WARHAMMER UK (PL)

 

Wiele osób nazwę WARHAMMER kojarzy z Niemieckim bandem powstałym w 1994 roku będącym bez wątpienia jednym z najciekawszych kontynuatorów spuścizny po HELLHAMMER mało kto jednak wie, iż w 1984 roku pod taką samą nazwą działał i siał zniszczenie w UK Thrash Metalowy band wykonujący muzykę mocno inspirowaną wczesnymi dokonaniami Venom, Onslaught, Possessed, Poison czy Bathory.

Była to kapela założona w 666% prze prawdziwych metal maniaków od danych bez reszty tworzeniu muzyki, doskonale wypadających na koncertach, tryskających wręcz niepohamowaną energią, tworząc zarazem niepowtarzalną atmosferę dzięki bardzo ekspresyjnemu wyrazowi i oryginalnym tekstom Mike Clarke mającego nie powtarzalny i bardzo charyzmatyczny wokal. WARHAMMER bardzo szybko zyskał uznanie w podziemiu. W 1985 oku zespół wydaje swoje pierwsze demo "Abattoir Of Death" na którym znalazło się sześć złowieszczych thrash metalowych hymnów. Demo zebrało bardzo pochlebne recenzje w podziemnej prasie, a utwory Blood On Satan Claw czy Carnal Lust na stałe wpisały się jako prawdziwe klasyki gatunku, bez wątpienia, mogące równać się z nie jedną kompozycją wielkich tamtych czasów. Chwile po wydaniu debiutanckiego demo zespół intensywnie promuje materiał serią koncertów, by pod koniec listopada 85' zarejestrować trzy utworową kasetę rehearsal w tym cover Hirax - Bombs of Death.

Mimo bardzo dobrego odzewu podziemia nigdy nie udało się temu doskonałemu zespołowi podpisać zasłużonego kontraktu. To bardzo smutna historia jakich wiele, może czas by sięgnąć po ten nieco zapomniany band i przypomnieć ludziom jak wtedy grało się prawdziwy oldschool metal?

 

Gig Flyer for debut show - 85'


Warto nadmienić fakt iż WARHAMMER nie tworzyli przypadkowi ludzie znani później z działalności min Napalm Death, Unseen Terror czy Sacrilege.

Nie zapominajcie o tym zespole będącym inspiracją dla wielu innych kapel !!!

 

 

baa222