HEXENALTAR „TORMENTED POSSESSION” ADG06

 
Hexenaltar to nazwa, który ma przywoływać wspomnienia na temat teutońskich demonów lat 80. 
Jest to projekt z początku solowy, który przekształcił się w pełnoprawny zespół zaraz po nagraniu debiutanckiej EP TormentedPossession. 
Nie ma tu miejsca na techniczną wirtuozerię oraz odkrywanie black/speed/thrash metalu na nowo.
 
 
 
1. INTRO + STAKES ARE BURNING
2. TORTURE OF DEATH
3. BLACK LIGHT
4. CONFESSION OF THE SLAUGHTER
Band contact:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Premiera Drugiego Singla WIJ - Peperuda

 
 
Wideo (z tekstem do utworu): 
Peperuda odnosi się do tradycyjnego bułarskiego rytuału, w którym najpiękniejsza dziewczynka w wiosce tańczy wystrojona w liście, aby zapewnić swemu ludowi łaskę bogów, czyli deszcz. Jest to radosna uroczystość, ale u jej podłoża leży oczywiście strach przed śmiercią głodową jaką niesie susza. 
Jak zwykle w metalu, tak i w utworze Wija ludzkie nadzieje okazują się płonne. Rytualnego tańca nie udaje się ukończyć, a rozwścieczeni bogowie postanawiają dobić wioskę. Wszystko płonie - pola, domy, a także sama Peperuda w swej zielonej sukni. Być może za tą tragedią nie stoi pogański panteon, a znacznie potężniejsze, nieokiełznane siły natury?
Baśnie, legendy i mity inspirują Tuję Szmaragd, wokalistkę zespołu, w równym stopniu jak fantasy i science-fiction. Ludzka wyobraźnia znajduje najpiękniejsze opakowania do najpierwotniejszych strachów. A te ostatnie napędzają metal mocniej niż najlepszy management.

Wysoko oktanowy rock z potężnymi uderzeniami perkusji to idealna ścieżka dźwiękowa do domowych obrzędów, zwłaszcza że obchodzone wkrótce grudniowe święta mają znamienicie pogańskie korzenie.

 

Piranha Music News

Piranha Music to toruńska inicjatywa bookingowa stacjonująca w Toruniu i organizująca koncerty głównie dla fanów cięższego grania, a od niedawna również niezależny label. Z okazji nadchodzącej, 8. rocznicy działalności, juz w niedzielę 5. grudnia odbędzie się specjalny koncert jubileuszowy!

 
Na scenie klubu NRD zaprezentują się związany z labelem sludge / doomowy projekt LAS TRUMIEN, coraz prężniej działający lokalny, black metalowy ANGRRSTH oraz zjawisko ostatnich miesięcy - warszawski WIJ!
 
WIJ to sześcionogi, trzygłowy stwór wypełzający nocami z warszawskich piwnic. Chrzęszcząc snuje w swoim ojczystym języku pieśni o tajemnicach przedwiecznych. Trio tworzą: Maria aka Tuja Szmaragd dająca głos i teksty, Grzegorz z gitarą barytonową i Miko na bębnach. Muzycy udzielali się wcześniej w składach o sporej rozpiętości gatunkowej: The Real Gone Tones, Modernmoon, Elvis Deluxe, Coalition, Komety, Snowgroomers, Soulburners. Muzyka Wija łączy inspiracje rockiem i proto-metalem z lat 70. z ciężarem właściwym późniejszym dekadom, balansując między przeszłością a przyszłością. Surowe i minimalistyczne brzmienie łączy z mocnym kobiecym wokalem i polskimi tekstami. W Toruniu promować będą swój fantastyczny, wydany niedawno debiutancki album "Dziwidło" (Heavy Medication Records).
Koncert odbędzie się 5 grudnia w klubie NRD w Toruniu, przy ulicy Browarnej 6. Otwarcie bramki o godzinie 18:00, natomiast same koncerty rozpoczną się o 19:00. 
 
--
 
 
 

BRUTAL ASSAULT NEWS

 

MYSTIC FESTIVAL 2022

 

NEWS INCEST

 

JEDYNY KONCERT ACCEPT W POLSCE

 

26 listopada 2021 roku ukaże się: Reedycja albumu w 20. rocznicę jego wydania M-16

 
 
 
Prawie równo 20 lat temu ukazał się dziesiąty studyjny album legendy i jednego z najbardziej zasłużonych zespołów sceny thrash metalowej, Sodom. 'M-16' był koncept albumem, który opisywał jedno z najbardziej znanych i okrutnych konfliktów zbrojnych na świecie: wojnę w Wietnamie, stanowiąc jednocześnie metalowy hymn antywojenny.
Takie utwory jak ‘Among The Weirdcong’, ‘Napalm In The Morning’, ‘Minejumper’ i ‘Cannon Fodder’ opisują brutalne zniszczenia i straszliwe konsekwencje tej wojny, przestrzegając jednocześnie przed nimi. Tom Angelripper (wokal, gitara basowa), Bernemann (gitara) i Bobby Schottkowski (perkusja) tak w warstwie tekstowej, jak i muzycznej znakomicie oddali brutalność tej ciemnej strony człowieka. 
Właśnie ta płyta przypomina o tradycji SODOM w nagrywaniu krytycznych wobec społeczeństwa albumów i razem z ‘Agent Orange’ (1989), czy ‘Code Red’ (1999) stanowi największą klasykę tego zespołu. 
 
W wersji deluxe box set znajdują się m.in.:
  • zremasterowany na nowo album przez Toniego Merkela (perkusista Sodom),
  • nigdy nie publikowane utwory koncertowe,
  • dodatkowe winyle z nagraniami z koncertów z Niemiec, Tajlandii i Japonii (do tej pory dostępne były wyłącznie jako bootlegi),
  • nośnik USB w kształcie karabinu (ze wszystkimi nagraniami w mp3),
  • wisiorek Sodom w formie wojskowego nieśmiertelnika,
  • 44 stronicowa okładka ze zdjęciami i tekstami od Toma Angelrippera oraz historią powstania albumu spisaną przez Manniego Eisenblättera (były dziennikarz Metal Hammer, archiwista zespołu),
 
Dostępny w formatach:
4 winylowy deluxe boxset, 2 LP oraz 1 CD Mediabook
 
BMG
 
Nowy singiel, “Remember The Fallen” (Live Wacken 2001)
 
 

News Thrashing Madness

Pamiętacie Koszaliński MORBID INSANE i ich debiutanckie demo z 1991 roku Sicken Crazy? Mam zaszczyt donieść ,że w przyszłym roku owe dzieło doczeka się kompaktowej reedycji , jako bonus będzie nigdy dotąd nie publikowany studyjny materiał , są również plany wznowienia wszystkich materiałów demo PIEKIELNYCH WRÓT .

Tak ,że wygadana to ,że nowy rok przyniesie kilka naprawdę mocnych pozycji J

 

BRUTAL ASSAULT NEWS

 

baa222