MYSTIC FESTIWAL 2022 KONKURS

Mystic Coalition i Antyradio zapraszają zespoły do wzięcia udziału w konkursie Road to Mystic. To droga, która doprowadzi was na Mystic Festival. Chcecie zagrać na początku czerwca w Gdańsku, obok m.in. Judas Priest, Mercyful Fate i Opeth? Czekamy na zgłoszenie!
 
 Road to Mystic jest konkursem dla zespołów, które chcą i powinny wystąpić na Mystic Festival, ale zapomnieliśmy je w tym roku zaprosić (sorry). Możecie mieć w dorobku tylko nagrania demo, ale wasza dyskografia może też liczyć kilka płyt – staż i zasługi na początku tej drogi nie mają znaczenia. Dowolny jest również rodzaj wykonywanej muzyki, dopóki wpisuje się w linię programową naszego festiwalu – a więc death i black będą w porządku, heavy metal i thrash też, do tego stoner, grind, hardcore, sludge, doom, gothic, post-metal… Wszystko jedno, co gracie, byle żarło.

Żeby wziąć udział w Road To Mystic trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie festiwalu i czekać na przyjęcie zgłoszenia. Na śmiałków czekamy do 8 kwietnia!
Wszystkie zgłoszenia dopuszczone do konkursu utworzą listę zespołów, na które fani muzyki będą mogli głosować od 11 kwietnia do 22 kwietnia. Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nie przydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.
Najlepszą czwórkę poznamy 25 kwietnia, a już 29 kwietnia odbędzie się koncert finałowy – poprzedzający występy Igorr, Otto Von Schirach i Drumcorps w warszawskim klubie Progresja. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2022 do Gdańska, a jego muzyka będzie prezentowana na antenie Antyradia.
 

 

 

 

 

ROADHOG Live Wrocław 25.03.22

 

OLDSCHOOL METAL MANIAC # XXIII A Tribute To SARCOFAGO Coming Soon 2022

 

KRAKÓW 07.05.2022

 

Szwedzki zespół wystąpi w Polsce 8 lipca 2022 roku.

„Holy Moly!”, Blues Pills zagrają jeden koncert w Krakowie! Rockowa grupa, z fenomenalną wokalistką Elin Larsson na czele, powróci do naszego kraju w ramach swojej letniej trasy koncertowej.
 
Bilety na koncert są już dostępne w przedsprzedaży na: Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie) Uwaga: I pula jest ściśle ograniczona!
 
 

OLDSCHOOL METAL MANIAC # XXI PL

 

News MORBID METAL REC

 

Sabbath Stage na Mystic Festival 2022: Czarty i czary!

Blackmetalowa wściekłość, folk z Północy i Południa, gotyckie mroki oraz błoto i krew okopów I wojny światowej – to wszystko i znacznie więcej czeka was na Sabbath Stage.

Planując wyprawę na duży festiwal zwykle skupiamy uwagę na headlinerach – i słusznie, szczególnie jeśli są to artyści tak wspaniali, jak ci, których będziemy gościć w czerwcu w Gdańsku.
Ale nie traćcie z oczu nazw zapisanych mniejszą czcionką – choćby tych, które stworzą w tym roku niepowtarzalny program Sabbath Stage. Warto zobaczyć tych artystów z bliska póki się da, bo wśród nich na pewno kryją się przyszli headlinerzy.
W czwartek, 2 czerwca, Sabbath Stage pod opiekę biorą nasi przyjaciele z Napalm Events. Ich propozycja to ukraiński zespół 1914, czyli opowieść o okrucieństwach I wojny światowej w epickiej death/doomowej oprawie, duńskie (0) i Konvent, penetrujące obrzeża black, doom i post-metalu oraz Norwedzy z Dwaal, piorący na scenie doomowe i sludge’owe brudy.
Piątek, 3 czerwca to na Sabbath Stage czas Francuzów: melancholików i ponuraków z Hangman’s Chair oraz Déluge, którzy posthardcorową ekspresję topią we wściekłości black metalu i głębinach ambientu. Będzie też silna reprezentacja poszukującej frakcji polskiej sceny, w postaci Fleshworld (nie możemy przestać słuchać ich znakomitego albumu „The Essence Has Changed, but the Details Remain“ z 2019 roku) oraz Czerni, która w palecie swoich barw metal stawia na równi z punkiem.
W sobotę na Sabbath Stage zaprasza Iron Realm Productions, a to oznacza klątwy, zmory i upiory. Mortiisa nie trzeba przedstawiać, to legenda tej sceny i zarazem samotnik, wytrwale drążący własne tunele pomiędzy gotykiem, electropopem a industrialem.
Lindy-Fay Hella – czyli kobieca strona żywiołu zwanego Wardruną, tutaj w indywidualnym wcieleniu – wyśpiewa nam swoją wizję legend Północy, z kolei w wielokulturowym, bałkańskim kotle zanurzy nas Irfan. A warszawski postmetalowy Rosk po prostu zgasi światło. W ich muzyce nie ma na nie miejsca.

 

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in.
Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Obituary, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl
1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.
Bilety jednodniowe:
 
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł
Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022
 
 

Nowa data koncertu HELLOWEEN + HAMMERFALL 18.09.2022 Katowice, MCK

 
W związku z trwającą pandemią i restrykcjami w Europie zespół Helloween
zmuszony został do przeniesienia swojej trasy koncertowej.
Wydarzenie
odbędzie się 18 września 2022 roku w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w
Katowicach!
Będzie to specjalny koncert pod szyldem „UNITED FORCES 2022”
- u boku Helloween pojawi się też power metalowa formacja HammerFall.
Bilety w sprzedaży!
 
 
 
18.09.2022 Katowice, MCK Otwarcie bram: 18:3  Start: 20:00
Ceny biletów:
160 zł przedsprzedaż / 180 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne na stronach:
➡ www.eventim.pl
➡ www.ebilet.pl
➡ www.biletin.pl
 
 

BRUTAL ASSAULT #25 August 9-13 2022 | fortress Josefov 5 days – 5 stages – 150 bands – horor cinema – exhibitions

 

baa222