PAKT Z DIABŁEM Czyli ciekawa pogawędka z naczelnym redaktorem CYRIGRAF ZINE

Wszystkim śledzącym na bieżąco to dokonania naszej podziemnej sceny nie musę chyba przedstawiać osoby którą postanowiłem uhonorować wywiadem w naszym piśmie ,a ponieważ dużymi krokami zbliża się premiera kolejnego numeru CUROGRAF ZINE uznałem to za wystarczający powód by przepytać na ta okazję Sobiecha Diabły i Diablice zapraszam do lektury tego wywiadu :

.1.Witaj Sobiech Diable Rogaty co tam słychać nowego w czeluściach Hadesu ?

-Czołem Leszku!!!co słychać?? haha właśnie słucham materiału Niemieckiego Slaughter Command!!!Jeśli nie znasz polecam Ci kamracie niszczący Black/Thrash/Speed metal!!!Argh!!!Fukk!A tak to W sumie nic ciekawego się nie dzieję, ciągłe zawirowania w pracy...próby z potężnym Ritual Lair....ziniacz....i nic haha

2.Na co dzień wykonujesz dość ciężką pracę mimo to jesteś bardzo aktywny na naszej podziemnej scenie J wystarczy tylko wymienić kilka szyldów kapel FREEZING BLOOD, RITUAL LAIR ,BLOODY CYROGRAPH by wiedzieć o czym mówię , a nie są to jedyne zespoły w których maczałeś palce ,jak by było mało ostatnio dołączyłeś do z grona zinorobów popełniając już 2 numery CYROGRAF ZINE śpisz w o gule ? Skąd na to wszystko znajdujesz czas ?

-Właśnie dzięki że doceniasz mój wkład w U/G. Czasu faktycznie mało, ale co poradzić jeśli się kocha Metal! Trójka Cyrografu to że prawie zbliża się ku końcowi to duża zasługa mojej nie strudzonej żony Agi! Z uporem maniaka wyklejała te tony flayerów czy wycinała te pisane małym druczkiem wywiady:) ale co tu się dziwić skoro sama żyję tą muzyką i czci ją...Tak więc widzisz nie ma lekko albo się żyje metalem albo umiera...nie ma lekko trzeba pogodzić wszystko.

3.#2 odsłona CYROGRAF to już nie przelewki znalazło się tu sporo naprawdę interesujących materiałów CULTES DES GHOULES ,PLAGA, MOLOCH LETALIS ,BESTIAL RAIDS , i kilka innych załóg , ciekaw jestem jakimi kategoriami kierujesz się w doborze kapel ? Czyżby tylko wyznawcy Diabła mieli szansę znaleźć się na łamach twojego nie świętego pisma?

-Arghhhhh!!!!Faktycznie udało nam się z FHR(HAIL HAIL KAMRACIE!!!!!) zebrać zacny skład...dodatkowym atutem jest różnorodność person goszczących w "dwójce ".W doborze kapel staram się prezentować zespoły które szczerze podchodzą do spraw o których śpiewają...zespoły ,które powodują że serce bije mi szybciej i ciarki pojawiają się wszędzie haha Myślę że każdy zespół może być w Cyrograf nie ważne czy Speed , czy ekstremalnie nie poprawny politycznie Black....ważne żeby robili to z pasją, oddaniem i przede wszystkim szczerością i powodowali to o czym pisałem wyżej!!

4.Zdradź mi co tam knujesz nowego z #3 CYROGRAF ZINE ?Pytam bo wspominałeś ,że kolejny numer będzie jeszcze bardziej niszczący pod względem zawartości ,a już 2ka sieje ZNISZCZENIE!!!!!!!!!!!!!!

-O Ty!!!haha chcesz żebym zdradził szczegóły?? hehe a zaatakowałem MORBID SLAUGHTER z Peru(Jeśli nie znacie tego bandu musicie go mieć, totalna dawka starego metalu spod znaku TREBLINKA,MORBID.CELTIC FROST czy kurwa BATHORY!!!! mus dla każdego szanującego się maniaka),kolejny to mój kamrat z Niemiec Stefan i jego NEMELESS TOMB/DEVOURTED CHRIST/Regressus Diaboli zine.. maniak podziemia zarówno światowego jak i naszego szczególnie tego z lat 90-tych jego zespoły to surowica-rehy jak za dawnych czasów haha kolejni to REPED CHRIST których ostatnie wydawnictwo potrząsnęło okrutnie, bedzie jeszcze TEMPLE DESECRATION, stara zapomniana Polska załoga CELEBRATION, PREGIEŻ (czekam na ich demo na kasecie, bo materiał rozpierdala a był na cd-r),kolejni terrorysci to singapurski NECHBEYTH !!!...no i udało mi się namówić (niespecjalnie długo haha) Plaga Negra i jego NECROHOLOCAUST !!!!!!!!!!!!! najprawdopodobniej będzie jeszcze jeden góra dwa wywiady, ale.....zostawmy to na razie. Więc widzisz bracie że trójka to nie przelewki, będzie z niej sączyć się zgniła krew i wojna hehe

5.Przy okazji naszej ostatniej rozmowy wspominałeś o planach wydania zina również w wersji anglojęzycznej, czy ukarze się to również pod szyldem CYROGRAF ZINE i będzie zawierał identyczną zawartość tylko w innym języku ,czy też będzie to zupełnie nowy twór ?

-Tak!!Angielska wersja to już Fakt!! Pierwszy numer będzie zbiorem wywiadów z drugiego i trzeciego numeru plus dodatkowo może jakieś wywiady które potem ukarzą się w czwartym numerze Cyrograf-u po Polsku. Angielska wersja również będzie się zwała Cyrograf, będzie tylko inny rozmiar bo A4,ale tez wyklejany więc maniacy zła i choroby powinni być zadowoleni.

6. Od jakiegoś czasu oba numery CYROGRAF funkcjonują w podziemiu jesteś zadowolony z odzewu ?

-Wiesz co? ja robię głównie po to tego zina bo zawsze chciałem to zrobić...kieruję je do maniaków którzy nie zwracają uwagi na błędy, czy tez moje chujowe recenzje haha Odzew jest raczej dobry, chociaż jest krytyka moich recenzji hihi nie wiem czego ludzie oczekują że będę się spuszczał nad materiałem? albo muza zabija albo nie!

7. Ostatnio wpadło w moje łapska nowe wydawnictwo Split FREEZING BLOOD/WIDMO/ THE SONS OF PERDITION z tego co widzę lubujesz się w tego typu splitowych wydawnictwach ? Idea wydaje się naprawdę zacna . Jak doszło do tego ,że wyżej wymienione kapele nalazły się na wspólnym wydawnictwie ?

-jasne że lubię, można na jednym krążku posłuchać dwóch-trzech kapel, zapoznać się co grają....wiesz taka wieź pomiędzy kapelami to dobre jest wspieranie się. Początkowo miał być Evil Existence i tylko my, ale moi koledzy z zespołu nie za bardzo strawili EE cóż nie każdemu musi się podobać...ja chłopakom kibicuję i uwielbiam ich surowice! Z Widmo dawno zaczęliśmy rozmawiać na temat wspólnego splitu więc to była tylko kwestia czasu, a The Sons zapodał nam Morgul i skontaktowaliśmy się z Niemcami pod jarali się sprawą i....i mamy niszczący split trzech kapel które grają różnorodnie i szczerze do bólu!

8. Zawartość splitu kipi Piekielną atmosferą wydaje się ,że mości Diabeł jest Ci wyjątkowo bliską personą ? Wierzysz w istnienie owego rogatego jegomościa ? Jeżeli tak to jak twoim zdaniem on wygląda?

-Jest ze mną ciągle, każdego dnia, muszę wierzyć i chcę i wierze....czy rogaty i jak wygląda? jak umrę nawiedzę Cię i Ci powiem:)

9. Jak spostrzegasz zagadnienia Nekromancji ,Czarnoksięstwa ,Satanizmu czy wreszcie Kultu Śmierci ,pytam bo każdy z twych projektów emanuje właśnie taką trupią aurą ,ograniczasz swoje zainteresowania tylko do zgłębiania wiedzy na ten temat, czy też któryś z tych aspektów jest Ci w szczególny sposób liski ?

-Bliski jest mi kult Śmierci i Satanizm ,chociaż Nekromancja wydaje się dosyć ciekawym zagadnieniem. Czytuję różne publikacje czy to Zakonu ONA czy też kontaktuję się w pewnych sprawach z moim przyjacielem okultystą panem M.P. z który to uczestniczę w pewnych rytuałach czy obrzędach, jednakowoż są to aspekty o których nie lubię pisać na łamach pism czy tez jakiś publikacji etc. Ludzie, czytelnicy mogą zrozumieć pewne sprawy opacznie stąd ma nie chęć do pisana/mówienia o sprawach ideologicznych....nie muszę nikomu nic udowadniać, ani przekonywać do moich poglądów, więc.....

10. Wyżej wymieniony Split to nie jedyne wydawnictwo z twoim udziałem które ostatnimi czasy się pojawiło?

-Hmmmm chodzi Ci o split Bloody Cyrograph/Grotesque Master? (Dokładnie tak)

11. MORBID TUNES to kolejny Split tym razem BLOODY CYROGRAPH/GROTESQUE MASTER możesz powiedzieć coś więcej na temat tego wydawnictwa?

-Janse. To split w zasadzie moja inicjatywa, bo po usłyszeniu dema GROTESQYE MASTER nie mogłem przejść obojętnie zaproponowałem Wojborowi co by zaproponował split kanadolow i...tak w skrócie wyglądało powstanie tego splitu. Wiadomo że kanadol przystał od razu na propozycję...jako ze obydwie kapele prezentują dosyć prymitywną odmianę metalu nie kardemu ten split przypada do gustu...muzyka zwarta na tym splicie z naszej strony to ultra raw Hellhammering obscure metal of Death haha

12.Z tego co mi wiadomo na debiut albumie RITUAL LAIR planujesz coś specjalnego jeżeli chodzi o oprawę graficzną możesz zdradzić kto tym razem zajmie się wykonaniem okładki dla Was ?

-Wiesz co planuje i na razie jest to w sferze planów...co i kto na razie nie będę zdradzał ,zapewne będzie chodziło o kasę więc to nic pewnego póki co, ale jeśli dogadam się to okładka powinna zniszczyć:)

13.Jesteś osobą która niemal każdą wolną chwilę poświęca obcowanie z Infernalną  muzyką, powiedz co tam ostatnio udało Ci się wygrzebać ciekawego , jakieś cuchnące trupem i zgnilizną muzyczne objawienie ? Co polecił byś maniakom muzycznego plugastwa ?

-Łooooo no polecę; OBSCURE ,BURIAL,DEATH KULT, WITCHVOMIT, PLAGUESTORM, REPULSOR ,BLACK FORCE , BLACKWHOLE , zniszczyło mnie demo niemieckiego THE FOG (Hails Christoph!) metal w klimatach Amerykańskiego GOATLORD zresztą nazwa zobowiązuje haha, NECROMANTICAL SCREAMS ,Finlandzki Oksennus ze swym chorym death.doom Em ,STORM VOID, GOAT SYNAGOGUE, SANCTIFYING RITAL, i kapela jednego z typów z tej kapeli NOCTURNA: WITCH ,BEYOND ,VENENUM ,DEVOTED CHRIST ,PRĘGIERZ , ZOM,GOUGE, INNSMOUTH (!!).....no to tak pokrótce

14. Z lubością sięgasz również po oldschoolowy Staff najlepszym tego przykładem jest artykuł o MASTOMACH który znalazł się w #2 CYROGRAF ZINE , ciekaw jestem czy częściej sięgasz po klasykę czy raczej bardziej cieszy Cię słuchanie nowych zespołów ?

-Nie ma reguły zarówno słucham klasyków gatunku jak i nowych kapel, po które sięgam z zaciekawieniem...flayers pisze do kapeli i potem oczekiwanie...wkładam taśmę do odtwarzacza i? Piekło!!!!tak jak w przypadku THE FOG :) czasem ktoś coś podeślę ciekawego...nawiązałem kontakt z dobrą kapelą z Finlandii OKSNNUS ...lubię ich psychodeliczny death/doom...ale często wracam tez do staroci...demo BETRAYER,MASTOMAH ,HOLY DEATH (!!tak tak Lechu),TARANIS ,CELEBRATION czy mistrzów z SACRECROW ( I bynajmniej nie tu chodzi tu o gówniany hair metal z Nowego Jorku tylko Speed Black Metalowy Hordę z Bydgoszczy i ich nie święte demo z roku 1989 Deo Optimo Maximo Demo przep red.), MERCILESS DEATH (PL)

15. Jest wiele interesujących aspektów Mroku które mają spory wpływ na twórców muzyki ciekaw jestem co inspiruje Cię do tworzenia tak trupio ponurej muzyki ? Czy kino grozy lub literatura Horroru ma tu jakiś znaczenie na Ciebie ? Oglądałeś ostatnio coś interesującego?

-Ostatnio oglądałem ciekawy film "jako w Piekle tak i na ziemi na przykład"...w dużej mierze oglądam raczej dokumenty o Holokauście...obozy zagłady, okrutni kaci, zbrodnia......to mnie interesuję ,ich psychika....Literatura w pewnym stopniu też, ale obserwacja, własne przeżycia czy tez uczestnictwo w życiu jest ciekawą inspiracją haha

16.Jak dotąd BLOODY CYROGRAPH wydał dwa splity i demo 2012 nie myślicie zarejestrować pełno wymiarowego materiału? Jakieś konkretne plany z tym związane ?

-Mam już materiał na kolejne wydawnictwo, nawet rozpocząłem już rozmowy z pewną zagraniczną wytwórnią na temat wydania tego na kasecie...będą to 4 nasze autorskie utwory...był pomysł na pełen materiał jednakże nie widzimy takiej potrzeby...BC jest zespołem który toczy się swoim wolnym cmentarnym żywotem i nie ma sensu nagrywać po kilka materiałów w roku....jesteśmy zgniłą trumną której wieko lepiej otwierać raz na jakiś czas.....

17. Mamy luty 2015 jak podsumował byś pod względem muzyki i koncertów rok miniony ? Co w szczególny sposób utkwiło Ci w pamięci w 2014 ?

-Odnośnie koncertów mogę powiedzieć tylko o tych które zagrałem z FREEZING BLOOD ,bo w tamtym roku niestety nie mogłem sobie pozwolić na wypady, cóż życie.....ale koncert PLAGI w Poznaniu był dobry zarówno pod względem kapel jakie tam grały jak i imprezy haha....przyznasz że MYSTIFIER r zagrał wyśmienicie, a i supporty były zacne.....z muzyki to oprócz zespołów których ostatnie dema mnie rozpierdoliły na pewno w moim rankingu na pierwszym miejscu są TEITANBLOOD i MORTUARY DRAPE...ostatni AUTOPSY jest doskonały uwielbiam ekipę CHRISA ...czekam cały czas na nowe CIANIDE...przyjemniaczki z VOIDHANGER nagrali dobra płytę, DARK FURY ,FORCE OF DARKNESS ,NECROHOLOCAUST ,WARLOCK 666.....jest tego sporo naprawdę to co wymieniłem to tylko mała ilość.....metal jest i zawsze znajdę dla siebie coś cennego i godnego uwagi...wystarczy że się rozejrzę.....

18.Nasza pogawędka zbliża sie powoli do końca  dzięki z za wywiad , jeżeli masz ochotę tradycyjnie ostanie słowo należy do Ciebie?

-Jak mawiały stare diabły Koniec Wisi na Krzyżu My jesteśmy POCZĄTKIEM!!!!dzięki Lechu za możliwość zaprezentowania swej twórczości w OSMM podziwiam Cie bracie za konsekwencję...powinieneś być przykładem prawdziwego wojownika Metalu!!!!!!Hail Satanistycznym Wariatom!!!!!!!!!

Ci którzy nie mieli jeszcze w rękach CYROGRAF ZINE odsyłam pod adres:

Przemysław Sobiechowski ul. Piasta Kołodzieja 2/65,  09-400 Płock Poland

e-mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Necro

 

 

 

baa222