DAVID SHANKLE GROUP

 

W ostatnim czasie grupa DAVID SHANKLE GROUP podpisała umowę z Pure Steel Records, trzeci album zespołu ukaże się na przełomie lata i jesieni.

"David Shankle od dawna jest jednym z moich ulubieńców." powiedział Andreas Lorenz, przedstawiciel Pure Steel Records. "Dla naszej wytwórni współpraca z takim artystą to bardzo ważny krok w rozwoju. Jego najnowszy album naprawdę wymiata." - zapewnił Lorenz.

Z kolei sam Shankle powiedział "Jestem bardzo podekscytowany z powodu zbliżającej się premiery naszego albumu. Zarówno ja sam, jak i pozostali członkowie zespołu nawiązaliśmy bardzo specjalną, braterską więź z pracownikami Pure Steel Records. Dzięki temu udało się nam stworzyć naprawdę metalowy album."

Najnowszy klip grupy "Ressecution" można obejrzeć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=WxNiRX5t2J4&feature=player_embedded.

Od 1988 do 1994 roku David był członkiem MANOWAR i wystąpił na słanym albumie zespołu "The Triumph Of Steel", a także współtworzył utwory takie jak "Master Of The Wind", "The Burning", "Ride The Dragon" oraz "Demon's Whip". W 1994 roku, po fali licznych sukcesów i wyprzedanych biletach na trasy koncertowe, David odszedł z zespołu i zaczął uczęszczać do Roosevelt Music University w Chicago, żeby polepszyć swoje umiejętności jazzowe i gitarowe. Wokalista zespołu DAVID SHANKLE GROUP, Warren Halvearson pochodzi z Chicago, a swoją karierę muzyczną rozpoczął w połowie lat 90 w zespole CRYSTAL AXE. Obecnie Warren jest uważany za jednego z najbardziej szanowanych i utalentowanych wokalistów muzyki metalowej w Chicago. Skala głosu, dynamiczność i jasność przekazu są znane przez miliony fanów na świecie. Basista zespołu, Mike Dooley, wychował się i mieszkał przez całe swoje życie w zachodnio-południowej części Chicago. Obecnie jest on leaderem w projekcie stworzonym na cześć zespołu SLAYER. Perkusista zespołu DAVID SHANKLE GROUP, Gabriel Anthony jest już uważany za prawdziwą markę w przemyśle muzycznym. Jego talent jest tak duży, że już jako 17- latek zaczął występować w nocnych klubach Chicago.

Debiutancki album zespołu "Ashes To Ashes" został wydany w 2003 roku przez Magic Circle Music. Cztery lata później ukazało się kolejne ważne wydawnictwo zatytułowane "Hellborn".

 

baa222