JEX THOTH - Blood Moon Rise

Amerykańska grupa JEX THOTH potwierdziła premierę drugiego albumu zatytułowanego "Blood Moon Rise". Płyta trafi na sklepowe półki 15 czerwca za sprawą szwedzkiej I Hate Records.

Zespół mówi na temat nowego albumu następująco: "Blood Moon Rise to ewokacyjna podróż i przestrzeń transformacji, rozciągająca się od akcentów wolnych i ciężkich, przez mocne i epickie, aż po spokojne i niepokojące. Album odzwierciedla odważniejszą, bardziej ekspansywną wizję zespołu, jednak w oparciu o kluczowe elementy obecne na debiucie. Ciężki i zawiesisty w duchu Black Sabbath, ale ugotowany także z tchnieniem Pink Floyd, Amon Düül II czy Blue Öyster Cult. Psychedeliczny wywar przeklętego heavy metalu, obarczonego, indywidualnym wizjonerskim stylem."

Próbkę dźwięków prezentowanych na tym albumie można posłuchać pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=SYB2yrOPG8c&feature=player_embedded.

I Hate Records również 15 czerwca wyda 7"EP zatytułowaną "Circles". Płyta będzie zawierać dwa utwory zatytułowane "Circles" i "The Places You Walk".

Zespół będzie można zobaczyć na żywo w Polsce podczas dwóch koncertów, które odbędą się 11 czerwca w Warszawie i 12 czerwca w Krakowie.

 

baa222