42 DECIBEL - Hard Rock'n'roll

Zespół 42 DECIBEL udokumentował ponad wszelką wątpliwość, że tradycyjny rock'n'roll jest uniwersalny, nie ustępuje aktualnym trendom ani geograficznym granicom. Kwartet pochodzi z Argentyny, gdzie niedawno wstrząsnął klubami w okolicach Buenos Aires. Zespół można porównać do takich kapel jak AC/DC, AIRBOURNE, THE ANSWER czy BUCKCHERRY. 42 DECIBEL wszedł do studia aby nagrać swój debiutancki album. Jak zapowiada zespół "Hard Rock'n'roll" będzie utrzymany w klimatach porywającego Rocka. Album ukaże się 24 czerwca 2013 jako CD i LP. (Niemcy: 21 czerwca 2013, USA / Kanada: 02 lipca 2013).

 

 

ENTRAILS - Raging Death

ENTRAILS powraca z trzecim pełnowymiarowym albumem! Najnowsze dzieło szwedów nosi tytuł "Raging Death". Album pojawi się w sprzedaży 10/13 maja za sprawą Metal Blade Records. Krążek pojawi się jako winyl, limitowany digipack z bonusowym CD i jako jewelcase CD. Tylko wersja winylowa i limitowany digipack będą zawierać cover MARDUK jako bonus.

Komentarz zespołu: "Raging Death to kolejny krok ENTRAILS. Ogromny smród śmieci prosto w twarz. Raging Death - tytuł albumu dopełnia jego całość, ponieważ jest to czysty, bezlitosny Death Metal!".

 

SATAN - Life Sentence

Heavy Metalowcy z SATAN powracają w wielkim stylu! "Life Sentence" to trzeci pełnowymiarowy album w dorobku Brytyjczyków. Krążek pojawił się 29 kwietnia w Europie, natomiast 21 maja ukaże się w USA. Wydawcą najnowszego działa SATAN jest Listenable Records. Autorem okładki jest Eliran Kantor, grafik, który współpracował z takimi kapelami jak TESTAMENT czy SODOM. Miksem i masteringiem zajął się Dario Mollo z Damage Inc.

 

HEAVY METAL PAGES #52

Nowy numer – No. 52 - e-Magazynu Heavy Metal Pages to 42 wywiady i ponad 120 recenzji. 100 stron, które na pewno zadowolą maniaka tradycyjnych odmian heavy metalu. Wiele interesujących informacji i ciekawostek do przeczytania w wywiadach, między innymi z: KREATOR, ATTACKER, OPEN FIRE, SODOM, DESTRUCTION, FLOTSAM AND JETSAM, PARADOX, VOIVOD, GRAVE DIGGER, HELLOWEEN, GIRLSCHOOL i inne. Zachęcamy do czytania!

http://issuu.com/heavy_metal_pages/docs/hmp_52

 

JEFF HANNEMAN nie żyje!

Mając 49 lat zmarł Jeff Hanneman, gitarzysta i założyciel legendy amerykańskiego thrash metalu, SLAYER! O śmierci Jeffa poinformował zespół za pośrednictwem swojego profilu na facebooku. Muzyk zmarł w szpitalu w Kalifornii, bezpośrednią przyczyną zgonu była niewydolność wątroby.

W 2011 roku Hanneman zachorował na martwicze zapalenie powięzi, chorobę tkanki łącznej. Choroba ta najczęściej wywoływana jest przez odmianę jednego z paciorkowców - mięsożerną bakterię. Muzyk zaraził się tą bakterią po ugryzieniu w ramię przez pająka.

 

AUTOPSY - The Headless Ritual

Muzycy AUTOPSY prezentują okładkę nowego, szóstego pełnowymiarowego albumu! Płytę zatytułowano "The Headless Ritual" i zarejestrowano w Fantasy Studios w San Francisco. Produkcją krążka zajął się Adam Munoz natomiast autorem okładki jest Joe Petagno. Premierę CD przewidziano na 24 czerwca a wydawcą będzie Peaceville Records.

 

DEADLY FROST - The Triumph Of The Damned Cross

Kolejny news z Fallen Angel & Krew Diabła, tak jak wcześniej poinformowaliśmy Was o nadchodzących reedycjach płyt HOLY DEATH musimy wspomnieć jeszcze o jednej perełce w postaci kolejnej płyty DEADLY FROST "The Triumph Of The Damned Cross", owy materiał to pełnowymiarowy album zarejestrowany jeszcze przed "Voices From Hell". Do tej pory był on dostępny jedynie w formie cdr promo. Wersja CD tradycyjnie będzie posiadać bonusowy stuff w postaci sesji "Blood For Satan".

 

HOLY DEATH - Evil

Już wkrótce nakładem Fallen Angel / Krew Diabła ukarze się reedycja kultowego demo HOLY DEATH "Evil" z roku 1997 tym razem będzie to wydanie CD na którym obok programowych utworów z demo znajdzie się kilka, nigdy dotąd nie publikowanych, smakowitych, muzycznych kąsków ponadto materiał pojawi się z odświeżoną i nieco zmodyfikowaną okładką.

 

HOLY DEATH - Triumph of Evil

Nadchodzący rok przyniesie również kompaktową reedycję legendarnego debiut albumu HOLY DEATH "Triumph of Evil" i tym razem nie obejdzie się bez kilku nigdy dotąd nie publikowanych bonusów, doskonale uzupełniających całość tego albumu, owy kompakt ukarze się nakładem Fallen Angel / Krew Diabła.

 

HAMMERCULT - Anthems of the Damned

 

Izraelski HAMMERCULT, grający thrash metal, wyrusza w trasę po Europie u boku SEPULTURY. Trasa rozpoczyna się 25 kwietnia a zakończy się 14 sierpnia.

Od 24 maja, fani zespołu będą mogli nabyć limitowaną edycję "Anthems Of The Damned". Album pojawi się jako czerwony winyl, z nową okładkę i 3 nowymi utworami. Wydawcą płyty jest SONIC ATTACK RECORDS natomiast dystrybutorem będzie SPV.

 

 

baa222