RICK ALLEN

 

Perkusista zespołu DEF LEPPARD, Rick Allen będzie miał od 22 marca do 10 kwietnia swoją debiutancką wystawę "Electric Hand: Rytm + Change" w galerii im. Martina Lawrenca w Las Vegas. Dodatkowo, 5 kwietnia o 18:30 odbędzie się także specjalne spotkanie z artystą, podczas którego będzie on odpowiadał na pytania fanów. Wstęp jest bezpłatny, ale osoby zainteresowane są proszone o wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie RickAllenArt.com, aby galeria mogła oszacować liczbę potencjalnych gości.

W swoich pracach Allen dzięki wykorzystaniu brzmień, światła, fotografii oraz elementów graficznych przekształca dźwięk w sztuki wizualne. Rezultatem tego niecodziennego eksperymentu jest abstrakcyjna i przekraczająca granice wyobraźni kolekcja. Allen jako jeden z pionierów w tej dziedzinie przełamuje bariery i otwiera całkowicie nowe perspektywy.

Allen jest jednym z najbardziej docenianych perkusistów w historii. Jego pełne siły, a zarazem oryginalne brzmienia miały ogromy wpływ na muzykę zespołu DEF LEPPARD i uczyniły go jednym z najlepszych zespołów rockowych w historii. Sprzedaż płyt zespołu przekroczyła 100 milionów egzemplarzy.

Dziedzictwo Allena jest ogromne, zarówno to dotyczące jego życia zawodowego jak i to związane z jego karierą zawodową. Nawet strata lewej reki w 1984 roku nie powstrzymała Allena i DEF LEPPARD od dalszego rozwoju ich kariery, wręcz przeciwnie był to okres w którym powstały najznakomitsze utwory zespołu i czas, w którym odniósł on największy sukces komercyjny. Co więcej sam Allen, już jako znana i doceniana postać w świecie muzycznym, stał się także wraz ze swoją żoną, Lauren Monroe jednym z najaktywniejszych działaczy społecznych. Razem założyli oni "Raven Drum Foundation", której celem jest edukacja, pomoc i motywowanie weteranów oraz innych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

baa222