jak dotąd niestety się nie zmaterializował a szkoda ,bo myślę, że warto było by przypomnieć fanom o sobie tym bardziej, że jakiś czas temu zespół się reaktywował, myślę, że reedycja tej płyty była by niezłym pretekstem do zagrania kilku koncertów co chyba było by niezłą frajdą dla ekipy Andrzeja i spółki :) Pierwotnie owy cd miał ukazać się w dwóch wersjach standartowej i kolekcjonerskiej zawierającej obok programowych kompozycji multimedialny zapis koncertu z 1988 roku plus 2-3 nowych utworów, które uzupełnią obie wersje płyt jako zapowiedź nowego albumu Voo Doo, nowa wersję tej płyty zawierać będzie poprawione ścieżki gitar oraz nowy mastering całości, plus trzy video clipy do utworów Czas Voo Doo, Metalmania i Maszyn Wrzask. Miejmy nadzieję, że zespół w końcu podejmie kluczową decyzję i owy materiał będzie mógł w końcu trafić w formie srebrnego krążka do waszych rąk !!!!

 

 

baa222