Ronnie James Dio Stand Up And Shout

 

Rada nadzorcza funduszu na rzecz chorych na raka The Ronnie James Dio Stand Up And Shout przekazała fundacji T.J. Marcella 100 000 dolarów. Wydarzenie to miało miejsce 6 lutego podczas organizowanego co roku w Los Angeles uroczystego obiadu. Datek ten jest bardzo ważny dla rozwoju trwających od trzech lat badań nad rakiem żołądka prowadzonych przez Vanderbilt-Ingram Cancer Center.

Organizacja Ronnie James Dio Stand Up And Shout to organizacja charytatywna założona na cześć legendarnego muzyka, który zmarł po ciężkiej walce z rakiem żołądka. Do jej głównych zadań należy prowadzenie badań nad rakiem prostaty, okrężnicy i żołądka, a także zwiększanie świadomości publicznej i prewencja, która ma ogromne znaczenie w walce z tymi chorobami.

Wendy Dio, która jest prezesem i założycielem Cancer Fund wygłosiła krótki odczyt, podczas którego opowiedziała o historii fundacji: "Po tym jak mój mąż, Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka, obiecałam mu, że zajmę się zbieraniem funduszy na walkę z tą chorobą, a także edukacją innych ludzi. Dlatego założyłam Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund. Dwa i pół roku temu zobowiązaliśmy się do przekazania fundacji T.J. Martella 300 000 dolarów. Dzięki obecnej dotacji, udało nam się dotrzymać tego przyrzeczenia. Nie zamierzamy się poddawać i będziemy nadal zbierać fundusze na badania nad rakiem i mamy nadzieję, że pewnego dnia uda nam się znaleźć lekarstwo na tą straszną chorobę."

Laura Hetherly powiedziała: "Nasza współpraca z Wendy Dio i radą zarządzającą the Ronnie James Dio Cancer Fund jest naprawdę wyjątkowa. Wszyscy pracują naprawdę ciężko i robią wszystko co w ich mocy, aby pozyskać fundusze na przeprowadzenie ważnych badań nad rakiem, które w przyszłości mogą uratować czyjeś życie."

Dzięki wsparciu Ronnie James Dio Stand And Stout Cancer Fund udało się prowadzić badania, w które zaangażowani są najlepsi specjaliści na świecie tacy jak Pelayo Correa, M.D. Richard Peek, Jr,. M.D. James Goldenring , M.D. Ph. D. Robert J. Coffey, M.D. Wael El-Rifai czy Stephen Fesik. Dzięki tym badaniom udało się dokonać przełomowych odkryć na temat przyczyn powstawania raka żołądka i można je zastosować w tworzeniu nowych terapii.

 

 

baa222