KREATOR

Niemieccy weterani thrash metalowego grania z KREATOR wydali bezpłatną aplikację na smartphone'a. Aplikacja przeznaczona jest dla fanów, którzy dzięki niej będą mogli śledzić na bieżąco poczynania zespołu.

W tej chwili aplikacja ta jest dostępna tylko dla iPhone'a i iPad'a, natomiast obecnie opracowywane są wersje dla Android'a i Windows 8, które pojawią się wkrótce.

Frontman KREATOR, Mille Petrozza komentuje tą sprawę tak: "Jesteśmy szczęśliwi, gdyż możemy ogłosić nową aplikację KREATOR. Dzięki niej fani będą mogli śledzić newsy i daty tras koncertowych bezpośrednio na swoich telefonach komórkowych. Na chwilę obecną aplikacja jest dostępna na iPhone i iPad w każdym sklepie z aplikacjami, za darmo!!"

 

BLACK LABEL SOCIETY - Unblackened

BLACK LABEL SOCIETY anonsuje nowe DVD. Rejestrację "Unblackened" uprzednio zaplanowano pod koniec sierpnia w Mayan, Los Angeles, w Kalifornii, następnie nagranie przesunięto na styczeń, ostatecznie jednak odbędzie się ono w środę, 6 marca w klubie Nokia, Los Angeles o 20:00. DVD będzie zawierać najbardziej popularne utwory BLACK LABEL SOCIETY, kompozycje Zakka Wylde z solowego albumu "Book of Shadows" oraz zespołu PRIDE & GLORY. Na scenie będzie można zobaczyć Zakka na gitarze i fortepianie, cztery sekcje smyczkowe oraz specjalnych gości. Koncert będzie transmitowany na żywo wyłącznie w telewizji AXS. CD / DVD ukaże się jeszcze w tym roku.

 

SODOM - Epitome of Torture

29 kwietnia tego roku nakładem Niemieckiej Steamhammer Rec. ukarze się kolejny album przedstawicieli Teutońskiej sceny thrash metalowej. Nowe dzieło SODOM nosić będzie tytuł "Epitome of Torture", na którym znalazło się 12cie premierowych kompozycji + na dobicie cover ekipy Lemmiego tak, że ZNISZCZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

VOMITORY

Szwedzcy death metalowcy wydali następujące oświadczenie:
"Po 24 latach, ośmiu albumach i setkach koncertów w 30 krajach, postanowiliśmy zakończyć pracę zespołu. Wspólnie podjęliśmy decyzję, aby zakończyć działalność Vomitory z końcem 2013r. Było super, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy, nadszedł i ten czas dla Vomitory. Do końca roku będziemy grać jak najwięcej koncertów, aby podziękować wszystkim naszym fanom za wsparcie, które otrzymaliśmy od Was w ciągu tych wszystkich lat!"

Ósmy pełnometrażowy album VOMITORY "Opus Mortis VIII", został wydany w 2011 przez Metal Blade Records. Płyta została nagrana w Leon Music Studios przez Rikarda Lofgrena.

 

TOM KEIFER - The Way Life Goes

TOM KEIFER znany jako wokalista, kompozytor i gitarzysta blues-rockowego zespołu CINDERELLA zapowiada nadejście solowego albumu. "The Way Life Goes" ukaże się 30 kwietnia za sprawą Merovee Records. Płyta będzie zawierać 14 utworów utrzymanych w klimatach bluesa, rocka, country. Dla muzyka ciężką chwilą była informacja o tym, że nie będzie mógł śpiewać, gdyż doznał paraliżu strun głosowych. Artysta przeszedł 6 zabiegów, jednak nie poddał się, walczył, efektem jego ciężkiej pracy jest właśnie "The Way Life Goes".

 

GHOST - Infestissumam

Szwedzki GHOST prezentuje okładkę następcy "Opus Eponymous". Album zatytułowany "Infestissumam" trafi na półki sklepowe 9 kwietnia, wydawcą płyty będzie Loma Vista Recordings.

Ostatnio muzycy GHOST zmuszeni byli zmienić nazwę. Z przyczyn prawnych w USA zespół będzie się nazywał GHOST B.C.

Wideoklip do utworu "Secular Haze" został nagrany w Linköping, rodzinnym mieście GHOST, natomiast produkcją zajął się Amir Chamdin.
Teledysk do obejrzenia tutaj: http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=vyQZ13jobIY

 

KROKUS - Dirty Dynamite

Szwajcarscy weterani hard rocka z KROKUS zapowiadają nowy album "Dirty Dynamite". Krążek pojawi się 22 lutego w Europie za pośrednictwem Sony Music, natomiast w Ameryce Północnej premiera odbędzie się 5 marca za sprawą End Records, która wyda płytę jako CD, podwójny winyl oraz jako download.

Oficjalne wideo do utworu "Dirty Dynamite" można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=WR04vup0Sjw

Dani Löble (HELLOWEEN), zasiądzie za bębnami podczas nadchodzącej trasy "Dirty Dynamite Tour", której rozpoczęcie zaplanowano na początek maja.

Po 30 latach powraca do KROKUS Mandy Meyer, który nagrał gitary na "Dirty Dynamite".

 

CHAKAL - Destroy, Destroy, Destroy

Najnowszy raport z obozu Brazylijskiego CHAKAL donosi nam, że zespół jest w końcowej fazie rejestracji nowego albumu, który będzie nosić tytuł "Destroy, Destroy, Destroy". Materiał powinien ukazać się w pierwszej połowie 2013 roku. Bądźcie czujni bo bestia nadchodzi!!!!!!!!!!!!
Pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=HlhsS2sr_B0&feature=player_embedded, wideoklip do utworu "Possessed Landscape (The Island Of The Dead)" z nadchodzącej płyty!

 

ANVIL - Hope In Hell

Po dwóch latach od wydania "Juggernaut Of Justice", kanadyjscy heavy metalowcy z ANVIL, wracają z nowym albumem. Krążek "Hope In Hell" został wyposażony w 13 imponujących pieśni. Premierę płyty przewidziano na 27 maja 2013 r. Płyta ukaże się pod szyldem niemieckiej SPV / Steamhammer. Album będzie dostępny w czterech różnych formatach: jako edycja limitowana - digipak z 2 bonusowymi utworami, jako CD jewel Case, podwójne gatefold LP kolorowy winyl i jako download. Ciekawostką jest, iż na "Hope In Hell" po raz pierwszy usłyszymy Sala Italiano, nowego basistę ANVIL, który dołączył do zespołu rok temu.

 

SPIRITUAL BEGGARS - Earth Blues

Szwedzi z heavy metalowego SPIRITUAL BEGGARS informują, że zakończyli pracę nad ósmym albumem. Krążek zatytułowany "Earth Blues" pojawi się 15 kwietnia 2013 w Europie natomiast 16 kwietnia w Ameryce Północnej. Wydawcą płyty jest niemiecka InsideOut Music.

 

baa222