Oldschool Metal Maniac

WHITESNAKE - Made in Japan DVD

Pod patronatem Frontiers Records ukaże się niebawem długo wyczekiwane DVD z koncertem na żywo "Made in Japan". To wyjątkowe, trzy płytowe wydawnictwo będzie także dostępne w wersji na Blu-Ray, a premiera planowana jest na 23 kwietnia.

Podczas swojej trasy koncertowej Forevermore World Tour zespół WHITESNAKE wziął udział w zorganizowaniu festiwalu Loud Park w Saitama Super Arena w Japonii. Występ ten został zarejestrowany przez kamery japońskiej telewizji i wykorzystany do promocji festiwalu. Już po trzech wyświetleniach tego materiału zwrócono się do muzyków z prośbą o jego udostępnienie dla szerszej publiczności.

Większość ubiegłego roku zespół spędził na przygotowywaniu, obrabianiu i miksowaniu nagranego materiału. Nowe wydawnictwo płytowe jest zapowiedzią zbliżającej się trasy koncertowej "Year Of The Snake". Ten wyjątkowy koncert jest jednym z lepszych nagrań na żywo w historii zespołu. Teraz fani mogą się rozkoszować tą pełna magii muzyką na żywo wtedy, kiedy tylko zechcą.

Już same piosenki z albumu "Forevermore" są grzechu warte, nie wspominając nawet o klasycznych hitach zespołu takich jak "Is This Love", "Still Of The Night" czy "Here I go again". One wszystkie udowadniają znakomity kunszt muzyczny bandu. Na tym albumie fani odnajdą wszystko, na co tak czekali. Już podczas promocji tego albumu można było usłyszeć zawrotne dźwięki gitary autorstwa Doug'a Aldricha i Reb'a Beacha, którzy w tym roku będą świętować swoje dziesięciolecie pracy w zespole.

Warto także wspomnieć o wyśmienitej sekcji rytmicznej, a konkretnie o Michael'u Devinie i Brian'ie Tichy, którzy są uważani za fundament zespołu. Muzykom towarzyszą wirujące dźwięki keybordu autorstwa Brian'a Ruedy i oczywiście uwodzicielski, przyśpieszający bicie serca wokal Davida Coverdalea.

Jako bonus na płycie znalazły się nagrania z prób dźwięku zarejestrowane podczas pobytu muzyków Japonii. Jak na to wskazuje nazwa albumu "Made in Japan", możemy na nim odnaleźć głównie materiały z trasy koncertowej zespołu po Japonii z 2011 roku.

 

baa222